Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Nowa dostawa dotarła

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor timus
Użytkownik
#61 - Posted: 24 Lip 2007 16:01 
samce jak do tej pory nie robia tego z samiczkami -:)))

Upss! W głowach im sie po przewracało przez ta podróż ;)

Samiczki na siebie a samce obok ;) ;) ;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#62 - Posted: 24 Lip 2007 16:13 
Wiesz, to raczej utraczki, samice wyglądaja na nieco większe, moze to też sparwa walki o pokarm. Nie znam na tyle zwyczajów krabów. Nauczyłam sie rozpoznawać płeć i oznaczyłam gatunek, teraz je obserwuję.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#63 - Posted: 24 Lip 2007 19:07 
I jaki werdykt w sprawie gatunku? :)

Autor admin
Admin
#64 - Posted: 24 Lip 2007 19:13 
Potamonautes platynotus

Marta

Autor worton
Użytkownik
#65 - Posted: 28 Lip 2007 13:53 
Tak sie zastanawiam.

Poniewaz te "nangu black" nie sa black to moze jest to jednak ta wersja "pol-muszlowca" z nangu? Dorosle samce osiagaja 8cm dlugosci (masz jakies wieksze osobniki Marto?) i maja pletwe grzbietowa i glowe czarna podczas tarla.

Autor admin
Admin
#66 - Posted: 28 Lip 2007 13:56 
Nie rozumiem, porównujecie rybe wyciągnięta z wody z rybą w zbiorniku. Przeciez to zupełnie inaczej wygląda.

Samce mają 10-12 cm.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#67 - Posted: 28 Lip 2007 14:23 

Autor admin
Admin
#68 - Posted: 28 Lip 2007 14:47 - Edytowany przez: admin 
Ja juz pisałam nasz A. compressiceps to nie forma shell. Nigdy nie mówiłam że jest tą formą.

Marta

Autor Alex
Użytkownik
#69 - Posted: 28 Lip 2007 18:28 
Witam

Dzisiaj i ja odwiedziłem firme Tropheus i musze przyznac ze kraby faktycznie sa genialne.Co do reszty - jak zwykle uczta dla oczu.
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#70 - Posted: 29 Lip 2007 21:11 
Dodałam zdjęcia Xenotilapia flavipinnis Kekese i T. sp. Bulu Point

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-75

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#71 - Posted: 30 Lip 2007 09:38 
Witam!
Tropheus polli Kekese - dla mnie super trofeus, rewelacja!!!!

Marto czy samce Tropheus polli Kekese maja inne ubarwienia niz samice? chodzi mi o to czy traca paski i jezeli tak to jaki jest ich kolor tułowia?

Piekne Xeny i bulu pointy :-).

Leszek

Autor admin
Admin
#72 - Posted: 30 Lip 2007 09:40 
Marto czy samce Tropheus polli Kekese maja inne ubarwienia niz samice? chodzi mi o to czy traca paski i jezeli tak to jaki jest ich kolor tułowia?

Leszku
Tak to właśnie wygląda, ale to nie jest stałe, zależy wyraźnie od nastroju-:))

Marta

Autor timus
Użytkownik
#73 - Posted: 30 Lip 2007 10:04 
Marto a czy jesteś pewna że te X.Flavipinis to na pewno Kekese?

Trochę mi to nie pasuje.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#74 - Posted: 30 Lip 2007 11:59 
100% Kekese

Marta

Autor timus
Użytkownik
#75 - Posted: 30 Lip 2007 12:56 






Powyżej wkleiłem trzy fotki X.Flavipinis Kekese. Nie prawda że wyglądają nieco inaczej?

Wiem że kolorystyka to sprawa aparatu itd. Ale wzór na płetwie grzbietowej jest zazwyczaj typowy dla danego wariantu.

Więc teraz to już zgłupiałem ;( Co o tym sądzicie?

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#76 - Posted: 30 Lip 2007 12:57 
Tak, ale te moje to wcale nie jest Red Royal Kekese, tylko Kekese Yellow. Zreszta cena jest też zupełnie inna.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#77 - Posted: 30 Lip 2007 13:02 
Czyli należy rozumieć że istnieją dwa warianty X.F.Kekese?

