Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

proszę o radę

Autor jacul4
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Sty 2006 19:29 
Moj zbiornik to140/50/40 pływają tam troph kasanga szt.11 wielkości10_12cm i 8 szt bulu point 5-7 cm.Wystrój to łupki piaskowca na tylnej ścianie , podłoże koral drobnej granulacji oraz 3 anubiasy .Filtr biologiczny EHEIM 2213 + dwa wewn.power head i aquael fan , tło - plakat o strukturze urwiska.Mam pytanie , czy dwu letnia Kasanga jest jeszcze zbyt mloda do wychowania narybku? pierwsze tarła już były ale nieudane , byly też maluchy ale znalezione zostały martwe . Czy przysłony na jarzeniówkach mają wpływ na odbycie tarła ryb?moje akwa jest niskie co przy pelnym oświetleniu powodowało szybki rozwoj glonow. Bardzo proszę o fachowe doractwo.pozdrawiam.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Sty 2006 19:58 
Witam nie wiem czy to tutaj sie wpisuje w nowym forum ale zaryzykuje:-)Mialem sporo Trofeusow w sowim zyciu rozmnozylem 7 czy 8 odmian i to co zauwazylem na to nie ma reguly. Czasami samica donosi poraz pierwszy innym razem za 15-tym razem czyli w wieku okolo 3 lat. Odlow Ikoli np donosi u mnie zawsze a Lufubu dopiero tera zudalo mi sie odchowac. Mysle ze to donoszenie mlodych zalezy od tego jakiego ryba jest pokolenia. Pokolenie f1 czy f2 donosi szybciej niz np fx. Podyktowane to moze byc tym ze niektorzy odbieraja jajka samicom i inkubuja sztucznie. Mysle ze to powduje u samic zatracenie instynktu macierzynskiego. Poza tym co do Kasangi czy np Lufubu to wystarczy popatrzec na roznych ogloszeniach ze raczej rzadko ktos sprzedaje narybek tych odmian. Moze wiec niektore odmiany jest trudniej rozmnozyc niz inne. Co do swiatla to mam zbiorniki mocno oswietlone, slabo oraz niektore wcale i nie zauwazylem zeby to wplywalo na rozmnazanie.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor danlack
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Sty 2006 21:32 
Tylko posta trzeba przeniesc, bo to chyba nie ta kategoria.

Moze zrobic kilka dzialow w ktorych beda wpisywac ludzie posty tak jak to jest na innych forumach. Latwiej wtedy szukac, ale jakie dzialy to ja juz nie mam pojecia.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 14 Sty 2006 22:00 
Działy właśnie się tworzą.
Robert

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / proszę o radę Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®