Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Nowi użytkownicy - witajcie na forum!

Strona  Strona 5 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  
Autor admin
Admin
#121 - Posted: 23 Sier 2022 21:00 
Tak napisz tutaj

Autor Przemekb
Użytkownik
#122 - Posted: 23 Sier 2022 21:01 
admin
Dzień dobry,

Nie mam już siły do panującej sytuacji w moim zbiorniku dlatego zwracam się do was po poradę i pomoc.
Najpierw podstawowe informacje:

Rozmiary zbiornika: 400 l (dl 160cm)

Wiek zbiornika: założony 04.2022, zasiedlony początkowo helmetami, ryby dodawane stopniowo od początku 06.2022, po zamknięciu cyklu azotowego

Obsada(początkowa): 5x Neolamprologus multifasciatus, 3x Neolamprologus brevis, 20x Cyprichromis leptosoma chituta neon head, 6x Neolamprologus daffodil, 6x Julidochromis dickfeldi, 3x Synodontis petricola

Jakie pokarmy: Naturefood PC, mrożona i żywa rozwielitka, kryl, solowiec, żywe małe krewetki, sporadycznie tropical soft line africa, to tak w przybliżeniu

Niepokojace objawy u ryb: I tu jest cyrk - objawów brak. Wszystkie ryby są aktywne, żerują, kopią, ganiają się. Problem zaczął się po awarii zasilania pod koniec czerwca, prądu nie było prawie całą dobę kiedy byłem na wyjeździe - wywaliło mi korek w czasie burzy. Po awarii wszystkie filtry zadbałem o filtry, podmiany wody, zwiększone napowietrzanie, dodane bakterie itp.
Bezpośrednio po awarii nie zdechło nic, problemy zaczęły się później - co kilka dni zdycha po 1-2 ryby, albo daffodil albo cyprichromis, albo Julidochromis. Padnięte ryby nie mają żadnych śladów uszkodzeń, najczęściej znajduje je na dnie po przyjściu z pracy jeszcze w pełni kolorów. Z obsady w ciągu miesiąca padło 12 Cypri, 5 daffodil, 4 julido, ŻADNE muszlowce nie padły.
Nie mam już pomysłu, co może być przyczyną, może coś mi umyka ale nie wiem co, proszę o jakieś wskazówki.

Martwi mnie KH i GH, miesiąc temu GH wynosiło 13, KH 10, więc skąd spadek?

Podmiana 1x / tydzień 15%

Parametry wody 23.08.2022:
NO2 <0,01
NO3 ~20
GH 12
KH 7
PH 8-5,
NH4 <0,05
T: 26 stopni
=======================================
FILTRACJA/SPRZĘT
2X Eheim professionel 2426 - jeden gąbka+ceramika, drugi ceramika + grys koralowy
2x filtr wewnętrzny gąbkowy o wydajności 750l/h
Napowietrzanie dwiema głowicami dodatkowo
WYSTRÓJ
Łupek szary, czarny, drzewiasty, piasek kwarcowy biały 0,2-0,5mm, anubiasy, cryptocoryny, vallisnerie

Autor admin
Admin
#123 - Posted: 23 Sier 2022 21:10 
Kiedy znajdujesz padłe ryby? przed czy po podmianie wody?
Jak przygotowujesz pokarmy mrożone i żywe do podania? skąd masz żywa rozwielitkę?
Czy ryby sa może nieco podpuchnięte lub widzisz inne objawy? matowa skóra? nadmierny śluz na rybie?
Czy w tym czasie dodawałeś cos do zbiornika? wprowadzałeś jakieś zmiany?

Autor Przemekb
Użytkownik
#124 - Posted: 23 Sier 2022 21:18 
admin
Podmiany robię w czwartki, ryby padają w losowe dni, nie widać powiązania z podmianą.
Mrożonki rozmnażam, przepłukuję i podaję po odcedzeniu na sitku, tak samo żywe tylko bez rozmrażania ,)
Rozwielitkę hoduję samodzielnie "przy okazji" hodowli krewetek.
Ryby nie mają żadnych objawów behawioralnych, skórnych, nie ma niepokojących odchodów, apatii, ocierania, przebywania pod powierzchnią, skrzela w normie. Ryby, które znajduję padłe dzień wcześniej normalnie jadły albo się przepychały z innymi (np samce cypri).
W zbiorniku nie było żadnych zmian wystroju/obsady od czasu założenia.

Autor admin
Admin
#125 - Posted: 23 Sier 2022 21:21 
A możesz wrzucić jakieś zdjęcia ryb mailowo lub na PW na FB lub tutaj link do zdjęć?

Autor Przemekb
Użytkownik
#126 - Posted: 23 Sier 2022 21:30 
admin
Wysłałem zdjęcia na maila

Strona  Strona 5 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Nowi użytkownicy - witajcie na forum! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®