Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Zasady umieszczania ogłoszen na forum

Autor arsik
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Sty 2007 21:36 
Witam!
W regulaminie nie ma nic o zasadach umieszczania ogłoszeń o NIEKOMERCYJNEJ sprzedaży ryb itp? Wiem, że to forum jest prowadzone przez osoby, które prowadzą komercyjną sprzedaż ryb więc tego typu ogłoszenia mogłyby być im pewnego rodzaju konkurencją. A regulamin tego forum ma pewne obostrzenia, ale o ogłoszeniach w nim mowy nie ma.

Pozdrawiam
Artur

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Sty 2007 21:45 
To oznacza, że takich ogłoszeń być nie powinno :-)

Robert

P.S.
A czy udało Cisię znaleźć dział "GIEŁDA"?
RM

Autor arsik
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Sty 2007 22:09 
A czy udało Cisię znaleźć dział "GIEŁDA"

Nie udało się, ale przecież zawsze można taki stworzyć ;-)
I skoro nie było tego ujętego w regulaminie i nie było działu giełda to zapytałem na forum ogólnym.

Pozdrawiam
Artur

Autor drwie
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Sty 2007 22:14 
Ale przeciez to nie problem zalozyc ogloszenie na gieldach akwarystycznyh? Po co miala by byc tu opcja gielda? Chyba tego nie brakuje?
Pzdr
Przemek

Autor arsik
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Sty 2007 22:25 
Jak najbardziej to prawda. I wcale mi nie zależy na tym, aby tu powstała. Ale jak np. chce się sprzedać rzadką rybę z Tanganiki to forum Tanganika jest jak najbardziej na miejscu.

Artur

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Sty 2007 22:33 
Ja mysle ze chcac sprzedac rzadka rybe nie trzeba wcale sie oglaszac gdziekolwiek, np. na gieldzie. Przewaznie kupuje takie ryby waskie grono akwarystow i jakby to powiedziec "jeden o drugim sporo wie" ;-).
Rzadkie ryby dosc rzadko sie rozmanzaja i jak juz ta piekna chwila nastapi to jakby bylo "świeto w rodzinie". I to wlasnie jest cudowne w tej "rzadkosci"!!!! :-)

Leszek

Autor arsik
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Sty 2007 22:54 
Ale przecież nie musi być tak, że to są ryby rozmnożone u mnie. A jak ktoś kupił, a teraz musi zlikwidować akwarium albo uzna, że to ryba nie dla niego i chce zmienić obsadę?

Pozdrawiam
Artur

Autor winiar
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Sty 2007 12:06 
arsik!
Brniemy w slepą uliczkę.

Całkowicie zgodzę się z Leszkiem - Jak ktoś chce znaleźć, to wie gdzie szukać i nie potrzebuje giełdy.

Marek

Autor duch
Użytkownik
#9 - Posted: 15 Sty 2007 17:56 
"Ja mysle ze chcac sprzedac rzadka rybe nie trzeba wcale sie oglaszac gdziekolwiek, np. na gieldzie. Przewaznie kupuje takie ryby waskie grono akwarystow i jakby to powiedziec "jeden o drugim sporo wie" ;-). "-

Świeta racja.Jakbym czekał aż znajdę to co chcę na giełdzie to obecnej swojej obsady mógłbym sie do końca życia nie doczekać.
Pozdrawiam wszystkich.Andrzej.

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 16 Sty 2007 21:19 
NIEKOMERCYJNEJ sprzedaży ryb

jedno pytanie co rozumiesz jako niekomercyjną sprzedaż - dla mnie to zaprzeczenie logiczne

Autor arsik
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Sty 2007 15:56 
NIEKOMERCYJNEJ sprzedaży ryb

jedno pytanie co rozumiesz jako niekomercyjną sprzedaż - dla mnie to zaprzeczenie logiczne


Może powinno tu jeszcze być słowo jednorazowa. Sprzedaż niekomercyjna to taka właśnie jednorazowa, po kosztach np. w przypadku zmiany obsady itp. A nie permanentna, firmowa sprzedaż z zyskiem. Zresztą poczytaj sobie w necie o komercji i niekomercji to się dowiesz więcej.

Pozdrawiam
Artur

Autor tooold
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Sty 2007 19:51 
dziękuję za światłe naświetlenie słowa komercja - nie będę tracił czasu jednak na to czytanie.

co do sprzedaży - potem będziesz musiał sprawdzić czy ktoś sprzedał jeden czy dwa, a może 4 razy , czy było to po kosztach , a jednak może ten okrutnik wzbogacił sie na tej tranzakcji , czy na pewno zmienił obsadę ,bo może tylko ściemnia ....... granice się zatrą , więc albo są ogłoszenia i są komercyjne, albo jest ich zakaz

Autor arsik
Użytkownik
#13 - Posted: 18 Sty 2007 22:31 
co do sprzedaży - potem będziesz musiał sprawdzić

Ja mam sprawdzać? Przecież to Ty dociekałeś co to znaczy! Więc jak jesteś aż tak dociekliwy to sprawdzaj sam ;-P

czy było to po kosztach , a jednak może ten okrutnik wzbogacił sie na tej tranzakcji , czy na pewno zmienił obsadę ,bo może tylko ściemnia .......

Leczysz tutaj jakieś swoje frustracje?
Ja na tej tranSakcji zarobiłbym może na pokarm, który przez ten czas zjadły ryby!

albo są ogłoszenia i są komercyjne, albo jest ich zakaz

Skoro Admin napisał, że takich ogłoszen być nie powinno to go nie umieściłem. I w czym tu widzisz problem?

Autor Vepsik
Użytkownik
#14 - Posted: 18 Sty 2007 23:24 
co do sprzedaży - potem będziesz musiał sprawdzić

Ja mam sprawdzać? Przecież to Ty dociekałeś co to znaczy! Więc jak jesteś aż tak dociekliwy to sprawdzaj sam ;-P


Arsik - ale czy przeczytałeś do końca zdanie? Bo chyba go nie zrozumiałeś. Sprawdzić będziesz musiał, ile ktoś sprzedał. To, że wystawi 1 przemiot nie znaczy, że na pw nie sprzeda go 20 osobom, bo w rzeczywistości miał go 20 sztuk. Problem w tym, że to "zarobienie" na pokarm jest już komercją.

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 18 Sty 2007 23:43 
Wydaje mi sie ze ten temat zaczyna odbiegac znaczaco od tematyki forum :-(.
Mam na mysli akwarystyke oraz teamtyke zwiazaną z gatunkami ryb z Tanganiki.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Zasady umieszczania ogłoszen na forum Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®