Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

(OT) Pobita Rosja - Hurrrrra!

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor fazi64
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Lis 2006 11:49 
Witam,
Przepraszam, ale nie moge sie powstrzymac ;)))))))))
Sport, to moja kolejna pasja (jest tego jeszcze troche), a to co sie dzisiaj stalo - z 0:2 w setach po strasznym laniu, do 3:2 na koniec - przechodzi ludzkie wyobrazenie.
Leje dzisiaj butelke szampana do moich baniakow, a druga we wlasne gardlo.
Bic Moskali!!!!!
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 28 Lis 2006 11:56 
Krzysku

Ja nawet dzisiaj natychmiast przybiegłam do komputera sprawdzać wyniki.

Ja tez ogromnie się cieszę.....
A z tym szampanem do akwa to może nie przesadzaj - zapodaj im bombelkujace wiaminy, a sobie wzmocnienie. Ale ataku serca to można nawet w takiej sytuacji dostać, co nie?

Marta

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Lis 2006 12:07 
Nie będom nam Ruskie grzebać przy kurku ;)

To za naszą kiełbache!!! A co! Sport mnie tak nie interesuje ale płynołem na fali emocji moich kolegów w pracy. Maszyny stop i radio 1 na fula :)

Marcin.T <')))><

Autor Vepsik
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Lis 2006 13:47 
Żal tylko, że nie utrzymali tego cudownego wyniku 0 straconych setów :)

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Lis 2006 14:26 
Vepsik! To była Rosja! Nie jesteś zbyt wymagający?

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Lis 2006 14:43 
Ja nawet dzisiaj natychmiast przybiegłam do komputera sprawdzać wyniki
Witam,
Matko Boska - Marta to Omnibus - praca w pracy, praca w domu, praca na Forum i jeszcze takie zainteresowania, jak sport - S Z A C U N E K !!!
Pzdr.
Fazi64
PS.
Robert - masz w domu Koh-i-noor.
F64

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 28 Lis 2006 15:09 
Krzyśku nie pzresadzaj - sport to frajda, a jak chłopaki dobrze grają to rewelacja.

Ponadto nie wiem dlaczego, a może juz wiem? - mam ogromny szacunek dla Lozano. Ten człowiek ma coś takiego w sobie, ze pozwala na wiarę.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Lis 2006 15:14 
Ten człowiek ma coś takiego w sobie, ze pozwala na wiarę
Witam,
"Maly, wielki czlowiek"... - brawo!!!
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 28 Lis 2006 15:15 - Edytowany przez: admin 
Maly, wielki czlowiek"... - brawo!!! [/i]

Dokładnie tak i jaka charyzma.

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#10 - Posted: 28 Lis 2006 15:28 
wielka Rosja pobita i odesłana ze strefy medalowej przez Polaków! :-)

obstawialibyście taki wynik? ja powiem szczerze że sercem tak ale nie postawiłbym większej gotówki (choć to jak się okazuje był błąd bo ile pięknych ryb mógłbym sobie teraz sprowadzić :-) bardzo się cieszę z wyniku bo chyba już dawno nie było tak dobrze... jeszcze jutro jak wygramy z Serbią to uwierzę w medal może nawet zloty:-)

Marek

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 28 Lis 2006 15:30 
A o której jutro jest mecz z Serbią, bo ja mam od 7:30 zajęcia ze studentami....?

Autor fazi64
Użytkownik
#12 - Posted: 28 Lis 2006 15:45 
Witam,
Transmisja zaczyna sie o 6:50 - proponuje zajecia w swietlicy z TV ;))))
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 28 Lis 2006 15:48 
Trudno oznaczać pod mikroskopem ze studentami mszaki i oglądać mecz, ale....komputer mam w sali obok, coś będę wiedziła mam nadziję.

Marta

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 29 Lis 2006 10:06 
No i co teraz zrobimy?

Dzięki Marcinie za SMS-y

Marta

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 29 Lis 2006 10:27 
Jak to co! Wygramy!

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#16 - Posted: 29 Lis 2006 11:02 
Witam,
Trzymam kciuki coraz mocniej!! ;)))))
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 2 Gru 2006 08:56 
Boże tyle nerwów....


Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#18 - Posted: 2 Gru 2006 10:54 
No to jesteśmy w finale - czemu nie mogę napisać w tym temacie? Po wygranej chciałem napisać ale nie mogłem.

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 2 Gru 2006 10:55 
Nic nie zmieniałam - moze Ty byłeś wylogowany?

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#20 - Posted: 2 Gru 2006 11:08 
Vepsik - to nerwy po wrazeniech zafundowanych przez Naszych. a Ty zganiasz na problemy na stronie ;-).

Ja za to po wygranej i emocjach zafundowałem sobie brak paznokci przy moich paluszkach, ale na kciukach zostaly zeby pokazywać , ze "wszystko jest w porzadku" ;-).
Rany moje serce. Dobrze ze moja czarna bestia spala podczas meczu, bo on tez czasami obgryza pzurki.

Leszek

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 2 Gru 2006 11:11 
Ale Leszku co będzie z Twoimi rękami jutro?

