Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Afryka we Wrocławiu

Autor Sendog
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Kwi 2008 19:53 
Właśnie dziś usłyszałem. Za 4 lata powstanie we Wrocxławiu Afrykarium. jedną z atrakcji będą odwzorowania jeziora Tanganika i Malawi.

Czytajcie:

http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/837818.ht ml

pozdr
Krzysiek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 6 Kwi 2008 19:58 
Powiem tak

Czytajcie w trzecim numerze TM. Dyrektor ogrodu opisał wstępne założenia. W czwartym numerze ukażą sie dokładne plany i pomysły:))

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Kwi 2008 20:25 
Czy rzeczywiście będzie wycinek jeziora Tanganika? Wiem, że lubią we wrocławski ZOO ryby z tego jeziora :) prawda Marto?

Krzysiek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 6 Kwi 2008 20:28 
Tak będzie i to spory:)) Kilkaset tysięcy litrów!

Sam pomysł jest rewelacyjny - kontynent afrykański i biotopy jego wodne w przekroju.

Dyrektor Zoo Wrocław to zapalony akwarysta.

Marta

Autor Beliar
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Kwi 2008 21:09 
Super
To jest cos dla nas tangamaniaków
Wow
Jarek

Autor Sendog
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Kwi 2008 22:05 
Jeśli jeszcze można będzie przejśc pod wodą w takim bajorku to poprostu masakra :)

Żeby tylko zrealizowali projekt.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#7 - Posted: 7 Kwi 2008 21:07 - Edytowany przez: py1szczak2 
SUPER

Żeby tylko zrealizowali projekt.

No właśnie .
Piotr

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 11 Kwi 2008 20:37 
W piątek został wybrany i zatwierdzony projekt Afrykanarium. Mozna zobaczyć juz wstępne wizualizacje

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5090643.ht ml

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#9 - Posted: 11 Kwi 2008 23:43 
Mam nadzieję, że o tym że jest to Afrykarium nie będzie przypominać jedynie maska kacyka namalowana na ścianie. Projket jest bardzo bardzo nowatorski i trochę daleki od "kolebki życia". Trzeba czekać na efekt końcowy.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 12 Kwi 2008 06:50 
Tak projekt jest bardzo nowatorski i dyrektor i pracownicy ( z tego co wczoraj mi powiedzieli) nie są najbardziej zadowoleni. Nie oni jednak decydowali ostatecznie. Chcą zmiękczyć te formę powstaniem specjalnej fontanny itp.

Nie mniej jednaj właśnie rozpoczęły się rozwowy z biurem, które wygrało konkurs na temat szczegółowego projektu. To nie jest małe wyzwanie, bo to nie tylko bryła, ale także całe wnętrze musi być odpowiednio zaplanowane - specjalne filtracje do otwartych basenów dla hipopotamow, filtracje do zbiorników dla ryb...

Marta

Autor Beliar
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Kwi 2008 11:58 
Liczyłem raczej na tunel przez "Tanganike" a nie z rekinami
Ale dobre i to :(
Jarek

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Afryka we Wrocławiu Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®