Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Pokrewieństwo ryb pochodzących z odłowu.

Autor pedro
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Maj 2007 09:46 
Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad pokrewieństwem odławianych ryb a co za tym idzie prawdopodobieństwem chowu wsobnego takowych osobników.
Czy podczas rozmnażania ryb pochodzących z odłowu zdarzały się Wam jakieś deformacje narybku ?Wiem, iż deformacje takowe nie muszą być następstwem jedynie rozmnażania osobników ze sobą spokrewnionych i wpływ na to mogą mieć również inne czynniki. Jednak zdawałoby się, iż kupując parę ryb pochodzących z odłowu wad genetycznych teoretycznie nie powinno być, lub mogą być sporadycznie.
Ciekawy jestem Waszych doświadczeń w tym temacie.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Maj 2007 11:12 
Przy rybach z odłowu raczej nie powinno być takiego problemu. Zauważ że odłapywane w jeziorze ryby pływawy w stadzie, które normalnie się tam rozmnażało a więc napewno działały tam mechanizmy doboru naturalnego. Dodatkowo wydaje mi się że ryby przez nas kupowane mają jeszcze mniejsze pokrewieństwo z tego względu, że napewno nie zawsze udaje się za jednym razem odłowić dostatecznej ilości ryb a nie ma gwarancji że następnym razem osoby odławiające trafią na to samo stado.

Pozdrawiam
Łukasz

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Pokrewieństwo ryb pochodzących z odłowu. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®