Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Ostrzeżenie

Autor UTUS
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Lis 2007 15:54 
Chciałbym z tego miejsca przestrzec wszystkich kupujących w internecie art fotograficzne przed robieniem zakupów na www.fotobasia.pl
Osobiście wiara w recenzje kolegów z przed ponad roku i niesprawdzenie aktualnych forów internetowych kosztowała mnie wczoraj kilka tysięcy złotych. Oczywiście zawiadomiłem Izbę Handlową i Prokuraturę, ale aparatu dla mojego ojca nie będzie, a czy zobaczę choć część kasy też niewiem.

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Lis 2007 16:00 
Chcesz może powiedzieć że kupiłeś aparat ze sklepu internetowego i zapłaciłeś z góry?

Marcin.T <')))><

Autor UTUS
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Lis 2007 16:18 
Śmieszne no nie? gdyby nie to, że znajomi robili tam zakupy w ubiegłym roku (także z przedpłatą) i nie mieli problemów coś by mi świtało a tak...

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Lis 2007 19:40 
i zapłaciłeś z góry?

Witam,
Czy to Cie dziwi Marcinie?
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 21 Lis 2007 19:53 
Witam,
UTUS
Mozesz troche rozwinac temat (ku przestrodze)? Ja pamietam, swego czasu, tez uwazalem ten skle za pewny (tak byl oceniany na forum np. cyfrografia.pl). Ale to bylo kiedys... Co sie stalo z Twoim zamowieniem?
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 21 Lis 2007 20:04 - Edytowany przez: rufus1 
Ja nigdy nie kupilbym urzadzenia elektonicznego, aparatu foto i innych delikatnych urzadzen poprzez internet. Nie dosc ze jest pozniej problem z ew. reklamacjami (czas, miejsce zakupu itd...), jakosc przesylek kurierskich pozostawia wiele do zyczenia (sam tego doswiadczylem kilkakrotnie, wozenie typowych "ziemniakow") to jescze dochodzi brak mozliwosci sprawdzenia dzialania urzadzenia "od reki". Jest jeszcze kilka innych powodow dla ktorych nie korzystam z zakupów przez internet tego typu urządzeń.

Ew. zostaje jeszcze forma zaplaty "za pobraniem" (jezeli jest to mozliwe) najlepiej na poczcie i tam sprawdzenie paczki. Czasami paczki ze szkalnymi rzeczami nie trzeba otwierac żeby stwierdzic ze cos jest nie tak, wystarczy dobry sluch.

Przykro czyta sie takie posty, ale jednoczesnie daja do myślenia.

Autor piski77
Użytkownik
#7 - Posted: 21 Lis 2007 20:05 
A może zrobić taki temacik jak SKLEPY KTÓRE NALEŻY OMIJAĆ Z DALEKA.Mogą być internetowe,jak i te zwykłe zoologiczne.

Pozdrawiam Andrzej.

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 21 Lis 2007 20:56 
Łukaszu

Mialem stycznosc z fotobasia. Zamowilem u nich aparat na poczatku wrzesnia (za okolo 900zl), oczywiscie zaplacilem z gory. Przypomnialem sobie ze aparat nie doszedl dwa tygodnie temu. Zadzwonilem do nich na infolinie i powiedzialem Panu, ktory odebral co o tym mysle. Obiecali zadzwonic. Nastepnego dnia zadzwonila mila Pani, bardzo przeprosila i powiedziala ze nastepnego dnia przesylka wyjdzie bo mieli perturbacje z dostawca. Aparat rzeczywiscie doszedl. gratis dostalem futeral.
Mi ta firma nie wyglada na przekretasow. Mam nadzieje ze wszystko sie zakonczy pozytywnie.

Przemek

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 21 Lis 2007 21:04 
Przemku - Ty meczu nie oglądasz?

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Lis 2007 22:47 
ogladalem oczywiscie
teraz ogladam Anglie z Chorwacja. Anglicy nie wejda do Euro. Ale jaja.

Autor UTUS
Użytkownik
#11 - Posted: 21 Lis 2007 22:54 
Cóż, z tego co udało mi się dowiedziec to sklep popadł w kłopoty z powodu niesolidnego dostawcy. Ale... jak to usprwiedliwia pobieranie pieniędzy z świadomościa ze nie beddzie się w stanie wykonac usługi ani zwrócić wpłaty? jak usprawiedliwia dwa tygodnie opowiadania głupot ze "usługa będzie zrealizowana" ? Zgubiło mnie to że w tym sklepie kupowali znajomi jakiś czas temu i nie mieli problemu oraz brak czasu na sprawdzane forów. Jestem w stanie zrozumieć czyjeś kłopoty, ale grania na zwłoke oraz przyjmowania kasy za nic zrozumieć nie mogę. Mam nadzieję, że wszystko wyjaśni prokurator.

