Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Fotoreportaż ze spotkania Kraków 2008

Autor sue
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Kwi 2008 22:39 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze SPOTKANIA TANGANICKIEGO
http://www.suephoto.pl/index.php/serwis/strona/2/5 7

Pozdrawiamy
Magda i Przemek

Autor marti
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Kwi 2008 22:47 
Magda, expresowo !
Chyba w drodze powrotnej w aucie obrabialiście fotki w laptopie :))

Autor kantor
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Kwi 2008 22:53 
Superszybki fotoreportaż - co fachowcy to fachowcy ...

Janusz

Autor sue
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Kwi 2008 23:06 
Takie spotkanie warto uwiecznić :)

Mam nadzieję, że inni również podzielą się swoimi zdjęciami i wrażeniami...

Magda

P.S.1) Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i uwagi po przeczytniu 3 numeru Tanganika MAGAZYN.

P.S.2) Marcin - pozdrowienia dla dzielnej żony i maleństwa.

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 26 Kwi 2008 23:27 - Edytowany przez: admin 
Właśnie wróciliśmy ze spotkania z Evertem i jego akwarystycznymi przyjaciółmi z Holandii. Kilka fotek ze spotkania damy jutro.

Robert

Autor drozd
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Kwi 2008 23:32 
a mnie tam nie bylo... znowu... to juz takie moje szczeście...

a jak ryby zniosły wizyty tylu gości? bardzo byly spłoszone? pytam bo pamiętam że zeszłym roku pisaliście że było kilka bardzo przestraszonych ryb, chyba nawet kilka padło o ile dobrze kojarzę...

Marek

Autor Sendog
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Kwi 2008 23:39 
Ja już 3eci TM przeczytałem. Jest bardzo różnorodny. Mi wpadł w oko artykuł o tretocephalusach. Nie było w Polsce jeszcze takiej publikacji.
Super.
Pozdr
Krzysiek

Dobrze że emocje już opadły :)

Autor marti
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Kwi 2008 08:40 - Edytowany przez: marti 
Wszystkie prelekcje były ciekawe i każda zawierała bardzo przydatne informacje. Co zreszta widać na fotkach, wszyscy siedzą zasłuchani, z rozdziawionymi gębami :)))
Zarówno Krzysiek jak i Marta podali świetna syntezę najważniejszych informacji omawianych przez siebie grup, z konkretnym podziałem i wieloma praktycznymi spostrzeżeniami ze swojego bogatego doświadczenia. Niezwykle ciekawy i momentami kontrowersyjny wykład Wojciecha Góreckiego nt żywienia ryb, wzbudził żywa dyskusję i poruszenie na sali.
Najwieksze wrażenie, na mnie osobiście zrobiła prelekcja Everta.
Wyjątkowo kontaktowy, bez dystansu, ze świetnym poczyciem humoru.
Potrafił w barwny i wciągający sposób opowiedzieć o swoich licznych wyprawach, a przy okazji rozbawić w wielu momentach publiczność. Przy wsparciu pięknych zdjęć podwodnych, uświadomił nam, że Jezioro Tanganika jest na szczęście nadal dzikie i pełno w nim nie odkrytych gatunków. Jeśli dobrze pamiętam, z każdej wyprawy "przywoził" kilkanaście zupełnie nie znanych. Mówił o wielu formach, które dla mnie były nowością, jak np. Telatochromis dhonti z czerwonym pasem na pokrywach skrzelowych - piękny. Oraz wiele, wiele innych nowych gatunków, ktróych nie sposób wyliczyć (piaskówki , lamprologini i inne).
Wszystkim nieobecnym polecam 3 nr MT. Można tam znaleźć część tych informacji i zdjęć, które były omawiane na spotkaniu.

Uważam że duże brawa należą sie Maciejowi za chyba 2 godzinne tłumaczenie na bieżąco, co z pewnością nie było łatwe.

Pozdrawiam, Marcin.

