Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Problem z tarlem

Autor zabir
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Maj 2008 13:54 
Witam wszystkich.

Mam pewien problem, dotyczy on pyszczakow z Malawi, a konkretnie P.Saulosi, wiem ze to forum nie jest o tym biotopie, ale chodzi mi o ogolna porade akwarystyczna:).
Mianowicie moje pyski plywaja w 160l w ukladzie 3+5, jak byly jeszcze mlodsze regularnie podchodzily do tarla, przez ostatnie kilka miesiecy, zauwazylem niepokojaca sytuacje, samica mimo gotowosci do tarla (wysuniete pokladelko i dosc spory brzuch) nie nosi ikry w pysku, a po jednym dwoch dniach znika rowniez pokladelko i brzuch wraca do normy.
Kilka dni temu sytuacja powtorzyla sie ponownie, z moich obserwacji wynikalo ze jak jeden samiec zaczal taniec godowy to inny mu przerwal i tak w kolko, ale czy to moze byc powod ze nie dochodzi do udanego tarla?
Wszystkie poprzednie tarla odbywaly sie w nocy, wiec pewnie to tez by moglo dojsc do skutku w rewirze dominanta. Ostatnio dosc duzo sie nad tym zastanawialem, ale nic madrego nie przychodzi mi do glowy.
Dodam jeszcze ze rybki plywaja u mnie prawie dwa lata.

Pozdrawiam Krzysiek

Autor bernard
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Maj 2008 16:07 
Według mnie powód jest dość oczywisty - w takim akwarium nie trzyma się 8-10 cm dorosłych pyszczaków z Malawi, nawet tych stosunkowo spokojnych. Wcześniej, gdy część ryb była niedojrzała, te które dojrzały mogły w miarę spokojnie się wycierać. Teraz dojrzały wszystkie....
Jeśli już musisz trzymać je w takim akwarium to zostaw tylko 1 samca. Najlepiej, gdybys na jakiś czas dwa pozostałe samce umieścił w drugim zbiorniku. Sprawdzisz w ten sposób, czy wybrany samiec jest zdolny do tarła.
Bernard

Autor zabir
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Maj 2008 22:58 
chyba bede musial tak zrobic jak napisales bernard, ale szkoda mi tracic tez zachowan samcow, bo wiemy ze te sie zmienia jak pozostanie tylko jeden

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Problem z tarlem Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®