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#78 - Posted: 30 Lip 2007 13:19 
Jak dla mnie to i ten Xeny przedstawione na fotkach przez Marcina roznia sie, czyli fotki 1,2 jak dla mnie sa to te same ryby na fotce 3 ryba jest nieco inaczej wybarwiona (pletwa ogonowa i pletwy brzuszne).

Porownujac wzorek na pletwie grzbietowej to rzeczywiscie roznia sie tylko kolorem, czyli zolte (te u Marty) i czerwonawe (te na fotkach zamieszczonych przez Marcina).

Leszek

Autor admin
Admin
#79 - Posted: 30 Lip 2007 13:24 
Nie wiem w jakich warunkach żyja X. flavipinnis Kekese Red Royal, ale to są dwa różne warianty.

Pytałam o to od razu Michelle, bo od dawana prosiłam o złowienie tej z czerwonymi plamami.

Leszku - masz racje, te dwa zdjęcia różnią się.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#80 - Posted: 30 Lip 2007 13:41 - Edytowany przez: timus 
Porownujac wzorek na pletwie grzbietowej to rzeczywiscie roznia sie tylko kolorem

Leszku przypatrz się na rysunek plam. Na tych moich zdjęciach oprócz koloru widać różnice w ich ułożeniu. Charakterystyczne odcięcie plamek na szczytach promieni płetwy grzbietowej od pozostałych. Niektóre warianty tym właśnie sie wyróżniają. U tych u Marty widać jedynie jaśniejsze plamki wchodzące na połowę promienia. Nie odcinają ich.

Ps. Na trzecim zdjęciu możemy mieć do czynienia z młodym osobnikiem. Tego niestety nie wiem ;(

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#81 - Posted: 30 Lip 2007 14:17 
Marcinie rozumiem ze masz na mysli koncowki promieni pletwy grzbietowej gdzie plamki ukladaja sie w "szereg" i sa oddzielone od pozostalych.
Ale ilosc plamek na calej pletwie grzbietowej i ich nasycenie jest w przypadku tych odmian podobne moim zdaniem.
Moze wlasnie oddzielenie tych plamek na koncowkach odmiany X. Kekese Red Royal jest dla nie charakterystyczne, a brak tego i kolor zolty tych plamek w przypadku X.Kekese Yellow jest charakterystyczne dla tej odmiany.
Podobnie mysle jak Marta ze sa to dwie odmiany barwne X. flavipinnis Kekese.
Wydaje mi sie rowniez ze jednak ilosc plamek (powierzchniowo na pletwie) jest wieksza w przypadku osobnikow Marty. Zajmuja wieksza czesc pletwy, ale moze sa to jakies cechy osobnicze.

Leszek

Autor admin
Admin
#82 - Posted: 30 Lip 2007 14:25 
Wydaje mi sie rowniez ze jednak ilosc plamek (powierzchniowo na pletwie) jest wieksza w przypadku osobnikow Marty. Zajmuja wieksza czesc pletwy, ale moze sa to jakies cechy osobnicze.


A pamietacie jaka była dysputa o wielkosći i ułożeniu plamy u Red Princess i FireLine?

Okazało sie, że były cechy osobnicze.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#83 - Posted: 30 Lip 2007 14:39 
Moze wlasnie oddzielenie tych plamek na koncowkach odmiany X. Kekese Red Royal jest dla nie charakterystyczne, a brak tego i kolor zolty tych plamek w przypadku X.Kekese Yellow jest charakterystyczne dla tej odmiany.

I właśnie o to mi chodzi Leszku. Każdy wariant Flavipinnis ma typowy dla siebie wzór plamek na płetwie grzbietowej ;) Może mieć podobny kolor i nasycenie. Ale plamy tworzą pewien rysunek który jest nie powtarzalny u innych wariantów. Dla tego zareagowałem na tę nazwę ;). A teraz wiemy juz że są dwa warianty (Red Royal i Yellow)

A tak na marginesie NR1 dla mnie to X.F.Lyamembe (przepiękny wzór na płetwie)





Marcin.T <')))><

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Nowa dostawa dotarła Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®