Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Jak nie powinno się robić????

Strona  Strona 2 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next »  
Autor duch
Użytkownik
#31 - Posted: 11 Lip 2007 14:44 
witam.
Moze nie zrozumiałem dobrze,ale wydaje mi się ,że KARLOS nie prezentował swojego podejścia do tangi,a poprostu odniósł się do mojego postu w którym napisałem że jest teraz wielu "speców":):)
Dokładnie..pojawiło sie wielu "specy" w ostatnim czasie.Mają akwarium kilka miesięcy .noo może z 2 lata, zaczęli od razu od Tanganiki i wydaje im się że są akwarystami przez duże A
a te słowa- Powszechnie uważa się Tanganike za elite wśród akwariow..a tym czasem to chyba najprostrzy biotop jaki tylko może być..ot troche piachu..pare kamieni ..wpuszcza się tam kilka rybek jednego gatunku i sie mnożą same..aż miło.Co rusz ktoś pisze..mam muszlaki i narybek,mam księżniczki i narybek..itd -są sądem tych właśnie gości,którzy uważają się za speców a potem trzymają bembę z ikolą w jednym akwa:):)
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor duch
Użytkownik
#32 - Posted: 11 Lip 2007 15:19 
http://www.allegro.pl/item214662095_tropheus_doros le_stado_dubois_bemby_grats_tani0.html
a ja wypatrzyłem kolejnego kwiatuszka:)"profesjonalny "opis dotyczący karmienia:)tylko brać rybki,a na ostatnim zdjęciu jak dla mnie piękna kiriza:)
Andrzej.

Autor karlos
Użytkownik
#33 - Posted: 11 Lip 2007 15:48 - Edytowany przez: karlos 
Ci prawdziwi zwykle nie zaglądają nawet na takie fora
Wow - okazujesię że jestem sztuczny...


Jeszcze raz napisze..nie wrzucam wszystkich do jednego wora :)

Napisze inaczej: co uwazasz za swoj sukces hodowlany jako akwarysty?

Za najwiekszy sukces uwazam rozmnozenie Loricaria parva i węgorzyka ciernistego..a było to w latach 80 tych..tylko kilka osób w Polsce mogło się tym pochwalić..

W jednym z tematów na tym forum sam pytasz właścicieli tzw. "jajonosów" (niezła nazwa :) o radę.

To nie jest pytanie o rade ,ale o to jak zachowują się te ryby u niego.Bo wyniknęła na innym forum dyskusja na ten temat i chcialem zaczerpnąć informacji z innego żródła.

Autor karlos
Użytkownik
#34 - Posted: 11 Lip 2007 15:55 - Edytowany przez: karlos 
witam.
Moze nie zrozumiałem dobrze,ale wydaje mi się ,że KARLOS nie prezentował swojego podejścia do tangi,a poprostu odniósł się do mojego postu w którym napisałem że jest teraz wielu "speców":):)


Dokładie o to mi chodziło:)

Co do ryb jakie miałem i jakie mam z Tanganiki.
Były wszyskie Julidochromisy,Leleupi,księżniczki Brichardi i Deffodill,Calvusy,Tretocephalusy,Leptosomy,Frontos y,Chalinochromisy.
Wszystkie rozmnożone .
Nie są to jakieś wynalazkijak widać..ale pisząc o trudności miałem na myśli trudności związane z utrzymaniem parametrów wody w biotopie dla ryb z tanganiki i z SA ..oczywiście tych z odłowu..

Autor worton
Użytkownik
#35 - Posted: 12 Lip 2007 10:59 
Nie są to jakieś wynalazkijak widać..ale pisząc o trudności miałem na myśli trudności związane z utrzymaniem parametrów wody w biotopie dla ryb z tanganiki i z SA ..oczywiście tych z odłowu..


hehehe sa dokladnie takie same - zalezy jedynie gdzie kto mieszka i co mu leci z kranu.

