Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

Zlot w Krakowie - program

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 17 Maj 2006 18:21 
To link do programu zlotu w Krakowie:

http://www.zoofestiwal.krakow.pl/pol/wyklady.php

Marta

Autor sue
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Maj 2006 19:16 - Edytowany przez: sue 
Bardzo żałuję, że nie będę mogła być na ZOO festiwalu w Krakowie :( Program imprezy oraz wykładów wygląda interesująco. Strona profesjonalnie przygotowana.

Marto, czy możesz odkryć rąbka tajemnicy i powiedzieć o jakich gatunkach planujesz opowiedzieć... Co kryje się po tytułem wykładu "Znane i nieznane ryby z jeziora Tanganika". Czyżby detronizacja trofeusów? ;)

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 17 Maj 2006 20:17 
Madziu

Myślę o pokazaniu ryb śledziowatych, sumików, róznych ciekawych neolamprologusów. Nie zapomnę o petrusiach. Generalnie chcę pokazać, że Tanganika to nie tylko moje ukochane trofeusy i muszlowce, ale wiele, wiele innych ciekawych ryb, które mozemy spokojnie hodować w naszych zbiornikach.

Marta

Autor sue
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Maj 2006 21:00 
Moim zdaniem to świetny pomysł!

Trofeusy są piękne i kolorowe. To dzięki nim Tanganika jest znana i kochana :) Ale przecież trofcie to nie wszystko! Jest wiele wiele wiele innych równie ciekawych i pięknych ryb, które trzeba ludziom pokazać...

Ryby śledziowate, sumiki i różne ciekawe neolamprologusy - dobry wybór! Mi oczywiście brakuje Altolamprologusów, ale nie można mieć wszystkiego ;)

Magda

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 17 Maj 2006 21:05 
Ryby śledziowate, sumiki i różne ciekawe neolamprologusy - dobry wybór! Mi oczywiście brakuje Altolamprologusów, ale nie można mieć wszystkiego ;)

Madziu

Będą, będą, pokaże i je. Zwłaszcza Sumbu!!!! rarytasik
Marta

Autor sue
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Maj 2006 21:21 
Zwłaszcza Sumbu!!!! rarytasik

Wiesz, ja też jestem zauroczona Sumbu!
Zaraz wyślemy Wam zdjęcia maluszków... Śliczności :)

Magda

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 17 Maj 2006 21:37 
Super

na to czekałam

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Maj 2006 23:15 
Pani Marto a czy później, po zlocie w Krakowie, będzie można zapoznac się z trescią Pani wystąpienia? może będzie gdzieś opublikowane? pytam się bo z pewnością Pani referat będzie zawierał dużo ciekawych rzeczy a niestety nie moge wybrać się na festiwal do Krakowa...

Marek

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 18 Maj 2006 05:57 
Jeszcze nie wiem co zamierzaja zrobić organizatorzy? Być moze, że przygotuje go do druku.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#10 - Posted: 18 Maj 2006 07:32 
Cholender!

A moze ktos z forumowiczów wybiera sie na ten zoofestiwal?

I jak by tak nakręcił naszą droga Marte ;)

Ja mam za daleko :(

Marcin.T <')))><

Autor Sendog
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Maj 2006 08:30 
Ja będę na pewno na wykładzie Marty.
Bo dyskowce mnie mniej interesują.
Ale czy będę filował.... hmmm wolałbym w skupieniu posłuchać chyba że będzie można gdzieś spokojnie postawić kamerę

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 1 Cze 2006 06:11 
Zapraszam jeszcze raz wszystkich na zoofestiwal. Chyba naprawdę będzie co oglądnąć. To fajnie wygląda..........


Marta

Autor sue
Użytkownik
#13 - Posted: 4 Cze 2006 15:11 
Może ktoś mógłby się podzielic wrażeniami z Zoofestiwalu???
Ja niestety nie mogłam sie wybrac do Krakowa, a relacja telefoniczna znajomych nie-akwarystow ;) to nie to samo!!!
Magda

Autor trzcinka
Użytkownik
#14 - Posted: 4 Cze 2006 20:15 
Ja też się dołączam i oczekuje niecierpliwie na info

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 4 Cze 2006 22:03 
Napiszemy coś jutro i załączymy zdjęcia. Dzisiaj własniei wróciliśmy i "padamy na nos" po kilku dniach od świtu do nocy na zoofestiwalu.

Marta

Autor winiar
Użytkownik
#16 - Posted: 4 Cze 2006 23:44 
Wrażenia - ogromna liczba dyskowców - od dzikusów [super!] do form barwnych wyhodowanych stucznie. Atol wystawil krewetki i raczki, Botia wystawila fajna morsczyzne. Mala [w zasadzie to bardzo duża] wtopa Biofila. Nie wystawił sie i wiele osób zwiedzających bylo rozczarowanych. Zoofestiwal w zasadzie pozostał tylko z nazwy.
A teraz o tym co interesuje nas najbardziej:
Tropheus wystawił 2 baniaczki. W zasadzie 3. Trzeci w kształcie sześcio lub ośmiokata stał na innym stosisku [aqua szut] i były w nim muszlaki i o ile się nie mylę C. pavo. Stoisko Marty i Roberta prezentowało sie bardzo okazale. Na pierwszym planie tanga, ale nie trofciarnia. 600 l [200x50x60] - wrażenie w skali od 1 do 100 ok 107 ;-))) Pływały w nim: Cyphotilapia frontosa, Altolamprologus fasciatus, Altolamprologus calvus; Altolamprologus compricepsis red fin, Neolamprologus sexfasciatus oraz sumy synodontis multipunctatus oraz S. dhonti [pewnie o czymś zapomniałem ;-) ale Marta na pewno mnie porawi]. W zbiorniku kilka skalek, drobniutki, bialy zwirek i tyle. Jasne, biale oswietlenie podkreslalo piekna barwe rybek [niestety biedaki byly zestresowane hordą zwiedzajacych, którzy zmianiali sie przed akwarium niczym chmury na niebie]. Marta rowniez byla zsetresowana z tego powodu - tak na prawde to nie dziwie sie jej i podziwiam anielska cierpliwośc.

