Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Jaki aparat do robienia zdjęć akwarium i jego mieszkańców ?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor py1szczak2
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Maj 2007 22:31 
Witam !!!

Noszę się z zamiarem zakupu Canona S3 IS,ale tak do końca nie jestem przekonany,może będziecie w stanie mi doradzić czy to dobry pomysł,jestem nastawiony głównie na fotografowanie ryb w akwarium.

Pozdrawiam Piotr.

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Maj 2007 22:55 
Zerknj tu - temat poruszany był już na forum

http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=8&topic=760&page=0#msg12611

Czy wyczerpany - nie wiem ale myślę, że coś Ci podpowie

marek

Autor py1szczak2
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Maj 2007 23:43 
Dzięki !!!

Troszkę sobie poczytałem.

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Maj 2007 01:38 
jestem nastawiony głównie na fotografowanie ryb w akwarium

trochę się amatorsko bawię fotkami i oto co mam do dodania:

1.do celów amatorskich wystarczy inteligentny kompakt , z tym że jeden drugiemu nie równy. Moje pierwsze fotki robiłem Canonem A60 - 2 mln matryca - uważam że ten rodzaj aparatu pozwala na w miarę udane fotografie ryb - z tym że musi mieć tryb macro i moim zdaniem tryby ustawień manualnych. Tym aparatem robiłem w trybie możliwości regulacji przysłony i ustawiałem ją na największą dostępną, czyli 8.

2.troszkę bardziej rozbudowany był następny kompakt Olympus C4000 - 4 mln matryca. Także ma oczywiście tryby manualne i bardzo zachwalany w tym modelu tryb macro i super-macro. Trzeba korygować barwy, ale to szczegół. Niestety rodzaj kart archaiczny.

3.Potem Panasonic LS60 - 6 mln matryca. Tu podstawowa wada - brak ustawień ręcznych. Można zrobić dobre zdjęcie ryb ale w większym stopniu jest to przypadkiem. Wiele zdjęć idzie do kosza. Jednak aparat ma wiele zalet więc tak na prawdę to dobry aparat.

4.No i w końcu Fuji 5600 - hybryda 5 mln matryca. Wydawało by się że będzie to najlepszy aparat. Może tak jest ale macro ma bardzo , bardzo słabe. Są ustawienia manualne , ale do celów akwarystycznych chyba będą potrzebne soczewki macro - istnieje możliwość ich montażu. A to napisałem,bo może potrzebne będzie komuś kto szuka tańszego rozwiązania. ;-)

wszystkie te modele są z niższej półki niż ten przez Ciebie wybrany, myślę więc że ten Canon o którym piszesz będzie się świetnie nadawał do fotografowania ryb.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Maj 2007 11:13 
Cena Canona S3 ciągle idzie w dół,ja zamieżam dokonać zakupu tak mniej więcej za 2 miesiące,więc jeśli ktoś już go posiada to proszę o komentaże tego sprzętu - oczywiście na tem fotografowania akwarium i ryb.

Pozdrawiam Piotr.

Autor Lothil
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Maj 2007 12:17 
Witam,
jako zawodowy fotograf dodam ze tak naprawde to czlowiek robi zdjecie nie aparat;) i to od nas glownie zalezy czy zdjecie jest udane;) widzialem wielokrotnie fotki z archaicznych aparatow, ktore wgniataly w fotel;))
Tak wiec proponuje na poczatek troche nauki, poznanie podstaw fotografii (czasy naswietlania, wartosci przyslony i glebia ostrosci to podstawa). Jako ciekawostke dodam ze kazdy obiektyw najlepszy rysunek da zadajac mu przyslone w srodkowym zakresie (zwykle 5,6 - 8), a jezeli chodzi o jakosc matryc cyfrowych niewatpliwym liderem jest obecnie canon(wysokie czulosci przy relatywnie niskim zaszumieniu obrazu) i jeszcze jedna wazna sprawa to rozdzielczosc... dla zawansowanego amatora nie polecam matryc wiekszych niz 7-8 mln poniewaz doprowadzenie pliku do odpowiedniej jakosci ekranowej z matryc powyzej 8 mln jest trudne ;] optymalna wielkosc matrycy moim skromnym zdaniem to 6mln.
Pozdrawiam
Tomasz

Autor winiar
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Maj 2007 18:00 
Lothil
A możesz coś więcej powiedzieć w tym temacie? Jakieś linki, ksiązki itp.