Autor tooold
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Lis 2007 02:48 
Chcesz może powiedzieć że kupiłeś aparat ze sklepu internetowego i zapłaciłeś z góry?

czemu Cię to dziwi ?

ja na Allegro zawsze żądam zapłaty z góry, ale jesli coś kupuję to także płacę z góry. Jeśli sklep był kiedyś ok, to nic dziwnego ,że ma się do niego zaufanie.

Ja nigdy nie kupilbym urzadzenia elektonicznego, aparatu foto i innych delikatnych urzadzen poprzez internet

hmm - ja sprzedałem na Allegro dwa poprzednie swoje aparat cyfrowe, lustrzankę, obiektyw macro i jestem zadowolony,że Twoje podejście nie jest standartem ;-)

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Lis 2007 08:49 
Ja tak samo jak Leszek wolał bym zapłacić te kilkanaście złoty więcej i wziąć za pobraniem. Fakt że ktoś mógł by wysłać cegłę. Ale zawsze to jakieś ograniczenie możliwości nie wysłania towaru.

Towary o wartości powyżej 100 pln kupuje za pobraniem.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 22 Lis 2007 11:02 - Edytowany przez: rufus1 
hmm - ja sprzedałem na Allegro dwa poprzednie swoje aparat cyfrowe, lustrzankę, obiektyw macro i jestem zadowolony,że Twoje podejście nie jest standartem ;-)

Ty sprzedajesz i na pewno cieszy Cie to że moje podejscie nie jest standartem, co mnie zreszta nie dziwi i jest dla mnie zrozumiałe. Tylko jest taka roznica za ja tylko kupuję, nie sprzedaję i tak podchodze do tematu na podstawie wczesniejszych zakupów, nie do końca rzetelnych ze strony sprzedającego. Szczególnie jak wchodzą większe pieniążki. Nie twierdzę też że wszyscy sprzedający podchodzą nie rzetelnie do kupującego. Każdy pracuje na siebie :-). Tak samo kupujacy i sprzedający.

Autor fazi64
Użytkownik
#15 - Posted: 22 Lis 2007 14:58 
Towary o wartości powyżej 100 pln kupuje za pobraniem

Witam,
A co z zakupami np. na eBay'u? Sie nie da ;((
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 22 Lis 2007 15:12 
A co z zakupami np. na eBay'u? Sie nie da ;((

no wlasnie.
Kazdy sam przyjmuje strategie zakupu. Ksiazki i podobne towary kupilbym, ale moze bede uparty w tej kwestii drozszej elektroniki nie. Kupilem kiedys Canona lustrzanke i co sie okazalo problem z obiektywem oraz z przeslona. Kolega co sie na tym znal dopiero mi to pokazal, ja na to bym nie wpadl. Dobrzez ze sprzedajacy byl z Gdanska, pokechalem z kolega ;-) i pieniazki oddal bez problemow.

Chcialem kiedys kupic caly komplet komiksow "Kapitan Żbik" za nie male pieniazki od goscia z okolic Trojmiasta. Jak zaproponwalem ze odbiore osobiscie i zaplace to "wijl sie jak waz" zeby sie nie spotkac i sciemnial. Pozniej sie okazalo ze krecil. Wszystko zaczelo sie od aukcji na allegro.

Autor timus
Użytkownik
#17 - Posted: 22 Lis 2007 15:36 
A co z zakupami np. na eBay'u? Sie nie da ;((

W niektórych sytuacjach nie ma wyjścia. Ale gdy jest to należy się zabezpieczyć.

Marcin.T <')))><

Autor piski77
Użytkownik
#18 - Posted: 22 Lis 2007 18:26 - Edytowany przez: piski77 
A mi się wydaję że na allegro czy eBay poprostu trzeba czytać komkentaże i to WSZYSTKIE.To naprawdę wiele wyjaśnia.Są ludziska którzy dużo sprzedają i czasami negatywy są przez drobne błędy lub fantazje kupujących.Ale też są cwaniacy jak coś schrzanią to na kaskę trzeba czekać wieki.Sam kiedyś kupiłem i wpłaciłem pieniądze na allegro za skałki lawy nick(Ale-grota) na przesyłkę czekałem dłuuuuugo wiec napisałem e-maila o zwrot pieniędzy też było cicho.Jak wysłałem ostrzeżenie że powiadomię allegro i policję o wyłudzeniu łaskawie dostałem zwrot pieniędzy.

Autor tooold
Użytkownik
#19 - Posted: 22 Lis 2007 20:53 
czytać komkentarze
poprawiłem troszkę ortografię ale włąsnie tak należy robić


dziś odebrałem odtwarzacz mp3, panel chłodzenie dysku twardego, pokarm dla ryb i karnisz - za pobraniem nie mam sposobu bo musiałbym jeździć dodatkowo na pocztę z kwitkami, a ja jestem człowiek pracujący i nie mam czasu ....................

