Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

Tanganika MAGAZYN 26

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 26 Kwi 2020 10:10 
Tanganika MAGAZYN 26 będzie dostępny w dwóch oddzielnych wersjach językowych: angielskiej i polskiej.

Wersja polska - 128 stron, 380 zdjęć

Wersja angielska - 124 strony, 380 zdjęć.

Cena polskiego wydania to 48 pln + wysyłka

Więcej informacji za kilka dni.

Marta

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 29 Kwi 2020 20:17 - Edytowany przez: admin 
Nowy numer Tanganika MAGAZYN to monografia! Autorami jej są: Magnus i Mikael Karlsson

Benthochromis tricoti i jego krewni,
wraz z opisem wybranych projektów badawczych i krótką historią African Diving, w tym obserwacji terenowych i działań związanych z odławianiem ryb


....
Preambuła
Zanim Takahashi opisał Benthochromis horii w 2008 roku gatunek ten nazywany był przez akwarystów B. tricoti. B. tricoti to jednak inny gatunek, żyjący na bardzo dużych głębokościach i rzadko lub nigdy nie widywany w hobby. W 2008 roku udało nam się zebrać kilka okazów tego taksonu, wraz z innymi gatunkami, z głębokości 140 metrów w pobliżu Karema, w lokalizacji typu B. tricoti. Ryby z powodzeniem wyciągnięto żywe na powierzchnię.

......

Zapraszamy do lektury.

Marta

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 4 Maj 2020 20:47 
Tanganika MAGAZYN 26 jest już dostępny.

Marta

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 15 Maj 2020 08:19 
Tanganika MAGAZYN 26/2020!

Jestem dumna, że w tym monograficznym numerze Tanganika MAGAZYN mogę przedstawić Wam pierwsze zdjęcia żywego osobnika Benthochromis tricoti, tajemniczej pielęgnicy z głębin jeziora Tanganika. Na odpowiednio 128/124 stronach magazynu Magnus Karlsson i Mikael Karlsson dzielą się swoimi doświadczeniami i odkryciami kilku głęboko żyjących pielęgnic z tanzańskiej części jeziora Tanganika. Bracia Karlssonowie, publikując przez lata swoje artykuły w naszym magazynie, przyczynili się do pogłębienia wiedzy o pielęgnicach jeziora Tanganika, poszerzając nasze spojrzenie i zrozumienie tych fascynujących ryb. Nowy artykuł o rodzaju Benthochromis jest jak dotąd najbardziej wyczerpującym tekstem o tych rybach, co z pewnością będzie miało duży wpływ na nasze spojrzenie na bentochromisy. Czytając magazyn zdajemy sobie właśnie sprawę, że rodzaj ten zawiera co najmniej kilkanaście gatunków, a w niektórych lokalizacjach jeziora współwystępuje nawet pięć taksonów bentochromisów, z których kilka zostało zaprezentowanych po raz pierwszy w tym wydaniu. Ponadto artykuł zabiera Was "za kulisy" pracy stacji odławiającej ryby, jest zilustrowany licznymi zdjęciami, wykonanymi przez ponad 25 lat, podczas których autorzy mieszkali na stałe w Tanzanii. W artykule zostało opublikowanych również kilka pięknych zdjęć bentochromisów autorstwa Everta van Ammelrooya, wieloletniego współpracownika magazynu. Dostępne są dwie wersje tego wydania: angielskie (124 strony/380 zdjęć) i polskie (128 stron / 380 zdjęć).
Miłej lektury!

Redaktor naczelna Tanganika MAGAZYN
Dr Marta Mierzeńska

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / Tanganika MAGAZYN 26 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®