Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

3 min. filmik z mojego akwarium

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Maj 2011 14:58 
Jak ktos ma ochote poogladac miernej jakosci filmik sluchajac przy okazji mojego grania na gitarze i spiewu Krystyny A., to zapraszam:

http://www.youtube.com/watch?v=EHf6HUH0nyg

:-)

Autor askott
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Maj 2011 15:20 
Super przyjemne akwarium. Fajne korzonki, piękne ryby. Bardzo mi się podoba.

Pozdrawiam,
Joanna

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 8 Maj 2011 17:06 
Dla mnie bajka:)


Marta

Autor fishfan
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Maj 2011 18:44 - Edytowany przez: fishfan 
nechor
Przepiękne-piasek i kolor wody działa na wyobrażnię.
Przy pojedyńczych pielęgnicach stado kirysków jest dopełnieniem i całość daje fajny efekt.
Co do wiosła Alex Scolnick to Ty nie jesteś ale rozbawila mnie ta wersja.
Fajne hehe

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Maj 2011 19:55 
Pomarańczowy to widzę niezły kozak rośnie. Granie mi się spodobało i mam nawet w związku z nim pomysł :-)

Autor nechor
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Maj 2011 20:52 
Dzieki wszystkim za mile slowa. Ten korzen to moj sposob na polaczenie klimatu Tanganiki i biotopow Ameryki. Z jednej strony podoba mi sie oszczednosc i surowosc wystroju, z drugiej strony, musialem wrzucic jakies drewno. Sander zapodal mi pomysl z mahoniem i musze przyznac, ze to drewno jest bardzo praktyczne. Wlasciwie wystarczy wrzucic jeden duzy korzen do akwarium i sprawa niepowtarzalnego wystroju jest zalatwiona. Zarzucam sam sobie brak lisci i roznych galazek, co widze w wystrojach kolegow. Z drugiej strony mozna powiedziec, ze to symulacja klody lezacej na dnie :-)

Pomaranczowy to faktycznie kozak. Obecnie obie ryby przygotowuja sie do tarla. Zebry maja wieksza sile razenia, ze wzgledu na mase samca - poki co zajely lepsze miejsce. Za jakis czas pewnie uklad sil sie zmieni, Akara raczej bedzie wieksza. Poki co zbiornik jets podzielony na pol i nic wielkiego sie nie dzieje. Pieknie ubarwila sie (czego nie widac na filmie) samica zebry - pletwy ma swiecaco niebieskie, pasy sa bardzo kontrastowe, brzuch ma zloty. I niech mi ktos powie, ze zebry to tylko chwast rybny :D Samiec zebry to wyjatkowo krepy osobnik, ciemno ubarwiony, z garbem na czole - widocznie za duzo mysli.

Spore nadzieje posiadam tez odnosnie wygladu ew. narybku akar. Ryby sa z roznych zrodel, maja zupelnie inna kolorystyke (inne odcienie kolorow) i w obu maja bardzo piekne i mocna wybarwienie.

Sam korzen, z racji struktury bedzie stwarzal spore mozliwosci chowajacemu sie narybkowi. Nie znam jednak mozliwosci kiryskow w zakresie pochlaniania malych rybek. No i gdzies tam, w szczelinach, kryje sie tez zbrojnik niebieski. Widzialem go juz pare razy w akcji i nie jestem pewien, czy pielegnice zdolaja w takiej konfiguracji uchowac jakies male. Jakbyscie mieli jakies przemyslenia, z checia poslucham.

Co do gry na gitarze - nie moglem sie powstrzymac i przemycilem ten utworek - jest to raczej wersja stworzona dla zabawy, jestem raczej gitarzysta klasycznym :-)

Autor Tanganicodus
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Maj 2011 21:00 
Bardzo ciekawe akwa, super klimat tworza tak duze kawalki drewna.

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Maj 2011 22:07 
Kiryski nie interesują się nadmiernie narybkiem, szczególnie steryb, które pływają u Ciebie.

Za jakis czas pewnie uklad sil sie zmieni, Akara raczej bedzie wieksza

To nie o wielkość tu chodzi tylko o samczą "ikrę" :-) hehehe.

Jest duże prawdopodobieństwo synchronizacji tarła i wtedy oba gatunki pielęgnic powinny dopilnować narybku. Przyznam, że lubię chwile kiedy tarlaki zebry przenoszą i wypluwają narybek, robią to dzięki potężnych wieczkom skrzelowym, które działają jak kowalski miech, czasem podczas wypluwania larwa robi salta, w czasie wylotu narybek nie dotyka szorstkich warg rodzica co wygląda jakby był otoczony niewidzialną bańką mydlaną.

Nesio za jakiś czas nie ominie Ciebie zakup Uaru, pomału myśl o tym :-)

Autor nechor
Użytkownik
#9 - Posted: 8 Maj 2011 22:46 
Kiryski nie interesują się nadmiernie narybkiem, szczególnie steryb, które pływają u Ciebie.

Na to licze, bo wyjatkowo lubie te rybki :-)

To nie o wielkość tu chodzi tylko o samczą "ikrę" :-) hehehe.

