Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

Nowa pozycja w języku polskim, nie związana z Tanganiką-:))

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 28 Mar 2007 11:54 
http://www.oriol.pl/

Zobaczcie spis treści.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Mar 2007 12:40 - Edytowany przez: timus 
Eeeee no całkiem ciekawa pozycja!!!

Szczególnie rozdział drugi jak dla mnie jest godny przeanalizowania.

Marcin.T <')))><

Autor sue
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Mar 2007 14:17 
Zapowiada się interesująco.

Bardzo podoba mi sie pomysł umożliwiający zobaczenie fragmentów książki przed zakupem, co jest szczególnie cenne przy zakupach przez internet :)

Magda

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Mar 2007 15:52 
Bardzo polecam, zwłaszcza jak ktoś ma akwarium roślinne.

Mam wersje angielska tej ksiązki ;-), niemniej dziś jeszcze ją zakupię

Marek

Autor krasa
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Mar 2007 20:50 
Książka zapowiada się nieźle, podejrzewam jednak, że częśc ludzi odstraszy jej zawartośc. Obrazowanie hodowli roślin za pomocą wzorów chemicznych, wykresów i tabelek, poczatkujących rośliniarzy raczej zniechęca.
Pzdr. Krasa
Ps. Ja też niedługo zamawiam :)

Autor sue
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Mar 2007 22:21 
Obrazowanie hodowli roślin za pomocą wzorów chemicznych, wykresów i tabelek

ja taki sposób przedstawienia zagadnień odczytuję in plus... przeglądając dostępne fragmenty od razu zwróciłam na to uwagę

Magda

Autor rafi201
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Mar 2007 08:59 
Czytałem artykuł autorki napisany na podstawie tej książki w AquaForum nr13 zatytuowany "Karma dla ryb jako nawóz w akwarium roślinnym". Bardzo ciekawy. Z tegoż artykułu dowiedziałem się m.in. że rośliny o wiele chętniej (przychodzi im to łatwiej) pobieraja NH3 niż NO3 - zawsze wczesniej docierały do mnie informacje, że rosliny pobieraja NO3 a NH3 zostawiano dla bakteri. W ogole artykuł bardzo ciekawy i zawsze chciałem kupić tą ksiązkę. Przed artykułem jest nawet jej reklama tyle, że wydanej przez TOPOL, Poznań2005 i zatytuowanej "Akwarium, rośliny i ekologia. Praktyczny podręcznik oparty na danych naukowych".

Czy to na pewno ta sama książka???

Rafał

Autor Dominito
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Mar 2007 20:19 
Tak, na pewno. Tylko że TOPOL zbankrutował i wycofał się z akwarystyki przed wydaniem książki, zdążył tylko wypuścić reklamę i serię artykułów. Potem tytuł i okładkę zmieniono, książkę przeskładano na poręczniejszy format, kilka razy jeszcze przeczytano, poprawiono to i owo, no i teraz już jest.

Dominik - Dominito
Szare mydło i powidło

Autor rafi201
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Mar 2007 13:45 
Dzięki - kupie

Rafał

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 30 Mar 2007 15:26 
Czy ktos sie może orientuje czy tak kasiazka jest ogolnie dostepna np. w ksiegarniach czy tylko w formie wysylkowej?

Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Mar 2007 15:39 
Leszku, nie wiem czy będzie dostępnma w księgani. Ja zamówiłem i powinna być dziś u mnie. Czy do dojdzie nie wiem. W księgarni może być trochę droższa...

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 30 Mar 2007 16:47 
Aha, dzieki.
Czyli ja też zamawiam przez net.

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#13 - Posted: 30 Mar 2007 17:40 
Dominito

lepiej byś się pochwalił swoim wkłądem w tłumaczenie i wydanie - zawsze to jakaś reklama ;-)

Autor Dominito
Użytkownik
#14 - Posted: 30 Mar 2007 18:32 
Jaki był mój wkład w tłumaczenie i wydanie? No, przetłumaczyłem tę książkę i wydałem. :-))
Kilka lat temu, gdy zaczynałem ponowną przygodę z akwarystyką, sprowadziłem sobie przez Amazon książkę Diany. Zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Udało się zainteresować Topol (ówczesnego wydawcę NA i AF) jej wydaniem. Potem były miesiące tłumaczenia, korespondencji z Dianą, studiowania zagadnień, na których znałem się słabiej niż na biologii. Tuż przed wydaniem książki wydawnictwo padło. Potem poszukiwania nowego. Znalazłem. Po miesiącach okazało się, że się wycofują. Więc zdesperowany założyłem „wydawnictwo jednej książki” i doprowadziłem sprawę do końca. Po drodze były artykuły Diany w AquaForum i wykład o akwarium „Low-Tech” w Toruniu.
Sądząc po miłym przyjęciu wielu osób istnieje szansa, że wszystko to nie okaże się funta kłaków warte. Jestem bardzo ciekaw opinii tych, którym już uda się przebrnąć przez jednak nie najłatwiejszy tekst (choć na szczęście książka jest tak pomyślana, że nie trzeba czytać wszystkiego po kolei).

Dominito
Szare mydło i powidło

Autor winiar
Użytkownik
#15 - Posted: 4 Kwi 2007 09:54 
Dotarła dziś!

Książka wydana bardzo ładnie, szyta! Poza zawartością to bardzo ważna cecha, nie rozwali się przy czytaniu. Napisana bardo jasno i przejrzyście - wiele tabelek porównawczych a także pojawiają się w teksicie pytania i odpowiedzi na nie. Zawatość napisana w bardzo przystępny sposób. Zabieram się za czytane!

Polecam!

Marek

Autor bernard
Użytkownik
#16 - Posted: 4 Kwi 2007 18:18 
Zgadzam się z przedmówcą. Do mnie dotarła wczoraj i jestem juz po lekturze fragmentów książki. O rany - jak ja mało wiem o znaczeniu roślin w akwarium :)

Bernard

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 4 Kwi 2007 18:26 
Ja czytam także i jestem pod ogromnym wrazeniem.

Marta

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / Nowa pozycja w języku polskim, nie związana z Tanganiką-:)) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®