Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

Loro Parque - ogród zoologiczny inny niż wszystkie...

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor admin
Admin
#1 - Posted: 27 Sier 2006 20:02 
Zapraszam Was do przeczytania tej krótkiej relacji
http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=articl es&Itemid=3&topid=4#

W najbliższym czasie Magda z Przemkiem zamieszczą fotoreportaż z tego uroczego miejca.

Marta

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Sier 2006 13:29 
Nikt nie napisze że przeczytał
Nikt nie napisze że obejrzał (pomimo że jest to już temat ,,gorący'')
Nikt nie pochwali za zdjęcia
i nikt nie poprosi o więcej

Dlaczego?

... bo wszyscy są bordowi z zazdrości i właśnie sie gotują że nie mogli tego wszystkiego zobaczyć na własne oczy ;o)

W imieniu forumowiczów skadam podziękowanie za tak uroczy fotoreportaż jednocześnie przepraszając za brak reakcji jako, że pozostali własnie stoją w kolejce po zakup skarbonki świnki do której to od dnia odczytania fotoreportażu stali się oszczędniejsi w imię celu, który obecnie im ,,chodzi'' po głowie. Ja saam zakupiłam taką pólmetrową.

Pozdrawiam,
Katarzyna ;o)

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 28 Sier 2006 14:17 
Kasiu

A ja widziałam zdjęcia do całego fotoreportażu.....szkoda mówić. Jak Magda z Przemkiem go przygotują będzie na stronie. To dopiero bedzie frajda.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Sier 2006 15:12 
Własnie!
Kasiu dla mnie za malo zdjęć, szczegolnie ryb ;-). Czekam na wiecej. Fajna podróż, ale jednak ze zlosci sie nie spalam i nie czerwienie poniewaz jestem domatorem i dla mnie wyprawa po zakupy to juz spora wycieczka ;-), no chyba ze np. jade po ryby do Krakowa lub w inne miejsce.
Ja równiez cos przygotuje z wycieczki wakacyjnej do oceanarium w Gdyni gdzie bylem w przemilym towarzystwie Artura, jego żony Agnieski i córki Martynki.
Magdo i Przemku czekam na wiecej milych wrazen po ogladaniu Waszych zdjec z "bezkrwawych łowów" w Loro Parque.
Dziekuje za podzielenie sie z nami Waszymi zdjeciami i wrażeniami.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Sier 2006 15:14 
Przepraszam!
Miało być AGNIESZKI , jakis trofeusik zabral mi "z".
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Sier 2006 15:23 
Witam,
off topic
A ja mam propozycje i prosbe dla Magdy i Przemka. Moze mogliby przygotowac krotki poradnik dla fotografujacych ryby, jak to robic, zeby choc troche zblizyc sie do ich "wyczynow", bo sprzet (dobry) to przeciez nie wszystko.
Pzdr.
Fazi64
PS.
A na wiecej zdjec ryb z wakacyjnej wyprawy (POGRATULOWAC!!) tez czekam niecierpliwie.
K.M.

Autor tasma
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Sier 2006 19:05 
Dzieki za mile slowa.
Nad zdjeciami musze jeszcze odrobinke popracowac. Po wstepnej selekcji zostalo tego ponad 300 szt co przy sensownej jakosci daje prawie 150 MB. Ne wiem co z tym zrobic. Moze uda mi sie wrzucic zipa na moj serwer firmowy (nie chce obciazac serwera Tropheusa wszak z Tananika duzego zwiazku to nie ma ;) ).
Jesli chodzi o zdjecia ryb to niestety nie wolno tam uzywac lampy blyskowej, a ze z wrazenia raczki sie nam trzesly to wyszlo co najwyzej kilka. Mam nadzieje ze bedziecie wyrozumiali :)

Fazi64:
Kiedys obiecalem ze napisze taki poradnik. Mialem nawet napisane okolo strony i ... stwierdzilem ze to bez sensu. Jest tyle technik fotografowania, a nawet samego oswietlania obiektu. Inaczej fotografuje sie jedna rybe, a inaczej cale akwarium.
Nie jestem jakims specjalista od fotografii, bardziej teoretykiem, ale jesli bede mogl pomoc, na pewno to zrobie.
Proponuje zalozenie osobnego watku gdzie bedziemy pisac o technikach fotografowania ryb.