P.S.2) Marcin - pozdrowienia dla dzielnej żony i maleństwa.
Magda serdeczne dziękujemy i również pozdrawiamy.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 27 Kwi 2008 10:57 
My ze swej strony dziękujemy tym nieomal sześćdziesięciu osobom, które zdecydowały się przyjechać na Spotkanie.
Z rozmów odbytych w trakcie spotkania, wynika, że poziom i różnorodność tematów była zadowalająca.
Prelekcja Everta unaoczniła nam, jak mało mamy wiedzy na temat jeziora i organizmów tam występujących i ich wzajemnych zależności.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim przybyłym.
Mamy ndzieję, że za rok będzie jeszcze bardziej ciekawie.

Jak powiedział Maciek Rosiak, tłumacz Everta na spotkaniu : KTO NIE BYŁ TEN TRĄBA :-)

Robert

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 27 Kwi 2008 15:23 
Kilka fotek z wieczornego spotkania z Evertem van Ammelrooy i jego przyjaciółmi







Marta

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 27 Kwi 2008 19:55 
a jak ryby zniosły wizyty tylu gości? bardzo byly spłoszone? pytam bo pamiętam że zeszłym roku pisaliście że było kilka bardzo przestraszonych ryb, chyba nawet kilka padło o ile dobrze kojarzę...

Tym razem obyło się bez większych ofiar. Jeden T. Nkonde Bright Y. nie wytrzymał.

Robert

Autor worton
Użytkownik
#12 - Posted: 28 Kwi 2008 15:43 
Hej,

Prelekcje super. Wyklad Everta wgniatal w fotel, szkoda bylo czasu na mruganie zeby nie przegapic ani sekundy tych wspanialych fotek :).
Informacje jakie przekazal tez po prostu powalaly :).

mysmy jeszcze potem wieczorem ze znajomymi z Krakowa poszli z Evertem i jego znajomymi (przyjechala tez dziewczyna Benjamina) zwiedzac Krakow - kto nie byl to tez traba :D, na prawde wspaniali ludzie ;). Skonczylismy jakos po 3 nad ranem :).

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 28 Kwi 2008 15:57 
No to nieźle pobalowaliście:))

Robert, Maciek i ja ewakuowaliśmy się około 11-tej. Nas przygotowanie spotkania nieco wykończyło. Dodam, ze fotki zrobione zostały przez Daniela na początku imprezy.

Ja zaraz odwoże Everta i resztę na lotnisko:))

Marta

Autor worton
Użytkownik
#14 - Posted: 28 Kwi 2008 16:05 
Marto jak mozesz pozdrow ich prosze wszystkich goraco ode mnie od Sabiny i od Lukasza :) i podziekuj za wspanialy wieczor :).

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 28 Kwi 2008 19:34 
Danielu

Pozdrowiłam

Evert prosił o to aby Wam wszystkim podziękować.

Był na prawdę zadowolony z pobytu.

Marta

Autor kocan1
Użytkownik
#16 - Posted: 28 Kwi 2008 23:58 
Fotorelacja ze spotkania na stronie AKWA_MANIA

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 29 Kwi 2008 06:17 
Bardzo fajny fotoreportaż.

Ja też opostaram się dzisiaj dorzucić nowe fotki do galerii:))

Marta

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 29 Kwi 2008 15:01 - Edytowany przez: admin 
Dodałam nieco fotek zrobionych przez Janusza Kantorowicza

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-87



Marta

Autor worton
Użytkownik
#19 - Posted: 29 Kwi 2008 16:09 
Dziekuje Marto :D

Mam cel do odwiedzenia jako pierwsza z zagranicznych wycieczek motocyklowych - zapowiada sie przejazdzka prosto do Dordrecht :D.

Naprawde brak slow zeby ocenic tegoroczne spotkanie :)). Jezeli co roku ma byc lepiej to w przyszlym trzeba by chyba zorganizowac cos na ksiezycu :D.

Autor Vepsik
Użytkownik
#20 - Posted: 29 Kwi 2008 16:12 - Edytowany przez: Vepsik 
Piękne mam foto w tej galerii ;)

A za to jacy wszyscy opaleni na ostatnim :D Piękna pogoda się udzieliła.

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 29 Kwi 2008 16:16 
Szkoda, że nie widzieliście spieczonego przez słońce Everta. W niedzielęe leniuchował nad Wisłą, a wczoraj dostał przezwisko Red Princess.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#22 - Posted: 29 Kwi 2008 16:21 
rotfl :DDDDDD

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Fotoreportaż ze spotkania Kraków 2008 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®