Ktory gatunek wegorzyka rozmnozyles dokladnie - prosilbym o nazwe lacinska. I czym karmiles mlode bo mi padly wszysciutkie i nic nie chcialy jesc ;/. Rozrod ktoregokolwiek z wegorzykow i dodatkowo wyprowadzenie mlodych to sukces, ktorym niewiele osob na swiecie do tej pory moze sie pochwalic ;].

Pozdrawiam.

Autor fazi64
Użytkownik
#36 - Posted: 12 Lip 2007 13:43 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Daniel - te wegorzyki - jesli o nie chodzi to Macrognathus aculeatus nie maja nic wspolnego z Tanga ;((
Pzdr.
Fazi64

Autor worton
Użytkownik
#37 - Posted: 12 Lip 2007 15:19 
No nie maja, nie maja ale to i tak okejowa sprawa rozmnozyc takie cos ;). Ja w Tandze siedze krotko przeciez, wczesniej trzymalem duzo roznych rybkow ;).

A mi sie rozmnozyl inny gatunek. O ten o: Macrognathus siamensis :).
Ale jak mowilem - tarlo jedna sprawa, a odchow mlodych inna ;/.

Pozdrawiam.

Autor rufus1
Użytkownik
#38 - Posted: 13 Lip 2007 13:47 
Danielu w czasopismie "Akwarium" PZA nr 3 z 1980 roku rozmnozenie wegorzykow opisuje krotko, ale konkretnie Bogusław Ziarko, znany polski akwarysta.
On wegorzyki zakupil w Tajlandii pod nazwa Mastacembelus circumcinctus, ale poddaje pod watpliwosc oznaczenie gatunku.
Podczas tarla uczestniczyly 2 samice i 1 samiec. Po 48 godzinach nastepuje wyleg i przez kolejne 6 dni larwy leza na dnie. Nastepnie byly karmione przez autora larwami solowca oraz nicieniami "Mikro".Zerowanie rybek okresla po zabarwieniu brzuszka na kolor zoltorozowy. Po 3 dniach podal im bosmine ze stawu.
Akwarium z wegorzykami mailao 60 litrow i byly umieszczone w nim rurki PCV o srednicy 2- 4 cm i dlugosci 10- 12 cm. Inne wegorzyki tego samego gatunku mial w akwarium ogolnym. Bardzo wazne sa parametry wody i ryby sa wrazliwe na zmiany tych parametrow.
Zaobserwowoal rowniez zjadanie ikry przez wycierajace sie ryby.
Wegorzyki wycieral w oddzielnym akwarium tarliskowym gdzie byl umieszczony szklany ruszt. Temp. wody 27 *C.

Leszek

Autor worton
Użytkownik
#39 - Posted: 13 Lip 2007 15:24 
Hej,

u mnie bylo inaczej rozmnozyly sie po duuuzej podmianie wody na wode bardzo miekka i zimna (tem. spadla z 26 na 22) - deszczowke ale ze bylem wtedy wiekszym leszczem niz jestem teraz nie bardzo wiedzialem jak to wszystko ugryzc - mi wszystkie mlode padly na cos co wygladalo jak plesniawka :(. Pewnie za duzo dalem zarcia i za wczesnie jak czytam 6 dni a ja dalem 2 po wylegu i woda sie popsula :(.
A pisze moze jakich rozmiarow bylo tarliskowe? :))

Dzieki Leszku za informacje moze sie przydadza jak sie uda rozmnozyc te z Tanganiki - przynajmniej pokarm :). Ja nie wiem czym karmilem swoje bo wtedy stosowalem taki dziadkowy sposob. Szedlem do lasu, szukalem kaluzy i bralem wiaderko tego co zalegalo na dnie. Wrzucalem do duzego sloja i stawialem na parapecie a potem wylapywalem te wszystkie male stworzonka, ktore tam plywaly. No ale tak czy siak za wczesnie :(.

Pozdrawiam.

