Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

bardzo ciekawy i obszerny artykuł o Brewisach

Autor kris
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Maj 2006 08:07 

Autor enssne
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Maj 2006 12:09 - Edytowany przez: enssne 
Ładnie to tak czyjąś prace zamieszczać? W pracy czaro na białym jest napisane ,że artykuł /w pdf/ powstał specjalnie dla www.akwarystyka.com.pl ... Nie ładnie, nie ładnie. Poza tym informacje na waszej stronie są troszke błędne moim zdaniem. Księżniczki w zbioniku minimum 40cm długim? :| To chyba jakieś żarty.
...

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 28 Maj 2006 12:30 
Chyba podanie linku nie jest problemem. Nikt nie zamieścił artykułu na naszym forum ani stronie chyba prawda?????

Marta

Autor kris
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Maj 2006 13:03 
ennsne z tymi zarzutami to zdecydowanie pomyliles adres

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Maj 2006 13:18 
Witam!!!
Uważam że zamieszczenie/podanie linku do czyjegoś artykułu który jest rzeczowy (osobiście nie wiem bo nie czytałem całego), obszerny i może byc pomocny dla niektórych akwarystów (hodujacych muszlowce) nie jest przestępstwem, a jedynie pomocą. Nie jest on zamieszczony na tej stronie to nie rozumiem w czym problem. Chyba że adres artykyłu, link jest zastrzeżony, ale takiej informacji nie znalazłem. Ciekawastka jest to że autor nie podpisał sie z imienia i nazwiaska, ale to juz jego wola widocznie tak chciał. Ja również czasami piszę artykuły i osobiscie cieszyłbym sie jak ktos wsakazłby mój artykuł godny przeczytania, rekalama za darmo, ale to juz są sprawy indywidualne.
enssene - to chyba jakis żart wypowiadajac sie o hodowli ryb (księżniczki) i negujac że długoś akwarium jest nie odpowiednia do tego gatunku, a gdzie pozostałe wymiary. Moim zdaniem wypowiadajac sie w tym temacie powinno sie podac albo wszystkie wymiary lub ew. objetośc i wtedy mozemy podyskutowa czy to akwarium jest odpowiednie czy nie. Sama długośc to jeszcze za mało, nie świadczy jeszcze o niczym i niczego nie przesądza.
Leszek

Autor tasma
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Maj 2006 13:23 
Kolege chyba ponioslo. Wyglupil sie na maksa. Co po niektorym naleza sie przeprosiny.
1. Podanie linka nigdy nie stanowi naruszenia praw autorskich.
2. Na stronie tropheus.com.pl nie znalazlem artykulu o ksiezniczkach. Zreszta pamietam jak na wymienionym przez Ciebie enssne forum ktos (nie pamietam nicka) wyrazal sie niezbyt sympatycznie o Marcie, ktora tlumaczyla ze minimum dla neolamprologus bruchardi to cos kolo 80-100 litrow.
3. O ile sie nie myle (a raczej sie nie myle ;) ) Panstwo Mierzenscy, ani ich firma nie ma nic wspolnego z www.tanganika.host.pl. Proponuje tam wylac swoje zale.

Co jakis czas wpada na forum osoba, ktora sypie skarzeniami w strone naszych gospodarzy. A to ryby nie sa z odlowu (jak wiadomo Zambia to takie miasto w Czechach w okolicach Brna ;) ), a to popelnia sie plagiaty podajac linka do innych stron. Jak by powiedzial pewien znany polityk: to jakis uklad. Tylko po co tworzony i kogo ma oczernic odpowiedzcie sobie sami ....

Przemek

Autor enssne
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Maj 2006 14:06 - Edytowany przez: enssne 
Tasma ale mi chodzi o stronę www.tanganika.host.pl i o artykuły tam zamieszczone. Nie chodzi mi w żadnym procencie o stronę tropheus.com.pl

Chodzi mi o to ,że nie lubię kopiowania prac na 'swoją' strone choć nie została ta praca napisana na tą strone. To tak jak by z strony www.tropheus.com.pl skopiować artykuły na www.tanganika.host.pl O to mi chodzi. Nie lubię czwgoś takiego.

Nie oskarżam nikogo o prawa autorskie. Tylko potępiam takie postępowanie.

Chyba troszke źle zostałem zrozumiany.

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Maj 2006 14:14 
No to chyba powinienes wyrazac sie jasniej. Jak widzisz nie tylko ja to tak zrozumialem.
Wyjasnilo sie. Koniec sprawy.
Pozdrawiam
Przemek

Autor enssne
Użytkownik
#9 - Posted: 28 Maj 2006 14:21 
W sumie fakt. To mój skrót myślowy. Nie do końca jasno się wysłowiłem. Tak jak już napisałem. Nie chodzi mi o tą strone :) Bo tu jest profesionalizm. Lecz o strone na której pojawił się artykuł.

Pozdrawiam równierz.

Autor tasma
Użytkownik
#10 - Posted: 28 Maj 2006 14:26 
Jeszcze gdybys mogl zaspokoic moja ciekawosc. Masz pewnosc ze autor nie wyrazil zgody na umieszczenie artykulu na tej stronie?

Autor enssne
Użytkownik
#11 - Posted: 28 Maj 2006 14:31 
Tak jak pisałem:

Nie oskarżam nikogo o prawa autorskie. Tylko potępiam takie postępowanie.

Jest sens takiego postępowania? Może odrazu niech każda strona o tanganice posiada ten sam materiał i różnią się tylko wyglądem. Według mnie to jest złe podejście do sprawy.

Autor tasma
Użytkownik
#12 - Posted: 28 Maj 2006 14:51 
No to ja chyba znowu nie rozumiem. Nie kazdy czyta www.akwarystyka.com.pl. To ze ten sam artykul pojawia sie w kilku miejscach tylko zwieksza mozliwosc ze zainteresowana osoba dotrze do niego. Pod warunkiem ze dzieje sie to zgoda autora.
Ale mamy (podobno) demokracje. Kazdy moze miec swoje zdanie.
EOT z mojej strony

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / bardzo ciekawy i obszerny artykuł o Brewisach Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®