Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

Tanganika Magazyn - uwagi ?

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 27 Sier 2007 15:18 
Całkiem pokaźne grono osób przeczytało juz Tanganika Magazyn i......

i nie ma uwag, zapytań, pomysłów?

Czy wszystko jest tak genialne, że nie macie propozycji dotyczących następnych numerów?

Czekamy na uwagi, propozycjje tematów artykułów.....krytykę.

Marta

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Sier 2007 08:31 
Patrząc po liczbie wyświetleń to duża liczba osób czyta a nikt nic nie napisze ;-)

Mi brakuje, [dorzuciłbym] o ile to będzie możliwe filmiki na CD z zachowań ryb w zbiorniku. To takie namacale informacje. Poza tym można będzie zobaczyć wystrój zbiornika a ytakże zachowania godowe ryb.


Marek

Autor Sendog
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Sier 2007 08:43 - Edytowany przez: Sendog 
Jak dla mnie może dałoby się uzyskać od Michelle zdjęcia z naturalnego biotopu. Nie wiem czy ona wykonuje takie zdjęcia podwodne ale kilkanaście zdjęć z różnymi litoralami i widocznymi rybami byłyby bardzo cenne. Co do artykułów to trudno mieć zastrzeżenia. Wydaję się też dobrym pomysłem tłumaczenie zagranicznych prac na łamach TM za zgodą autorów. Ostatnio dowiedziałem się np. o artykule o N.wauthioni zamieszczonym w Datz. Nie znam ani niemieckiego ani nie dotarłem do tego pisma. Może kontakt z nimi i rozpoczęcie współpracy byłoby ciekawym posunięciem.

Publikacja jak dla mnie bardzo ciekawa. Jeżeli natomiast będziemy się stresować krytycznymi uwagami osób, które oceniają to z boku nierzadko z nutą zawiści popadniemy w niepotrzebną depresję :) To tak jak czasem jest w pracy. Coś co robisz jest krytykowane ale oponenci nigdy nie przedstawiają swojego pomysłu czy sposobu. Nawet na wyraźne zaproszenie.
Zastanawiam się także nad kolorystyką zdjęć. Nie znam się na tym - porównując zdjęcia z TM i np. publikacjami Koningsa wyraźnie widać że nasze zdjęcia są jakby bledsze i rozświetlane. Konigs z kolei ma zdjęcia jakby retuszowane. Czy to jest kwestia koloru tła i oświetlenia?

Pozdr

Krzysiek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Sier 2007 09:14 
Nie znam się na tym - porównując zdjęcia z TM i np. publikacjami Koningsa wyraźnie widać że nasze zdjęcia są jakby bledsze i rozświetlane. Konigs z kolei ma zdjęcia jakby retuszowane. Czy to jest kwestia koloru tła i oświetlenia?


Co do zdjęć to też zależy kiedy były robione czy bezpośrednio po wpuszczeniu ryb do zbiornika czy kilka tygodni później. W zależności też od wystroju zbiornika ryby prezentują się różnie. Przed tarłem większość samców ryb z Tanganiki nabiera o wiele ciemniejszej i jaskrawszej barwy. Jak można więc zauważyć wpływa na to wiele czynników. Odnosząc się do Magazynu Tanganika np. fotki C.Yellow head nie pokazują jego prawdziwej urody ale z tego co pamiętam to zdjęcia tego cyprichromisa były zrobione raczej świeżo po dostawie. U mnie samce z tej samej dostawy wyglądają jak inny gatunek a kolory jakie na nich widać aż rażą czasami w oczy.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Sier 2007 09:17 

Patrząc po liczbie wyświetleń to duża liczba osób czyta a nikt nic nie napisze ;-)



A kto powiedział, że nikt nic nie napisze? Ja na przykład swoją propozycję i skromne zdanie wysłałem na maila :) Teraz się chyba zacznie lawina odpowiedzi :)

Autor Orange
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Sier 2007 09:30 
Ale po co pisać na maila? po to jest temat na forum aby podyskutować sobie i poznać opinie różnych osób. Jak każdy by pisał na maila to egzystencja takiego forum byłaby zbyteczna :)

Autor winiar
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Sier 2007 09:34 
Ja na przykład swoją propozycję i skromne zdanie wysłałem na maila

To po co jest to forum?

Marek

Autor Vepsik
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Sier 2007 09:41 
Przed tym tematem była prośba. aby spostrzeżeniami dzielić się na maila, więc na maila wysłałem.

