Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

endemiczne "nie-ryby" jeziora Tanganika :-)

Autor JGr
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Sty 2006 07:17 
Po wczorajszej wzmiance Jacka Krawczyka o tanganickich krabach z rodziny Platythelphusidae przypomniałem sobie, że mam zapisany pewien ciekawy moim zdaniem odsyłacz:

http://staff.science.uva.nl/~marijnis/

Rzecz o tyle interesująca, że daje pojęcie o istnieniu w jeziorze gatunków endemicznych poza rybami, ich funkcjonowaniu i rozwoju.

Strona posiada odsyłacze do innych witryn - np. do informacji o erozji linii brzegowej Tanganiki. Jest trochę zdjęć. Język angielski.

Jarek

Autor JacekK
Użytkownik
#2 - Posted: 27 Sty 2006 10:26 
Kurde o krabach jest duzo info z Tanganiki ale o 15 gatunkach krewetek ...strasznie malo info :(.
Pozdrawiam
zagadka na tej fotce na lodzi jest taki baniaczek ala rura z wyjsciem ..kto wiec co to i do czego sluzy ???
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Sty 2006 12:19 
Jarek..z leptoglanisem lipka nie wypalilo.....szukam dalej...juz mam nerwa ...nigdzie nie ma tego sumika....a tak mnie zaciekawil ...i juz miejsce na niego czeka....
Pozdrawiam

Autor JGr
Użytkownik
#4 - Posted: 27 Sty 2006 12:37 
Jak nawet nie wypali, to miejsce sie przyda, może na caecomastacembelusa? co?

Jarek

Autor JacekK
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Sty 2006 12:58 
a ktorego bys polecil ?? frenatus ?? czy zebratus ???

a moze by tak malapterusa i dwie zarowki do niego ..../oczko/
Pozdrawiam

Autor JGr
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Sty 2006 13:09 
Ukopałeś jakiś basen w te mrozy? :-))

Myślałem o C.tanganyicae - ciekawią mnie.

No, ale miało być o nie-rybach.

Jarek

Autor JacekK
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Sty 2006 13:15 
o nie rybach....to troche postrasze .... moge??
wczoraj mialem niezla lekturke do wgladu ...... o enedemicznych ,,plywaczkach,, z tanganiki pasozytujacych na rybach jak argulus, chonpletisy,dolopsy/nie pamietam dokladnie czy nie poprzekrecalem nazw rodzajowych/... i pasozytach skrzelowych z rodzju lironeca....piekne endemity z niektorych z nich..
slyszal cos ktos ???
Pozdrawiam

Autor JGr
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Sty 2006 13:46 
Chonopeltis i Lironeca. Pasożytnicze skorupiaki. Pamietasz, kiedyś namówiłeś mnie bym przejrzał na destin-tanganyika spis rożnych stworkow w poszukiwaniu składnikow pokarmowych dla moich sumów? Te skorupiaki też tam były. Ominąłem je szerokim łukiem i nigdy sie więcej nimi nie interesowałem.

PS. A do czego ta rura na łódce?
Jarek

Autor JacekK
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Sty 2006 14:00 
jest bardzo podobna do urzadzonka przez ktore pod woda wstrzeliwuje sie w zakamarki lub dolki rozne otumianiacze .... do krabow byloby im potrzebne ...
Pozdrawiam

Autor arsik
Użytkownik
#10 - Posted: 8 Lip 2006 01:28 

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / endemiczne "nie-ryby" jeziora Tanganika :-) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®