Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

nie mogę się zdecydować!

Autor marco
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Mar 2007 12:09 
Witam,
chciałbym zasięgnąć praktycznej porady odnośnie doboru ryb, mianowicie mam problem ze zdecydowaniem się na jakieś rybki do tropheusów, jest ich tyle, że straciłem głowę:)

Może ktoś by mi doradził w oparciu na swoim doświadczeniu, chciałbym, aby moje akwarium było ozdobne, miłe dla oka, a nie hodowlane.

Pozdrawiam.

Autor bernard
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Mar 2007 12:13 
To zależy od tego jaką wielkość ma akwarium i ile planujesz trofeusów

Bernard

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Mar 2007 12:15 
marco:
"... jest ich tyle, że straciłem głowę ....',

moim zdaniem to nie ma ich az tyle zeby tracic glowe.
wiekszosc z nich potrzebuje duzych i bardzo duzych zbiornikow.
Gatunki ryb ktore maja byc towarzystwem dla trofeusow powinny miec podobne preferencje pokarmowe i podobny temperament.
Gatunki typowo roslinozerne z Tanganiki to (to bnajbardziej znane i dostepne na rynku):
Petrochromis, Simochromis, Eretmodys, Tangonicodus, Spathodus. wszystkie sa dosc agresywne. Nalezy umiejeteni dobrac stado.

Jakie masz akwarium?
Jakie masz trofusy i inne ryby?
Ile masz ryb w akwarium?
Jak jest akwarium urzadzone?

Autor marco
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Mar 2007 12:32 
Więc tak:
akwarium 150/50/50, dno jest wysypane piaskiem, są wapienie. ogólnie jest trochę przestrzeni, a pływają bemby 9 sztuk, mają około 5cm i 6 sztuk maswy tych samych rozmiarów i 2 ślimaki.

Autor marco
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Mar 2007 13:03 
Czy P. trewavasae nadawałby sie do mojego akwarium?

Z góry wielkie dzięki!
Pozdrawiam,

Marcin.

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Mar 2007 14:03 
czyli jak dobrze policzylem w twoim akwarium jest 15 trofeusow.

Ja proponowalbym zwiekszyc stada trofeusow i ew. dopuścilbym max. z dwie pary eremodusow lub tanganicodusow. Na pewno zbiornik nie straci na atrakcyjnosci, a wedlug nie zyska.

Petrochromis w mniejszych rozmiarach (i mniejsze gatunki), w malej ilosci na poczatku radzilby sobie w twoim akwarium, ale jezeli podrosnie i zacznie sie dominacja w akwarium bedzie problem. Ja swoje ryby jak podrosly musialem przeniesc do wiekszego zbiornika. Wtedy calkiem inaczej ta ryba sie zachowuje.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Mar 2007 14:24 
Marco tak jak Ci Rufus napisał ja się do tego dołączam...
POwiększ 2 stada trofci i dopuść eretmodusy lub tanganicodusy:)
Albo jeszcze lepiej zrób jedno stado jednej odmiany trofcia wtedy to najładniej wyglądałoby:):)

JAcek

Autor Beliar
Użytkownik
#8 - Posted: 9 Mar 2007 20:51 
Witam
Proponuje powiekszyc stado którejs odmiany do około 20-25 szt.
Tropheusy w duzym stadzie wyglądają świetnie a co najwarzniejsze czują sie bardzo dobrze Jeśli lubisz kolorowe ryby powieksz poprostu stado bemby Napewno akwarium z 1 gatunkiem tropheusów bedzie wyglądało bardzo ładnie.
Jarek

Autor trzcinka
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Mar 2007 22:03 
Znając problem z odchowaniem narybku eretmodusów w akwa z trofciami radziłabym Ci 2 pary Tanganicodusów.-te przeżywają i ładnie się chowają.
Poza tym niedługo rybki-niedługo zaczną się rozmnażać.Możesz więc to uwzględnić i powiększyć swoje stada o swoje maluchy.Ja przynajmniej tak zrobiłam .No i dzieki temu ominął mnie problem połączenia stad-ryb o róznej biologii i zagrożenia chorobą.

Są jeszcze podzielone zdania -co do trzymania w towarzystwie z trofciami-ryb stadnych -planktonożernych-ciprichromis i paraciprichromis.Te ostatnie piękne i kolorowe.
Natomiast Tanganikodusy-szaraki -w porywach ciemne w fosforyzujące błękitne kropeczki-ale za to jakie zachowania..Wyjmij ślimaki-gdyż niezbyt dobrze czują się w zasadowej wodzie.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / nie mogę się zdecydować! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®