Autor drozd
Użytkownik
#9 - Posted: 28 Sier 2007 11:39 
ja również jestem niezmiernie ciekaw zdjęć z naturalnego biotopu... możnaby (jeśli to możliwe) opublikować duży fotoreportaż a potem w każdym numerze zamieszcać dwa trzyu jakieś ciekawe zdjęcia rodem z Tanganiki... mnie interesowałyby zdjęcia podwodne ale również fotki ukształtowań brzegów... no i strasznie jestem ciekaw jak odbywa się cały odłów ryb i z wielką chęcią zobaczyłbym takie fotostory od wypłynięcia, poprzez połów, transport do bazy, aklimatyzację, pakowanie i wysyłkę w świat... ale czy Michelle się zgodzi? :-)

super pomysłem byłaby też płyta z filmikami, poza tym na cd możnaby też zamieszczać te zdjęcia które nie zostały wydrukowanae... to byłaby taka multimeialna gazeta... :-)

Marek

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 28 Sier 2007 11:43 
Michelle nie ma możliwosci robienia podwodnych zdjęć. Zapominacie chyba, że to firma odłowowa, a nie badawcza. Do tego trzeba mieć specjalny sprzęt.

Marta

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 28 Sier 2007 11:46 
Co do filmików, juz powiedziałam, róbcie je, ale w odpowiedniej rozdzielczości i jakości. To też musi być Wasza inwencja. Sami wszystkiego nie zrobimy.

Ja na razie nic nie napisaliscie o tematyce artykułów.

Na to co robimy, musimy patrzeć realnie, chyba, że wybierzecie sie na wyprawe do Afryki i sami przywieziecie gotowy materiał -:)))

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 28 Sier 2007 12:38 - Edytowany przez: rufus1 
Hymmm, to ja wrzuce "5 grosikow".

Pomysl z fotkami biotopow jest dobry, ale czy wykonalny? Tu skalnialbym sie do zdania Marty ze Michelle nie ma mozliwosci technicznych robienia takich fotek. Dla Kningsa z tego co kiedys wyczytalem to wielka przyjemnosc i cel robienie fotek podwodnych i zapewne dlatego on dysponuje takim sprzetem i sam te fotki robi.

Filmy na pewno bylyby dobrym dodatkiem do magazynu, ale to chyba wymaga oddzielnych ustalen.

Uwazam podobnie jak Krzysiek ze moze sprobowac pozyskac do wspolpracy zagranicznych autorow lub tlumaczyc ich artykuly. Kurcze tylko znowu powstaje kwestia na jakich warunkach to robic (chodzi o tlumaczenie itd)? ale tez nalezy szukac nowych autorow u nas, tylko czy beda chetni? bo z tym zawsze byl problem ;-)

Nie ukrywam ze chcialbym czytac wiecej "listow" znad Tanganiki. Po cichu licze ze Michelle w wolnej chwili cos zawsze napisze. Bardzo zaintersowala mnie tematyka adaptacji ryb do warunkow sztucznych (co i jak), szczegolnie gatunkow zyjacych na duzych glebokosciach, sama procedura odlowu (o tym kiedys byla mowa na spotkaniu w Krakowie).
Tematyka artykulow wedlug mnie powinna byc mozliwie roznorodna. Jak sama nazwa wskazuje na pewno beda to opisy ryb tanganickich, biotopow, ale tez mysle ze warto tez pisac o technice akwarystycznej, sprawach ogolnoakwarystycznych ktore moga byc przydatne w hodowli naszych podopiecznych.

Dla mnie TM spelnil moje oczekiwania w kazdej kategorii (artykuly, zdjecia, jakosc wydania, uklad graficzny). Czyta sie go zrozumiale i przyjemnie :-).

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#13 - Posted: 29 Sier 2007 06:42 - Edytowany przez: tooold 
Mi brakuje, [dorzuciłbym] o ile to będzie możliwe filmiki na CD z zachowań ryb w zbiorniku.

hmm, mozna zrobić duzo prościej - tak ja Harrym Potterze - otwierasz gazetę, jest obrazek i po dotknięciu odtwarza się klip filmowy , to przecież już tylko chwile nas od tego dzielą ;-)

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 29 Sier 2007 10:00 
Nie ogladam Harrego Pottera, ale widze ze niezly odlot ;-).

Wolę klimaty Willow. W tym przypadku jednak CD trzeba wlozyc do odtwrzacza i nacisnac "Play".

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / Tanganika Magazyn - uwagi ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®