Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

Artykuł o żywieniu pielęgnic w TM 2

Autor tooold
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Gru 2007 00:03 - Edytowany przez: tooold 
Chciałem wam zareklamować artykuł Wojciecha Góreckiego w najnowszym Tanganika Magazyn. Gdy Marta prosiłą o ocenę milczałem gdyż spodziewałem się kolejnego nudnego tekstu jaki piszą panowie doktorzy do miesięczników akwarystycznych. Natomiast ten tekst jest ciekawy i jednocześnie prosty , porusza różne nieznane aspekty żywienia ryb i jest w nim kilka bardzo ważnych zdań. Polecam.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 7 Gru 2007 07:41 
Tak Jurku - dla mnie to "obowiązkowy" artykuł dla wszystkich, którzy hodują pielęgnice. Pokazuje podstawowe zagadnienia związane z ich odżywianiem się w naturze i mechanizmami procesów trawienia. A to tylko niewielka część zagadnień, które Wojtek poruszył. Będzie dalsza cześć -:)))

Marta

Autor sue
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Gru 2007 21:25 
Na mnie zrobiły wrażenie szczególnie informacje dotyczące zmiany długosci w układzie pokarmowym u ryb hodowanych w akwariach. Tak katastrofalne i nieodwracalne zmiany mimo tych wszystkich starań... Musimy ię jeszcze sporo dowiedzieć i nauczyć...

Polecam lekturę

Magda

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Gru 2007 21:30 
W mojej ocenie również naprawdę ciekawy, nawet bardzo, artykuł. Czytałem na bezdechu ;-)))
Powiem szczerze, że nie mogę się doczekać dalszego ciągu. Brawo !!!
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 11 Gru 2007 08:51 
Nie wiem czy pamiętacie - napisał takze o zmianach w uzębieniu. Mówił o tym kiedys Jacek. Sprawdzałam potem jak było o tym mówione. Mniej więcej po 4-5 miesiącach od przylotu widac to.

Marta

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Gru 2007 09:47 
Wtam!

Ten artykuł to niemalże Biblia!. Super jestem pod ogromnym wrażeniem

A to tylko niewielka część zagadnień, które Wojtek poruszył. Będzie dalsza cześć -:)))
To wszystko te kobiety ;-) Tak trzymac w niepewności i o czekiwaniu! Czekam z niecieprliwoaścią na kolejną część.

Nie bardzo rozumiem stwierdzenia: "... wraz ze wzrostem produkcji pierwotnej jeziora obniżał się poziom wydzielanych przz ryby składnków zaierających N i P." [str 33 akapit 3]
Co to znaczy "wraz ze wzrostem produkcji pierwotnej jeziora"?

Marek

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 11 Gru 2007 09:55 
Warto to określenie wpisać w google-

Produkcja pierwotna jest to tempo z jaką producenci przekształcają energię promieniowania słonecznego w procesie fotosyntezy na energię wiązań chemicznych. Mamy produkcje pierwotna brutto i netto

produkcję pierwotną brutto – mierzona szybkością fotosyntezy, czyli ilością wytworzonej przez producentów materii organicznej, łącznie z tą częścią materii, którą producenci zużywają w procesie oddychania;

- produkcję pierwotną netto – mierzona tempem magazynowania materii organicznej w tkankach roślinnych bez materii wykorzystywanej na oddychanie;

Producenci, to wszsytkie organizmy wykorzystujace w jeziozre światło słoneczne czyli szeroko rozumiane glony, niektóre bakterie, rośliny.

Marta

Autor rafi201
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Gru 2007 20:20 
Czytałem na bezdechu ;-)))
szybko czytasz...

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 11 Gru 2007 21:20 
Artykuł rewelacyjny!

Już czekam na kolejny ;) W połączeniu z tekstem streszczonym przez Faziego rzuca zupełnie inne światło na Eretmondi. A petrusie szok ;)

Jednym słowem artykuł bardzo wartościowy i na wysokim poziomie.

Marcin.T <')))><

Autor bernard
Użytkownik
#10 - Posted: 11 Gru 2007 21:32 
A petrusie szok ;)
no właśnie, dotychczas myślałem, że Petrusie w akwarium powinny jeść to samo co Trofcie tylko więcej :)

Bernard

PS timus
dopiero teraz dostrzegłem sens znaczków przy Twoim podpisie, lepiej późno niż wcale .... :)

Autor rafi201
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Gru 2007 20:48 
dopiero teraz dostrzegłem sens znaczków przy Twoim podpisie, lepiej późno niż wcale .... :)
a ja dopiero teraz... i to tylko dzięki Tobie bernard...

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / Artykuł o żywieniu pielęgnic w TM 2 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®