Autor UTUS
Użytkownik
#20 - Posted: 23 Lis 2007 07:48 
To dostałem dzisiaj


Witam

W związku ze złożonym przez Państwa zamówieniem na aparaty z przykrością
informujemy, że niestety nasz dotychczasowy dostawca nie wywiązał się z
umowy dostarczenia zamówionego i zapłaconego sprzętu.

Z uwagi na to chcieliśmy Państwa bardzo przeprosić.
- Zwrot należności na Państwa konto bankowe (przy czym prosimy o
informację
zwrotną z podanym numerem konta). Zwroty zostaną dokonane na Państwa konta

sukcesywnie w miarę odzyskiwania wpłaconych na konto dostawcy pieniędzy.

Jeszcze raz bardzo przepraszam w imieniu firmy DN.

Autor tooold
Użytkownik
#21 - Posted: 23 Lis 2007 20:41 
Zwroty zostaną dokonane na Państwa konta

sukcesywnie w miarę odzyskiwania wpłaconych na konto dostawcy pieniędzy


no cóż - mi się tutaj nie podoba jedno - przełożenie długu dostawcy na Wasze wpłaty, to jest moim zdaniem wbrew prawu.

Relacje pomiędzy dostawcą a sklepem nie dotycza Twojej umowy - ponieważ sklep się nie wywiązał ma Ci zwrócić TWOJE pieniądze i kropka. Proponuję dowiedzieć się jak można spowodowac, aby sklep dostał się do krajowego rejestru dłużników .

Autor piski77
Użytkownik
#22 - Posted: 23 Lis 2007 20:52 
Ja uważam tak samo jak tooold.Nabywcy nie interesują relacje sprzedawca dostawca.On ma dostać towar za który zapłacił i wywiązał się z umowy.Sprzedawca powinien sam na takie sprawy szybko reagować.
Pozdrawiam.
Andrzej

Autor UTUS
Użytkownik
#23 - Posted: 23 Lis 2007 21:00 
Dlatego, ani myślę wycofać sprawy z Prokuratury i Inspekcji Handlowej tym bardziej, że strona www sklepu "działa" nadal...

Autor bernard
Użytkownik
#24 - Posted: 23 Lis 2007 21:11 
Dlatego, ani myślę wycofać sprawy z Prokuratury i Inspekcji Handlowej
Niestety prokuratura prawdopodobnie odmówi wszczęcia dochodzenia, bo póki co nie bardzo widać tu znamiona przestępstwa.... chyba, że zostanie wykazane świadome działanie mające na celu zdobycie pieniedzy od osób chętnych do zakupu z założeniem, że sprzęt nie będzie dostarczony.
Inspekacja Handlowa z punktu widzenia odzyskania długu też nie będzie zbyt przydatna... co nie znaczy, że nie warto zawiadomić.

no cóż - mi się tutaj nie podoba jedno - przełożenie długu dostawcy na Wasze wpłaty, to jest moim zdaniem wbrew prawu.
"wbrew prawu" - to określenie nie całkiem tu pasuje - po prostu była umowa i jedna ze stron się nie wywiązuje, co rodzi odpowiedzialność cywilnoprawną, ale nie taką, którą powszechnie rozumie się jako karę za naruszenia prawa.

Proponuję dowiedzieć się jak można spowodowac, aby sklep dostał się do krajowego rejestru dłużników .
to dopiero wówczas, gdy dług nie zostanie spłacony.

B.

Autor UTUS
Użytkownik
#25 - Posted: 24 Lis 2007 11:39 
Właśnie na to wskazałem w piśmie do Prokuratury - sklep cały czas przyjmuje oferty mając świadomość braku możliwości ich realizacji. To samo dotyczy okresu realizacji zamówienia - udzielanie informacji o jej statusie jako "w trakcie realizacji" też jest świadomym wprowadzaniem w błąd. Zobaczymy co będzie dalej.

Autor twkw
Użytkownik
#26 - Posted: 24 Lis 2007 16:14 
A ja ostrzegam przed Reptilica.pl
Już o tym pisałem na forum ale postanowiłem jeszcze raz o tym wspomnieć
Teraz przymierzam się do zawiadomienia inspekcji handlowej.
Podpowiedzcie jak najłatwiej można to zrobić

Autor UTUS
Użytkownik
#27 - Posted: 25 Lis 2007 08:01 
Trzeba poprostu zadzwonić i zgłosić. http://www.giih.gov.pl/main/index.php można przesłać do nich formularz mediacji (wzór jest na stronie) który upoważnia ich do negocjowania zwrotu kasy w Twoim imieniu.

Autor UTUS
Użytkownik
#28 - Posted: 7 Gru 2007 20:30 
Wczoraj odzyskałem kaskę. Cóż, ani IH ani Prokuratura nie mają takiej mocy sprawczej jak... kolega z telewizji :-)

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Ostrzeżenie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®