Może coś na uspokojenie-:))

Śmiejcie się, ale ja rano nie mogłam spać bo mecz...potem wychodziłam, bo nie mogłam wytrzymac z nerwów, ech-:))

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#22 - Posted: 2 Gru 2006 11:35 
Marto !
Paznokietki odrosna do meczu z Brazylia, a potem powtorka z rozrywki ;-).
Po meczu na uspokojenie wylaczylem TV i zacząłem ogladac harce Xen Tembwe i juz mi lepiej. Jest mniej nerwowo u mnie , ale w akwarium dokladnie na odwrot. Para jest Tembwe jest dosc nerwowa.
Chyba podam im cos w pokarmie. Chyba hikarii taki robi zmniejszjacy agresję i nerwy ;-).
Leszek

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 2 Gru 2006 11:43 
Nie pamietam nazwy, ale jest tzw. Hikari odstresowywujące. Tak przynajmniej reklamowane są te granulki.

A czy tembwe nadal tylko harce odprawiają? czy dobrała sie druga para?

Marat

Autor rufus1
Użytkownik
#24 - Posted: 2 Gru 2006 12:57 
Marto jedna para harcuje juz na calego!
Strosza sie do innych. Rozkladaja pletwy, cale cialo jest napręzone. Pokazuje przepiekne wzorki na wszystkich pletwach. Maja mnóstwo czarnych kropek na bialo- blekitnym tle. Gdzie niegdzie widac zolte palmki i przebarwienia. dodatkowo rozkladaja bialo- blrkitna blonke gardlowa. Jak ta para sie spotka to raz samiec i samica sa glowami do gory i krzyzuja sie, raz to samo robia ale glowami w dol. Samica pomaga samcowi bronic rewiru wokol skal, czasami zle rzadko odplynie ok. 10 cm od skal. samiec broni zaciekle (dosc ostro) rewiru ok 40-50 cm od skal , ale jego przestrzeń ktora sie interesuje to ok. 80 cm! od skal, czyli jak widac dosc sporo. Gdzis na dlugosci 3/4 zbiormnika mam posadzone 2 kepy rogatka.
W tym miejscu znajduja spokoj pozostale osobniki.
Druga para dobiera sie po drugiej stronie roslin w kamieniach. Tak samo jak u tej wczesniej dobranej pary bardziej aktywny i zaborczy na poczatku jest wiekszy osobnik, prawdopodobnie samiec. Jedna z mniejszch ryb stale wokol niego sie kreci, ale jeszcze czasami od niego odplyw do pozostalej grupy Xen. Ja mysle ze jest to kwestia czasu kiedy dobrzierze sie 2- ga para.
Oststnio tej drugiej, jeszcze dobrze nie dobranej parze przezkodzilem bo montowalem nowy filtr biologiczny, przesiakajacy ale widze ze juz wszystko wrocilo do normy :-).
Ze wstepnych obserwacji wynika ze 1 para dobrana (to juz pewne) to samiec F1 + samica F0. Z drugiej dobierajcej sie pary jest dokladnie na odwrót: samiec F0+ samica F1. Trudno te ryby odroznic, ale czesc z nich ma charakterystyczne wzorki lub szczegoly po ktorych moge wiekszosc poznac, ale nie wszystkie. To byloby za dobrze :-).

Leszek

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 2 Gru 2006 13:25 
Z niecierpliwościa czekam na tarło u Twoich ryb. Ja też w niedługim czaie będę robiła dla tembwe nowy zbiornik. Coprwda u mnie widac powoli dopierajace sie pary, ale to jeszcze kwestia czasu.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#26 - Posted: 2 Gru 2006 15:26 
Marto ale z tego co pamietam to w Twoim akwarium sa jeszcze inne Xeny, a to jak mi sie wydaje nie sprzyja dobieraniu sie par u Tembwe. U mnie na poczatku bylo podobnie. dopiero cos sie ruszylo po przeniesieniu ryb do wiekszego zbiornika, gdzie teraz sa one same jezeli chodzi o podobieństwo zachowań innych gatunkow. Z nimi plywaja jedynie Xeny ochrogenys, ale te siedza wylacznie na piasku i nawet jak wejdza w rewir X. Tembwe to sa lekcewazone przez pare.
O ile dobrze pamietam to chyba z nimi sa razem A. leptura. To juz moim zdaniem moga czasami sobie wzajemnie przeszkadzać. Fakt, tego gatunku nie mialem, ale z opisow moge wnioskowac ze maja podobne zachowanie do X. Tembwe. Przyjedziemy z Arturem to troszke w tym zbiorniku juz sie zrobi luźniej ;-), przynamniej w kwestii Xenotilapii sp. Red princess. Później do Marcina, z tego co wiem, pojedzie jedna para A.letury i do końca grudnia bedzie spokój :-). To zaczna sie na pewno dobierać w pary.

Leszek

Autor Vepsik
Użytkownik
#27 - Posted: 3 Gru 2006 13:36 
No i niestety Polska kaput. Ale i tak mamy srebro :)

Autor tasma
Użytkownik
#28 - Posted: 3 Gru 2006 14:01 
Powinno byc. Hurra mamy srebro. A Brazylijczycy byli lepsi.
Gratulacje dla naszych za walke.

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 3 Gru 2006 14:42 
Ja też uważam, że - hurra.
Mamy srebro i super drużynę

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#30 - Posted: 3 Gru 2006 16:05 
W 100% popieram zdanie Marty i Przemka.
Powinnismy sie cieszyc ze srebra, a nie smucic ze tylko srebro.
Ja sie bardzo ciesze z polskiego srebra,a co latwo nie było!!

Sport uczy wygrywac, sport uczy przegrywać!

To tak jak w zyciu i w akwarystyce :-) - Vepsik!!!

Leszek

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / (OT) Pobita Rosja - Hurrrrra! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®