Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

Loro Parque - ogród zoologiczny inny niż wszystkie...

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor sue
Użytkownik
#31 - Posted: 4 Wrz 2006 20:07 
tylko te delfiny, foki i orki nie podobaja mi sie wcale

Ogrody zoologiczne mają pełnić przede wszystkim rolę edukacyjną i rekreacyjną, choć zazwyczaj mają także bazę naukową potrzebną do systematycznych badań nad hodowanymi gatunkami.
Ogrody zoologiczne mogą odgrywać pewną rolę w zachowaniu gatunków, które wyginęły w warunkach naturalnych lub są na granicy wyginięcia, przykładem może być proces przywracania przyrodzie żubra, konia Przewalskiego.

Magda

Autor danlack
Użytkownik
#32 - Posted: 4 Wrz 2006 20:32 - Edytowany przez: danlack 
wiem to wszystko,

tylko potwierdz mi czy wierzysz w to ze te delfiny, foki i orki to robia to tak dla dobra nauki, a moze niespelnionych zdolnosci pedagogicznych a moze lubia bawic sie z ludzmi (i ciagac lodeczki z dziecmi po basenie), bo wg mnie to z przyjemnoscia smignelyby w ton oceanu jakby im na to pozwolic i tyle bysmy je widzieli i to akurat z odtwarzaniem gatunku ma niewiele wspolnego.

W pewien sposob sam kupujac odlowy pozbawiam ich zycia w naturze, ale przynajmniej nie glodze ich na okolicznosc wizyty gosci, zeby pokazac im jak bardzo mnie kochaja widzac moja dlon z pokarmem (choc na koniec dnia mam watpliwosci czy jestem w czyms lepszy od tych z parku, ale to juz inny temat)

Po raz kolejny podkreslam, ze zdjecia sa przecudowne, itd. show widzialem - wrazenia artystyczne b. wysokie (ale jakis drobny niesmaczek jak zastanowi sie czlowiek nad tym i stad moj komentarz)

Bogdan

ps. a edukacyjne programy mozna obejrzec na Discovery i wcale nie sa robione w zoo lecz wiekszosci w naturze lub w parkach gdzie zwierzeta zyja dziko i sa pod ochrona.

I obiecuje, ze nie bede dreczyl dalej juz tego tematu, bo tylko mi jakos to przeszkadza, wiec zostawie te uwagi i spostrzezenia dla siebie.

Autor sue
Użytkownik
#33 - Posted: 4 Wrz 2006 21:03 
Oto zdjęcia delfinów w ich środowisku naturalnym (Ocean Atlantycki, wzdłuż wybrzeża wyspy Grand Canaria):





W środowisku naturalnym moim zdaniem sa jeszcze piekniejsze, tylko trudniej im zrobić zdjęcia :)

Magda

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / Loro Parque - ogród zoologiczny inny niż wszystkie... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®