marek

Autor Lothil
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Maj 2007 18:38 
winiar
chetnie odpowiem jesli masz jakies pytania;) a co do drugiej czesci Twojego pytania to niestety po calym dniu pracy szkoda mi czasu na przegladanie internetu ;)

Autor py1szczak2
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Maj 2007 18:50 
Lothil
A ja dziękuje za podpowiedzi bo S3- ka akurat ma matrycę 6 mln, czyli jest to już mały plus na jej kożyść :)

Pozdrawiam Piotr

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 19 Maj 2007 09:43 


właśnie kupiłem soczewki macro do swojego Fuji ;-)

Autor py1szczak2
Użytkownik
#11 - Posted: 19 Maj 2007 11:03 
Fajne zdjęcie jakie ustawienia stosujesz żeby uzyskać taki efekt ?
tzn tylko ryba jest widoczna a wokół niej ciemność ?

Autor tooold
Użytkownik
#12 - Posted: 19 Maj 2007 18:56 
to trochę kwestia przypadku - tu był priorytet przysłony plus najniższa czułość ISO plus macro + układ świateł.

Autor tooold
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Maj 2007 17:07 
+ układ świateł.

to chyba najważniejsze - prawdopodobnie lampa była skierowana na pokrywę i ta przysłoniła większość światła , sprawdzę to namacalnie

Autor py1szczak2
Użytkownik
#14 - Posted: 20 Sier 2007 20:08 
Zmieniłem zdanie po wypłacie zamawiam Fuji s6500fd trochę się pozmieniało na rynku i obecnie to chyba najlepszy wybór za taką kasę.

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 20 Sier 2007 23:15 
Ja od 12 lipca mam aparat cyfrowy ktorym teraz caly czas "trzaskam" zdjecia.
Rozwazalem zakup roznych aparatow, czyli : Fuji FinePix S9500, SONY Cyber-Shot DSC-H9, Panasonic Lumix DMC-FZ50, Canon Powershot S5 IS.

Z kilku wzgledow padlo na ten ostatni, czyli Canon Powershot S5 IS i jak narazie jestem bardzo zadowolony :-).

Autor barey
Użytkownik
#16 - Posted: 21 Sier 2007 09:55 
witamm,
posiadam canona s2is ( różni się od s3 matrycą i softem) wszystko jest fajnie tylko manualny AF jest dla mnie na tyle ciężki do opanowania (na przyciskach ) że daję sobie czasem spokój z pełnym trybem manualnym.
Robiłem zdjęcia Fuji FinePix S9500 i od razu spodobało mi się że jest taki jak "replika" lustrzanki ale najważniejsze że ma możliwość ręcznego nastawu ostrości umieszczonej standardowo w obiektywie.
Jednak coś za coś jego wymiary i brak zmiany obiektywu zdecydował że go nie kupiłem, jeżeli mam mieć kompakta to chciałbym aby był możliwie mały.
Dodatkowo nie podobają mi się kolory w tym aparacie, konkretnie nasycenie zieleni. W canonie trawa jest poprostu zielona :)
To tyle z moich doświadczeń z aparatami, w przyszłości planuję lustrzankę oczywiście canona.

Autor winiar
Użytkownik
#17 - Posted: 21 Sier 2007 10:13 
Ja kupiłem Canona 350 i obiektyw 18-125 oraz 80-300 i nieskromnie powiem, że jest pierwsza klasa. Uczę sie nim fotografować bo to naprawde zdolna bestja.


marek

Autor tasma
Użytkownik
#18 - Posted: 21 Sier 2007 10:46 
Dodatkowo nie podobają mi się kolory w tym aparacie, konkretnie nasycenie zieleni. W canonie trawa jest poprostu zielona :)
Zapytaj na forum Nikona o kolory w Canonie. Cjlopaki Ci powiedza jak jest na prawde.
Poza tym jak sie ma lustro to nie robi sie w jpg tylko w RAW, a wtedy zielony bedzie taki jak chce fotograf.

Marek
Witaj w rodzinie czerwonego paska. Wspolczujemy Ci Twoich przyszlych wydatkow . Na pewno potrzebujesz jeszcze ze trzy sloiki (koniecznie z literka L w nazwie) lampe zewnetrzna, zapasowe baterie, karty i kilka innych drobiazgow.