Pozdrawiam
Przemek

Autor trzcinka
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Sier 2006 22:37 
Proponuje zalozenie osobnego watku gdzie bedziemy pisac o technikach fotografowania ryb.
Bardzo bardzo o to proszę.Właśnie zanabyłam drogą kupna oparacik fotograficzny-głównie po to by robić zdjęcia rybkom.A że ze mnie noga stołowa w fotografice-a bardzooooo bym chciała jednak .To takie miejsce jak znalazł.Proszę ,proszę o nie.

Pozdrówko Beata

Autor winiar
Użytkownik
#9 - Posted: 28 Sier 2006 23:01 
I ja sie podlaczam z duuuuuuuuuuuuza prosba o taki watek i porady.

Pozdrawiam

Marek

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 29 Sier 2006 11:38 

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 29 Sier 2006 11:43 
No super!!!
Przepiekne hibiscusy (chyba to te kwiaty), no i ta ławica robi ogromne wrazenie. Przepiekne fotki morszczyzny.
dziekuje Magdo i Przemku za mile wrazenia dla moich oczu.
Leszek

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 29 Sier 2006 11:49 
Tak Leszku to hibiscusy, ale szkoda, zę Magda z Przemkiem nie dali więcej storczyków. To dopiero cudowne rośliny. A jak Wam sie podobaja delfiny i orki?

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#13 - Posted: 29 Sier 2006 12:39 
Witam,
Fotki - r e w e l a c j a ! ! !
Jakiego(ich) aparatu(ow) uzywacie do fotografowania?
Pzdr.
FAzi64

Autor tasma
Użytkownik
#14 - Posted: 29 Sier 2006 14:20 
Fazi64
Canon 350 D. Wiekszosc zdjec byla robiona obiektywem canon 70-200 F4L. Reszta to C10-22, C60 macro i Tamron 28-75.

Przemek

Autor drozd
Użytkownik
#15 - Posted: 29 Sier 2006 14:24 
witam,

super reportaż, tylko pozazdrościć takiej wycieczki :-) ale najbardziej to wam "zazdroszcze" tych orek, przecudne zwierzeta...

pzdr,

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#16 - Posted: 29 Sier 2006 14:36 
Canon 350 D
Witam,
Ach te lustrzanki ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#17 - Posted: 29 Sier 2006 14:46 
Taki sam mialem sobie kupić w najbliższym czasie, ale niestety prawie równowartośc Xen Tembwe i wybralem te drugie ;-). Na szczęscie aparaty tanieja :-), to sobie uzbieram.
Leszek

Autor tasma
Użytkownik
#18 - Posted: 29 Sier 2006 15:03 
Leszku
Tylko pamietaj ze kitowy obiektyw w tym aparacie nie jest najlepszy. Do tego dochodzi jeszcze zakup lampy zewnetrznej i robi sie niezla sumka.
Ale jak juz kupisz nie bedziesz zalowal.

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#19 - Posted: 29 Sier 2006 16:35 
No i Fazi64 narozrabiał i poszło Off topik całkowicie.

A tu... takie fantastyczne zdjęcia!

Kiedyś tutaj na forum Marcin (Timus) załozył taki wątek, w którym była mowa o róznorodności ryb tanganickich. Nie chodziło o jakieś chrakterystyki ale o samą myśl uwielbienia, jako że jest z czego to tanganickie uwielbienie wykrzesać. Równocześnie zarzekał się, że On z Tanganiki nidy nie zrezygnuje - no i dobrze - ja sie z nim zgadzam, ale... ciekawe co by teraz powiedział ( Marcin, jesteś gdzieś tutaj?) gdyby zobaczył taką rbkę z morszczyzny która ma ryjek taki że sie sama gęba uśmiecha ;o)
No, no, no! Ja takiej ryby w naszych rodzimych sklepach akwarystcznych z morszczyzną nie widziałam. Czy autorzy zdjeć wiedzą co to za rybka? Taki zółty ,,dziubek'' ;o)

?