Na chwile obecna jest w miare rownowaga, z lekka optyczna przewaga zebry.


Jest duże prawdopodobieństwo synchronizacji tarła i wtedy oba gatunki pielęgnic powinny dopilnować narybku.


Skad sie to bierze? Czy ryby wydzielaja jakies substancje, ktore pobudzaja "do dzialania" inna pare? Tak na marginesie: zebry wlasnie zlozyly ikre, akary sie wyraznie do tego szykuja.

Przyznam, że lubię chwile kiedy tarlaki zebry przenoszą i wypluwają narybek, robią to dzięki potężnych wieczkom skrzelowym, które działają jak kowalski miech, czasem podczas wypluwania larwa robi salta, w czasie wylotu narybek nie dotyka szorstkich warg rodzica co wygląda jakby był otoczony niewidzialną bańką mydlaną.


Nie widzialem nigdy tak opiekunczych ryb jak zebry. Za kazdym razem rodzice tego gatunku mnie hipnotyzuja :)

[Nesio za jakiś czas nie ominie Ciebie zakup Uaru, pomału myśl o tym :-)

A zdradzisz mi, skad ten pomysl ? :-)

Autor sander
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Maj 2011 22:13 
Skad sie to bierze? Czy ryby wydzielaja jakies substancje, ktore pobudzaja "do dzialania" inna pare?

Tak, te substancje nazywamy hormonami

A zdradzisz mi, skad ten pomysl ? :-)

Wiesz, że znam się na ewolucji akwarysty, to zwyczajnie naturalna kolej rzeczy, która prędzej czy później wystąpi :-). Uaru to kwintesencja tego co zaspokoi twoje potrzeby związane z tym akwarium. Potem będzie już tylko lepiej i stanie nowy, odpowiednich rozmiarów tank.

Autor nechor
Użytkownik
#11 - Posted: 10 Maj 2011 00:01 - Edytowany przez: nechor 
Wiesz, że znam się na ewolucji akwarysty, to zwyczajnie naturalna kolej rzeczy, która prędzej czy później wystąpi :-)

Hmm... Wiesz, ze nie lubie paletek :-) Uaru to spokojne, wszystkozerne, paletkopodobne ryby, no moze bardziej w strone roslinozercow. Ja zawsze mialem ryby dosc temperamentne... :-) Faktem jest , ze sa piekne. Jednak trzymanie stada takich ryb mialoby chyba sens w zbiorniku 2-3 razy wiekszym niz moj... :-) Ach, znalazlem odpowiedni lin k na youtube. Takie cos mogloby faktycznie mnie zadowolic. Przedstawiam kraine marzen:

http://www.youtube.com/watch?v=BHekN8GuDkU&feature =related
BTW - to male, plaskie stadko przy dnie to male Uaru?

EDIT: nie jestem zwolennikiem takich gestosci duzych ryb, ale spokoj tego akwarium jest powalajacy.

Szczerze mowiac, jesli rozwazamy zmiany, to stawialbym obecnie bardziej ma powrot do korzeni - ksiezniczki w jakiejs pieknej barwnej odmianie. Najpierw jednak wprowadze cos malego na dno - jakies zawadiackie muszlaki. Mimo, ze poprzednia proba byla nieudana, mysle ze wiedzialbym juz teraz jak moznaby to wykonac :-)

Coraz bardziej tez podoba mi sie jezioro wiktorii - laczy w sobie ladny ksztalt ryb, odpowiedni temperament i kolory rodem z malawi (to komplement oczywiscie). Na temat wiktorii za malo jednak poki co wiem, zeby szerzej dyskutowac o plamach :-)

Potem będzie już tylko lepiej i stanie nowy, odpowiednich rozmiarów tank.

Amen. Przygotowalem juz chytry plan, do ktorego bede Cie potrzebowal :-) Akwarium sie rysuje, samo szklo to nie taki duzy koszt. A wymieniajac, moglbym sie pokusic o cos wiekszego - szafka wytrzyma, jesli sie jakos dostosuje blat nie niszczac oryginalu... Litraz bede mogl zmieniac tylko na glebokosc, ew. wysokosc. To drugie jednak nie daje zbytnio mozliwosci, wiec raczej glebokosc. Dlugosc jest ograniczona mozliwosciami mojego salonu i, oczywiscie, granicami wyrozumialosci mojej Zony :-)

Mam jeszcze troche czasu, bo obecna konfiguracja sprawia mi spora przyjemnosc :-)

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#12 - Posted: 16 Maj 2011 19:55 
jakie wymiary ma akwarium?

Autor nechor
Użytkownik
#13 - Posted: 16 Maj 2011 21:28 
Moje z grubsza 150x50x50 (ciut plytsze ze wzgledu na szafke). Te z filmu, nie mam pojecia.

Autor kruczek
Użytkownik
#14 - Posted: 18 Maj 2011 11:15 
Te z filmu, nie mam pojecia.
Mysle,ze 1300l.
http://www.youtube.com/user/Derroteoscar#p/u/0/0dO T2JRYk6w

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / 3 min. filmik z mojego akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®