W drugim baniaczku Trofcie Tropheus cf. duboisi oraz [nie wiem - kajam sie]. Ten zbiornik byl mniejszy od pierwszego i stał "na uboczu". Był odsuniety niewiele od centum stoiska, jednakże stanowił jego uzupełnienie.

Wyklad - Miodzio! Marta opowiadała o mniej znanych rybkach z jeziora Tanganika. Referat pasjonatki na dardzo wysokim pozimie, poruszajacym tematy: wielkosc zbiornik, żywienia, zachowania w akwarium itp. Możnaby rzec bez picu - kompendium wiedzy w pigulce. W czasie referatu - cisza na sali jak makiem zasiał i wszyscy wpatrzaeni w prezentacje i wsluchani w Marte.

Dla tych co niebyli rzeklbym - niech zaluja, bo bylo warto.
To tyle - tak na goraco niemalze zaraz po wyjsciu z pociagu.

marek

Autor winiar
Użytkownik
#17 - Posted: 4 Cze 2006 23:48 
Aha - jeszcze jedno przed wszystkimi baniakami na zoofestiwalu staly rośliny w doniczkach, tak by ogladający nie podchodzili zbyt blisko zbiorników. Slicznie uzupelnialo to wystrój i tworzylo ciepla atmosfere. "Zbiorniki w zieleni"

marek

Autor Luna
Użytkownik
#18 - Posted: 6 Cze 2006 07:27 
Witam.
Pani Marto, czy wiadomo już coś w związku z tym wykładem?
Gdzie możnaby się w niego wczytać? JA PRAGNĘ GO PRZECZYTAĆ!ale nie wiem gdzie
Krew mnie zalewa, że nie mogłam przyjechać, choć to baaardzo daleko, marzyło mi się. Niestety goście z jeszcze bardziej daleka pokrzyżowali mi plany. Na znak mojego zachwytu nad nimi kilka godzin siedziałam na forum.

Autor Luna
Użytkownik
#19 - Posted: 6 Cze 2006 07:29 - Edytowany przez: Luna 
Winiarku kochany, powiedz, że masz jakieś zdjęcia. Niech mnie ktoś pocieszy, bo Marek mnie tylko dobił.

Autor winiar
Użytkownik
#20 - Posted: 6 Cze 2006 09:32 
Zaczerwieniłem sie po takim stwierdzeniu i poczułem sie mile połechtany ;-)))) Zdjecia mam [niewiele, ale zawsze to cos], Nie mialem czasu by jeszcze przysiasc do komputerka i nie "zrzucilem" ich jeszcze z aparatu. Zrobie to dzis i podesle Marcie by umiescila na stronce.

pozdrawiam

marek

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 6 Cze 2006 09:51 
Mój referattrudno przeczytać, bo to opowieśc o róznych rodzajach i gatunkach w Tanganice.

Zdjęcia za chwile wprowadzę na strone

Marta

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 6 Cze 2006 11:54 

Autor timus
Użytkownik
#23 - Posted: 6 Cze 2006 12:23 
No to faktycznie było co oglądać ;) Powiem Wam że potrzebna jest taka impreza na której jest eksponowanych wiele ciekawych zbiorników. Bo te wystawy którym towazyszą przedstawiciele znanych firm ze sprzentem akwarystycznym i pokarmami nie maja wiele z samą pasja wspólnego. Ja jade zobaczyc cos ciekawego a nie pólki sklepowe w powiększeniu.

Po pierwszych fotkach jestem pod wrażeniem rozmachu imprezy.

Marcin.T <')))><

Autor Luna
Użytkownik
#24 - Posted: 6 Cze 2006 18:28 
Pięknie, serduszko mi staje

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 7 Cze 2006 19:17 

Autor kris
Użytkownik
#26 - Posted: 7 Cze 2006 19:53 
Marcin i kazdy kto ma ochote - to na najblizsze spotkaniu Trojmiejskiego Stowarzyszenia Akwarystow, ktore odbedzie sie 24.06.2006r.
o godz. 15.30 w Akwarium Gdynskim przy Al. Jana Pawla
II, bedzie wykład na temat pielegnic srodkowoafrykanskich
autorstwa Mai Prusinskiej

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 7 Cze 2006 20:48 
Mam nadzieję, że streścisz nam referat Maji.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#28 - Posted: 8 Cze 2006 07:42 
Nie wiem czy dam rade ale postaram sie być. Zaczołem instalacje elektryczna i wkażdą sobote przychodzi do mnie kolega i kładziemy. Ale on jest przezemnie zarazony Tanga takze może cos razem wykombinujemy.

Marcin.T <')))><

Autor Luna
Użytkownik
#29 - Posted: 8 Cze 2006 08:42 
Pani Marto, co z tym referatem? Ja z przyjemnością się potrudzę.

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / Zlot w Krakowie - program Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®