Autor karlos
Użytkownik
#40 - Posted: 16 Lip 2007 13:42 
Ziarko rozmnożył te węgorzyki przy pomocy gonadotropiny..więc nie bardzo można uznać takie rozmnożenie za sukces hodowlany.
Za pierwzsze udane..naturalne rozmnożenie uznaje sie rozmnożenie kolegi J Mordarskiego z Częstochowy
A swoją drogą w Tanganice jest całkiem sporo węgorzyków tzn ryb z rodzaju Mastacembelus

Autor karlos
Użytkownik
#41 - Posted: 16 Lip 2007 16:33 
Nie są to jakieś wynalazkijak widać..ale pisząc o trudności miałem na myśli trudności związane z utrzymaniem parametrów wody w biotopie dla ryb z tanganiki i z SA ..oczywiście tych z odłowu..


hehehe sa dokladnie takie same - zalezy jedynie gdzie kto mieszka i co mu leci z kranu.


Wątpię żeby u kogoś w kranie płynęła woda o TwW=0,TwO <3 i Ph na poziomie 3,5-4..a taka musi być jeśli chce się utrzymać przy życiu ryby z odłowu z dorzecza Amazonki.

Autor worton
Użytkownik
#42 - Posted: 16 Lip 2007 18:17 
Wątpię żeby u kogoś w kranie płynęła woda o TwW=0,TwO <3 i Ph na poziomie 3,5-4..a taka musi być jeśli chce się utrzymać przy życiu ryby z odłowu z dorzecza Amazonki.

Hehehehehehehehehehe :DDDD dobre, bez kitu dobre! :DDDD

Autor rufus1
Użytkownik
#43 - Posted: 17 Lip 2007 00:27 - Edytowany przez: rufus1 
Ziarko rozmnożył te węgorzyki przy pomocy gonadotropiny..więc nie bardzo można uznać takie rozmnożenie za sukces hodowlany.

chyba nie do konca. Jakl zrozumialem tekst pierwsze tarlo bylo bez gonadotropiny. Drugie tarlo bylo pobudzone tym srodkiem ale jak zrozumialem bylo to podyktowane okreslna sytuacja.

Autor karlos
Użytkownik
#44 - Posted: 17 Lip 2007 12:19 


Wątpię żeby u kogoś w kranie płynęła woda o TwW=0,TwO <3 i Ph na poziomie 3,5-4..a taka musi być jeśli chce się utrzymać przy życiu ryby z odłowu z dorzecza Amazonki.

Hehehehehehehehehehe :DDDD dobre, bez kitu dobre! :DDDD


Jak widać nie ma się z czego śmiać...raczej trzeba płakać nad niewiedzą "akwarystów"

Autor rufus1
Użytkownik
#45 - Posted: 17 Lip 2007 12:34 
Moze inny biotop, ale tylko jako uzupelnienie przy okazji mozna sobie porownac parametry wody z Tanganika:

wg. Hans'a J. Mayland'a:
- Amazonka (biała) : two= 0,65 - 1,27; pH 6,5- 6,9; tww 8,8 - 17,3
- Rio Tapajos (przezroczytsa): two 0,3 - 0,82; 0,09 - 0,45; pH 6,4- 6,65;tww 3,1- 5,2
- Rio Maro (czarne): two 0,09 - 0,45; pH 4,4; tww 0

Autor rufus1
Użytkownik
#46 - Posted: 17 Lip 2007 12:51 
W tabeli KH i GH podane sa w jednostkach "*d" co to sa za jednostki?
u Mayland'a tww jest wyrazona CO2 mg/l , czyli co to jest w tabeli? a co wtedy jest z KH w tej tabeli?

ale namieszalem, ale z chemii nie zabardzo dlatego pytam ;-)

Autor karlos
Użytkownik
#47 - Posted: 17 Lip 2007 13:11 
Zapaleńcy amazonii trzymają u siebie przeważnie ryby z czarnych wód..a więc parametry wody są bardzo wyśrubowane..naprawde trzeba się nieżle nakombinować żeby je utrzymać w akwarium.
Woda do tanganiki nie wymaga aż takich zabiegów..wystarczy kranówka i ewentualnie lekkie podwyższenie ph..a to żaden problem.

