Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Malawi i Tanganika- co je łączy a co dzieli???

Autor SzymonJ
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Gru 2006 18:21 
Witam. To mój pierwszy post na tej stronie. Od kilku tygodni czytam wasze porady i powoli decyduję sie na nowy zbiornik z rybami z tanganiką.

Czy mogli byście napisac mi czym ryby z Tanganiki różni się od tych z Malawi?

Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi.

Autor JGr
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Gru 2006 18:30 
A czym się różni Opel od Forda?

Jarek

Autor SzymonJ
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Gru 2006 18:42 
Wielkie dzieki. miałem nadzieje, że ktoś mi pomoże i potraktuje moje pytanie powaznie ale myliłem się...

chodzi mi o to co urzekło was wszystkich w tych rybach?!

Autor JGr
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Gru 2006 18:50 - Edytowany przez: JGr 
Zadałeś pytanie, na które nie sposób udzielić odpowiedzi.

Jeśli podasz konkretny gatunek ryby tanganickiej i konkretny gatunek ryby malawijskiej wtedy można opisać różnice - w wyglądzie, w zachowaniu... jeśli spytasz o inną rzecz konkretną, np. różnicę w składzie wód wspomnianych jezior - też można będzie coś napisać, ale na pytanie: czym ryby z Tanganiki różni się od tych z Malawi? chyba nie można udzielić konstruktywnej odpowiedzi.

Jarek

Autor SzymonJ
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Gru 2006 18:55 
A czy ryby z Tanganiki są bardziej interesujące jeśli chodzi o obserwacje od malawijskich pielegnic?

Problem polega na tym , że chciał bym zrobić krok dalej i zająć się rybami trudniejszymy i bardziej interesującymi. Z tego co wyczytałem to tropheusy właśnie do takich należą- czy to prawda?

Autor JGr
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Gru 2006 19:16 
Z tego co wyczytałem to tropheusy...

Robi się jaśniej - wiadomo już o jaki gatunek Ci chodzi. Wielu z nas ma zupełnie niepodobne ryby, choć z tego samego jeziora. Co do trofeusów - na pewno nie są najtrudniejszymi rybami tanganickimi. Przede wszystkim dlatego, że sporo już o nich wiemy. Niektórzy z nas trzymają gatunki, o których niemalże wszytkiego musieli się dowiedzieć od podstaw - z obserwacji własnych zbiorników, z przekopywania trudnodostępnych, obcojęzycznych publikacji. Z trofeusami tak nie jest, co oczywiście nie znaczy, że wiemy o nich wszystko, że nas nie zaskakują, że nie miewamy z nimi problemów. Na pewno są one - jak piszesz - interesujące, a to za sprawą zarówno bogactwa wariantów kolorystycznych, jak i z powodu ogromnie szerokiej gamy zachowań socjalnych. Skoro czytasz forum (i pewnie nie tylko forum) to sporo już o trofeusach wiesz, byłoby stratą czasu wypisywania tu wszystkich informacji o rodzaju, co konkretnie Cię interesuje?

Jarek

Autor winiar
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Gru 2006 19:53 
Co je laczy- hm... kontynent?

Dlaczego tanganika nie malawi? Wg mnie w tanganice jest duzo wieksze urozmaicenie ksztaltow i zachowan ryb. Poz tym jak dla mne ryby z malawi maja tylko jeden ksztalt - roznia sie tylko barwa.
Skoro czytasz to forum to juz wiesz ze bogactwo ksztaltow jest ogromne. O zachowaniach nie wspominam, bo moznaby przytoczyc polowe tego forum.

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Gru 2006 21:16 
czym sie roznia? hym trudne pytanie i nie ma jednoznacznej odpowioedzi.
Ryby z tych jezior sa bardzo ciekawe. To zalezy co kogo zainteresuje i czego oczekuje .
Wieksza roznorodnowsc zachowań, kształtów i ubarwienia jet moim zdnaiem w Tanganice.
W hodowli sztucznej moim zdaniem niektore gatunki z Tanganiki sa trudniejsze.

Napisałeś:
"....Problem polega na tym , że chciał bym zrobić krok dalej i zająć się rybami trudniejszymy i bardziej interesującymi.".
Mysle ze tego dostarcza ci niektore gatunki z Tanganiki.
Ja hodowalem kiedys rowniez gatunki ryb z Malawii i moim przekonaniu sa nieco latwiejsze w hodowli, ale mozliwe ze nie mialem gatunkow problemowych, chociaz nie wiem jakie to moga byc, nie interesowalem sie tym.
Leszek

Autor SzymonJ
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Gru 2006 22:00 
Bardzo dziękuje za odpowiedź, teraz musze się uzbroic w cierpliwość i uzbuerać trochę $ na start. Jeszcze raz dziekuję wszystkim!

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Malawi i Tanganika- co je łączy a co dzieli??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®