Przemek

Autor winiar
Użytkownik
#19 - Posted: 21 Sier 2007 10:52 
Myśle jeszcze o statywie, bo już widze ze by się przydał.
A wydatki, hm... buuuuuuuuuuuu beda duże to już wiem :-(. Ale no cóż powiedziało się a to trzeba powiedzieć ą.


Marek

Autor tasma
Użytkownik
#20 - Posted: 21 Sier 2007 11:10 
a pozniej b, c ć i tak dalej. Stwierdzisz ze 350d ma odrobine zawodny AF. Zmienisz na 30d. Ale trzydziestka ma za mala matryce to moze 5d i tak bez konca.

A na powaznie to widze ze konkurs fotograficzny w tym roku bedzie stal na wysokim poziomie. Ludzie sie zbroja, sprzeta kupuja. Krzysiek Remlinger nie bedzie mial o wiele wiekszy problem, zeby wygrac w tym roku.

Autor Lenek
Użytkownik
#21 - Posted: 21 Sier 2007 11:17 
Ja mam Sony DSC-P93A, i za nic nie umiem nim robić zdjęć. Zdjęcia są zawsze poruszone, i nie mówie tu tylko o zdjęciach ryb a także np. zwykłego kwatkia i to w dobrym świetle i w trybie makro. Próbowałem, na różnych trybach i ustawieniach i nic, kompletne dziadostwo. Jedyne co dobrze robi to zdjęcia poruszających się obiektów. Ostatnio robiłem zdj. bocianów, i jakoś te wychodziły znakomicie. Nie wiem co jest z tym aparatem, ale nie polecam go nikomu.

Autor rufus1
Użytkownik
#22 - Posted: 21 Sier 2007 13:31 
Mialem kupic Canona 350 D tak jak Marek, ale dlaczego tego nie zrobilem to juz on sam napisal wraz z Przemkiem.
Drogi biznes w przypadku lustrzanek cyfrowych. Mam typowa lustrzanke Canona (klisza) i bylem z niej bardzo zadowolony ale, cyfrowki daja mozliwosci szybkiego wyboru wlasciwych fotek itd itd.

Do swojego Canona S5 IS zamierzam dokupic jeszcze kilka akcesorii i bedzie na jakis czas spokoj ;-). Zobaczymy na jak dlugo.

Autor barey
Użytkownik
#23 - Posted: 21 Sier 2007 13:33 
tasma jak sie ma lustro ... ale nie ma sie jeszcze -;)

Autor tasma
Użytkownik
#24 - Posted: 21 Sier 2007 14:39 
A kompaktem nie da sie zrobic zdjec?
Ostatnio Leszek przyslal mi fotke, ktora niczym nie ustepuje tym robionym lustrami. Najwazniejsze to poznanie sprzetu i cierpliwosc, ze szczegolnym naciskiem na to drugie.

P.

Autor barey
Użytkownik
#25 - Posted: 21 Sier 2007 14:47 
nie twierdze, że się nie da tylko jak robie MF w s2is to muszę takie wygibasy palcami tworzyć, że rozbawiam tym moją 9 miesięczna córeczkę.
A co do cierpliwości to naprawdę przy tych bolidach trzeba ją mieć bo inaczej to mazy wychodzą :)
pozdrawiam Adam

Autor Lothil
Użytkownik
#26 - Posted: 21 Sier 2007 21:29 - Edytowany przez: Lothil 
A kompaktem nie da sie zrobic zdjec?

Zapodam link do galerii zdjec zrobionych w wiekszosci kompaktem
sony f-717, to taki wiekszy kompakt;)
sa to fotki z czasow kiedy poznawalem cyfrowki
i jak na 5 mln. matryce bylem bardzo zadowolony z efektow.
Pozdrawiam
Tomasz
http://plfoto.com/21464/autor.html

Autor tooold
Użytkownik
#27 - Posted: 24 Sier 2007 21:25 
Ludzie sie zbroja, sprzeta kupuja. Krzysiek Remlinger nie bedzie mial o wiele wiekszy problem, zeby wygrac w tym roku

yes,yes,yes

Autor py1szczak2
Użytkownik
#28 - Posted: 29 Sier 2007 16:18 
Chyba mi coś nie poszło

Autor py1szczak2
Użytkownik
#29 - Posted: 29 Sier 2007 16:22 
I jeszcze jedno

Autor py1szczak2
Użytkownik
#30 - Posted: 29 Sier 2007 16:27 

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Jaki aparat do robienia zdjęć akwarium i jego mieszkańców ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®