Autor karlos
Użytkownik
#48 - Posted: 17 Lip 2007 13:52 
GH to twardość ogólna a KH węglanowa..wyrażona w stopniach niemieckich.
Skrótem tww oznacza się zwykle twardość węglanową..nie wiem dlaczego Mayland określa tym skrótem nasycenie CO2

Autor timus
Użytkownik
#49 - Posted: 17 Lip 2007 14:00 
naprawde trzeba się nieżle nakombinować żeby je utrzymać w akwarium.
Woda do tanganiki nie wymaga aż takich zabiegów..wystarczy kranówka i ewentualnie lekkie podwyższenie ph..a to żaden problem.


A w amazonce wystarczy osmoza i nieco podnieść parametry ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#50 - Posted: 17 Lip 2007 14:17 
Znaczenie symboli znam. wiem ze w stopniach niemieckich okresla sie tylko twardosc ogolna GH (w Polsce). Nie spotkalem przy opisach KH zeby byly podawane stopnie niemieckie (*n), ale moze moje zrodla sa niedokladne.

Co do tww, wlasnie ta rozbieznosc mnie zainteresowala.

Autor karlos
Użytkownik
#51 - Posted: 17 Lip 2007 15:35 
A w amazonce wystarczy osmoza i nieco podnieść parametry ;)
Nie o to dokładnie chodzi..podstawowy problem polega na tym że woda z TwW=0 ma bardzo mały bufor i jest strasznie niestabilna...wahnięcie ph o kilka stopni na minus w ciągu jednej doby jest częstym zjawiskiem...
Rano się budzisz i ryby są na tamtym świecie...wystarczy CO2 wydychane przez ryby w nocy żeby w akwarium zrobił sie niezły kwas.
Najgorsze są pierwsze 2 miesiące po przywiezieniu ryb..chodzi się koło nich na paluszkach..stoniowo przechodzi się na coraz twardszą wode i problem staje się mniej dokuczliwy :)

Autor zanskar
Użytkownik
#52 - Posted: 17 Lip 2007 16:17 
To moze wypowiedz sie karlos w kwestii mozliwosci trzymania w jednym zbiorniku pielegnic z Malawi i Tanganiki o ktorej pisales na pewnym znanym forum... ;)

Widze podejscie wywodzace sie ze "starej szkoly" akwarystycznej - wpuscic ryby do byle jakiego baniaka, starac sie jak najszybciej i najskuteczniej rozmnozyc (nie mowie ze to zawsze jest latwe!), odsprzedac narybek, odhaczyc gatunek jako z sukcesem rozmnozony, zabrac sie za nastepny... ;)

Autor karlos
Użytkownik
#53 - Posted: 17 Lip 2007 17:03 
:)
trafiłeś w sedno..poprzeczke należy cały czas podnosić..tanganika już zaczyna mnie męczyć..drugi raz do niej podchodze..ale nie są to jakieś wymagające ryby...

Autor karlos
Użytkownik
#54 - Posted: 17 Lip 2007 17:07 
Co do łączenia malawii i Tanganiki..trzymalem to razem..nie wstydze się tego :P i to z całkiem dobrym skutkiem..ale ja chociaz sprobowałem ...

Autor rufus1
Użytkownik
#55 - Posted: 17 Lip 2007 18:10 - Edytowany przez: rufus1 
poprzeczke należy cały czas podnosić.

zgadzam sie z tym w 100%. sluszne podejscie do akwarystyki moim zdaniem.


tanganika już zaczyna mnie męczyć..drugi raz do niej podchodze..ale nie są to jakieś wymagające ryby...

nie rozumiem dlaczego tak napisales, skoro wczesniej piszesz ze nalezy podnosic poprzeczke samemu sobie. No chyba ze Tanganika meczy cie tak ogolnie i nie odnalazles w tych rybach "tego czegos",moze kolorystyka ci nie opowiada, ale nie uwazam zeby ryby z Tanganiki byly malo wymagajace.

