Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

Spis treści Tanganika MAGAZYN 12

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 5 Paź 2012 08:58 
Spis treści Tanganika MAGAZYN 12:

List z Zambii - Nielegalne połowy ryb na rzece Kafue w Copperbelt koło Kitwe, Zambia – Jacquiline Buckland

Travel to Kigoma 2012 – Shrimps, Wyprawa do Kigoma 2012 – Krewetki – Evert van Ammelrooy

Not quite like the others: Xenotilapia caudafasciata Poll, 1951, Nie całkiem jak inne: Xenotilapia caudafasciata Poll, 1951– Thomas Andersen

Greenwoodochromis bellcrossi - Niezwykły głębinowy gatunek z jeziora Tanganika – Thomas Andersen

A New Species of Goby Cichlid of the Genus Eretmodus, E. marksmithi, (Pisces: Cichlidae) from the Northern Part of Lake Tanganyika, Nowy gatunek pielęgnicy „babki” z rodzaju Eretmodus, E. marksmithi, (Pisces: Cichlidae) z północnej części jeziora Tanganika - dr Warren E. Burgess

My meeting with Neolamprologus niger, Moje spotkanie z Neolamprologus niger – Evert van Ammelrooy

Discovered twenty years ago, but still popular: Neolamprologus buescheri, Odkryty dwadzieścia lat temu, lecz nadal popularny: Neolamprologus buescheri – dr Wolfgang Staeck

exLamprologus caudopunctatus (Poll, 1978) - Energiczny i zadziorny mieszkaniec Tanganiki – Joanna Adamska-Maślanka

The Mastacembelid Eels of Lake Tanganyika, Węgorzyki z rodziny Mastacembelidae z jeziora Tanganika – Mark Smith

Afryka znana i nieznana - Klimat a środowiska wodne w Kamerunie– Daniel M. Miłaczewski

Recenzje i streszczenia: Najnowszy spis gatunków ryb północno-zachodniego i środkowo-zachodniego wybrzeża jeziora Tanganika (Demokratyczna Republika Konga) – dr Marta Mierzeńska

Kilka słów komentarza:

- w numerze ukaże się monografia wszystkich opisanych i nieopisanych gatunków z rodzaju Mastacembelus autorstwa Marka Smitha. Monografia zawiera unikalne zdjęcia gatunków w tym fotografie M. sp. "Google Eye" autorstwa Magdy wykonane u nas w firmie. W sumie zaprezentowane zostaną 42 fotografie.

- opis nowego gatunku z rodzaju Eretmodus - do tej pory nazywanego sp. "North". Opisu dokonał znany badacz ryb Afryki i Ameryki:) Dziękujemy Warren

- świetne artykuły Thomasa, Wolfganga, Everta i Joasi. Szczerze polecam znakomity artykuł Joasi (Szarooka).

- opis biotopów Kamerunu

Marta

Autor luki
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Paź 2012 16:07 
Czekamy zatem na sygnał ;-)

Autor Szarooka
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Paź 2012 19:19 
Bardzo ciekawa tematyka :)

Dziękuję Marto za miłe słowa - mam nadzieję, że informacje zawarte w artykule okażą się przydatne.

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Paź 2012 07:59 
Kiedy przewidujecie premierę tego numeru ?
Jakaś przybliżona data !

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 15 Paź 2012 13:59 
Jest w drukarni, prawdopodobnie za półtora tygodnia będzie. To zależy niestety już nie od nas.

Marta

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 24 Paź 2012 13:42 
Nowy numer Tanganika MAGAZYN zaczniemy wysyłać w poniedziałek 29 października. Spowodowane jest to naszym wyjazdem na Aqua Zoo do Poznania. Drukarnia będzie miała gotowy magazyn w piątek po południu.

Marta

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 30 Paź 2012 11:47 
Tanganika Magazyn jest już oczywiście dostępny:)

Marta

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#8 - Posted: 30 Paź 2012 17:21 
Tanganika Magazyn jest już oczywiście dostępny:)

A czy został już rozesłany ?

Lukasz

Autor Szarooka
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Paź 2012 18:17 
Tanganika Magazyn jest już oczywiście dostępny:)

Marta


Jestem w trakcie lektury :D

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#10 - Posted: 30 Paź 2012 18:18 
Jestem w trakcie lektury :D


A JA jeszcze czekam :(

Autor Szarooka
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Paź 2012 18:19 - Edytowany przez: Szarooka 
A JA jeszcze czekam :(


Ale ja odebrałam osobiście ;)

Marto, dziękuję za, jak zwykle, przyjemną pogawędkę :)

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#12 - Posted: 30 Paź 2012 18:22 
Ale ja odebrałam osobiście ;)

No wiesz, jak się mieszka koło wydawcy to można mieć jeszcze GORĄCY :)

Tylko palcy nie poparz :p

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 30 Paź 2012 18:29 
Tak zostały rozesłane:)

Marta

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#14 - Posted: 30 Paź 2012 18:32 
Tak zostały rozesłane:)

No to jutro od rana czekam z niecierpliwością na listonosza :)

Łukasz

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 30 Paź 2012 18:42 
Nie wiem czy polecony priorytet będzie jutro. Sam priorytet tak.

Marta

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 12 Lis 2012 11:51 
A tutaj efekt opublikowanego w ostatnim numerze Tanganika MAGAZYN opisu nowego gatunku z rodzaju Eretmodus

http://www.cichlidae.com/gallery/species.php?id=18 63&content=bibliography#content

Marta

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / Spis treści Tanganika MAGAZYN 12 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®