Katarzyna

Autor rufus1
Użytkownik
#20 - Posted: 29 Sier 2006 17:11 
Kasiu w Tanganice smiejace sie pyszczki to np. eremodusiki :-).
Leszek

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#21 - Posted: 29 Sier 2006 18:17 
Taaa ja już dałam się nabrać na tą morduchnę kochaną i sobie zakupiłam parkę. To bestie wrodzone, kłótliwe, nizgodne i nieznośne. Kiedyś moze znowu spróbuję z tymi eretmodusami - na razie to wiem, że one tylko takie na zdjęciu uśmiechnięte.

A tego morskiego dziubka to mam już na pulpicie ;o)

Katarzyna

Autor fazi64
Użytkownik
#22 - Posted: 29 Sier 2006 19:18 
z tymi eretmodusami - na razie to wiem, że one tylko takie na zdjęciu uśmiechnięte.
Witam,
Ponownie musze sie z Toba niezgodzic. Tanganika, to Tanganika - ryby sie musza wyhasac, ale zeby az tak brzydko mowic o Eretmodini, ludzie tez maja swoje humory, a ryby..... tez ludzie.
Haslo dnia (tygodnia, miesiaca, roku......):
"Goby cichlids forever"
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#23 - Posted: 29 Sier 2006 19:35 
co to za rybka? Taki zółty ,,dziubek'' ;o)
Witam,
To Kostera dlugoroga (Lactoria cornuta).
Pzdr.
Fazi64

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#24 - Posted: 29 Sier 2006 19:39 
Fazi64 Ty mi tu nie podskakuj bo nasze,,niezgody'' nie podlegają podliczaniu! ;o)

Oczywiście żartuję , jesli ktoś żartu nie zrozumiał to niech szybko składa zamówienie i sam się przekona że eretmodusy to bardzo usmiechnięte i wdzięczne rybki. Tylko bardzo proszę nie kupować jednej parki... o Tym dlaczego tak nie nalezy robić powie Wam już Fazi64, który zgłosił sie na ochotnika!

No dobra, zmykam już z tego forum bo mi się za bardzo oberwie. Pozabijałam tutaj trochę czas, oczekując na ważnego maila... już mnie nie ma ;o)

Pozdrawiam i zyczę dobrej nocy,
Katarzyna

Autor trzcinka
Użytkownik
#25 - Posted: 30 Sier 2006 00:47 
eeetam .taka wycieczka ,takie tam zdjęcia-etam.:(






No i już mnie skręciło z zazdrości:0)

Autor worton
Użytkownik
#26 - Posted: 31 Sier 2006 18:25 
nie ma sumow :(((
Ale zolw jest okejowy :D

Autor tasma
Użytkownik
#27 - Posted: 31 Sier 2006 19:47 
Danielu w akwarium z Tanganika byly synodontis multipunctatus. Najciekawsze ze w zbiornikach z malawi dla odmiany tez byly multipunctatusy. Cos sie pomylilo.

Autor worton
Użytkownik
#28 - Posted: 31 Sier 2006 20:48 
Ooo a jest na ktoryms zdjeciu? Multipunctatusy czesto sa pakowane do akwariow z malawi bo generalnie daja tam sobie doskonale rade :)

Autor danlack
Użytkownik
#29 - Posted: 31 Sier 2006 21:34 
Naprawde bardzo piekne zdjecia, jak zwykle jestem pod wrazeniem warsztatu, to nie aparat to klasa operatora.

tylko te delfiny, foki i orki nie podobaja mi sie wcale - co 2h, dzien w dzien robia show dla gawiedzi za kilka kesow pozywienia. Kiedys delfiny dostaly za duzo i zbuntowaly im sie podczas kolejnego show, co potwierdza moja teorie ze nie robia dla przyjemnosci a wylacznie z glodu (bylem w tym parku 3 razy).

Autor timus
Użytkownik
#30 - Posted: 4 Wrz 2006 11:59 
Kasiu!

Niektórzy byli na urlopie ;) Więc nie mogli nic napisać.

Choć nie wypre sie tego że zazdroszcze takiej wycieczki Przemkowi i Madzi.
Co do fenomenu fotek nie bede sie powtarzał.

Swoja droga nawet Leszkowi zazdroszcze wycieczki do oceanarium w Gdyni bo nawet na to nie mam czasu. Choć codziennie jestem w Gdańsku.


Marcin.T <')))><

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / Loro Parque - ogród zoologiczny inny niż wszystkie... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®