To moze wymienie kilka tylko gatunkow bardziej podoszacych poprzeczke: Benhochromis tricoti, Ganthochromis permaxillaris, Triglachromis otostigma, Xenotilapia nigrolabiata "red princes" oraz niektore inne gatunki Xenotilapii, Bethybates ferox, niektore gatunki Petrochromis, sumy tanganickie itd itd...... :-)

w hodowli ryb tanganickich oprocz wody i dobrego pokarmu problemy z rozmnazaniem moze stwarzac wlasciwy dobor ryb i agresja, a jak sam pewnie wiesz walka z "agresja" u ryb to po czesci walka z ich natura i wydaje mi sie ze jest to nieco trudniejsze niz korygowanie wody w akwarium, na co mamy wplyw. Na zachowanie ryb i ich agresje nie.
Chyba jeszcze nie do konca poznales gatunki tanganickie i ich zachowania, ale moze nie jestes tym szerzej zainteresowany i to rozumiem.

Autor Sendog
Użytkownik
#56 - Posted: 18 Lip 2007 08:26 - Edytowany przez: Sendog 
Na chwilę wtrącę sie do rozmowy.
Ja akurat akwarystyke traktuję jako hodowlę ryb, które z mojego punktu widzenia są ciekawe i które mnie interesują. Nie robię zawodów w rozmanżaniu kolejnych coraz to trudniejszych gatunków. Hoduję muszlowce i Haplochromisy (odkąd mam akwaria) - dlatego, że są według mnie bardzo ciekawe. Neon Innesa czy jakiś inny kąsaczowaty może i jest trudniejszy w rozmnożeniu ale dla mnie nie ma to jakiegokolwiek znaczenia. Poprostu zachowania tych ryb nie są dla mnie na tyle prowokujące aby je trzymać w zbiornikach.
Stwierdzanie wyższości SA nad Tanganiką jak dla mnie jest zupełnie bezcelowe. Karlos jeżeli piszesz, że Tanganika Cie męczy to poprostu odpuść sobie. Jaki widzisz problem?

P.S.
Nie zapominjacie np. o dość popularnej rybie Neolamprologus
sexfasciatus - dotychczas (z podawanych informacji) nie rozmnażanej w akwariach.

Pozdrawiam Krzysiek

Autor duch
Użytkownik
#57 - Posted: 18 Lip 2007 19:52 
http://www.allegro.pl/item217165743_tropheusy_wiel e_za_tak_malo.html
kontynuję to po co założyłem ten temat:):)
Tak poczytać opis to gość ma pojęcie o trofciach:):),niestety na te ryby może ktoś się nabrać:):):):)
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor admin
Admin
#58 - Posted: 18 Lip 2007 19:55 
I zdjęcia nie są jego - jedno na 100% to zdjęcie z naszej galerii (Autor A. Zabawski).

Marta

Autor duch
Użytkownik
#59 - Posted: 18 Lip 2007 20:46 
I zdjęcia nie są jego - jedno na 100% to zdjęcie z naszej galerii (Autor A. Zabawski). -jeśli idzie o zdjęcia to 90% aukcji nie zawiera zdjęć orginalnych.Wiem coś o tym:):) i mogę wyrazić tylko skruchę:):).
Jednak chyba ten gośc bał się zblaźnić do końca zamieszczając zdjęcia:):),chociaż wystarczy opis :):)
Andrzej.

Autor timus
Użytkownik
#60 - Posted: 19 Lip 2007 07:50 
Trzymał te ryby razem w jednym zbiorniku! To te młode w promocji to już pewnie niezłe mixy!

Marcin.T <')))><

Strona  Strona 2 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Jak nie powinno się robić???? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®