Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Uwaga ! Oszuści z Zielonej Góry - "Cichlid"

Autor marti
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Lip 2008 20:17 
Chciałbym ostrzec wszystkich forumowiczów przed oszustami, na których niestety miałem przykrość się naciąć. Piszę ten post właśnie po to, żeby zaoszczędzić innym rozczarowania i stresu, gdyż wiadomo, że nikt nie lubi być oszukany .
Miesiąc temu, przeszukując internet nt. Ophtalmotilapia ventralis, natrafiłem min. na ofrtę Sklepu internetowego "Cichlid" Pielęgnice afrykańskie Malawi i Tanganika, okazało się że to oszuści, ale po kolei.
Napisałem do nich pytanie mailem, czy mają możliwość wysłania Ophtalmotilapia ventralis do Lublina i w jakiej cenie. Dostałem tego samego dnia odpowiedź, że oczywiście że tak, a cena dość atrakcyjna. Zapytałem następnie kiedy otrzymam przesyłkę z rybami, jeśli jeszcze dzisiaj wpłacę pieniądze. Odpowiedź natychmiastowa, że za 3 dni, podali też nr ich konta. Ucieszyłem się bardzo i natychmiast przelałem im pieniądze(oczywiście mam potwierdzenie przelewu).
Przez następne dni nie odzywali zupełnie. Telefonu podanego na ich stronie internetowej nikt przez miesiąc nie odebrał (dzwoniłem prawie codziennie). Na moje maile, otrzymywałem bardzo rzadko odpowiedzi, we wszystkich obciągali termin, wykręcając się, że za kilka dni bo coś tam.... Ostatnio odpowiedzieli, że przesyłka przyjdzie w tą niedzielę PKP o 18.40 do Lublina. Byłem na dworcu wcześniej, pociąg przyjechał, ale oczywiście przesyłki dla mnie w nim nie było. Szlag mnie trafił. W każdym razie ostrzegam wszystkich, że firma o której mowa w tym wątku to oszuści. Odradzam wszystkim zamawianie czegokolwiek u nich. Tym bardziej że stronę w internecie mają dość profesjonalną, z bogatą ofertą ryb z Malawi jak i Tanganika i można się skusić, jednak zapewniam, że to tylko pozory.

Pozdrawiam, Marcin.

ps. Marto, Robercie, jeśli ten post narusza regulamin, proszę o wykasowanie go.

Autor worton
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Lip 2008 20:31 - Edytowany przez: worton 
:( troszke kiszka :/

chociaz w sumie przeczytalem regulamin i wychodzi na to, ze maja 8 tygodni od zlozenia zamowienia do oddania Ci kasiorki jak cos :) - moze jeszcze oddadza.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 13 Lip 2008 21:42 
Poczekajmy z opiniami - może sprawa się wyjaśni?
Robert

Autor marti
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Lip 2008 22:14 - Edytowany przez: marti 
Robercie , bardzo bym chciał, żeby sie wyjaśniła i nie będę czekał z założonymi rękami.

Tu jest watek, który traktuje o podobnym przypadku:

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=34&t=2 691&st=0&sk=t&sd=a&hilit=Cichlid

To sa słowa jednej z oszukanych osób, po pół roku od zapłaty dostał zwrot pieniędzy, ale tylko dlatego, że zgłosił sprawę na Policję :

Oczywiście , że to zasługa policji . Ja nawet osobiscie to usłyszałem ,ze dostane zwrto kasy bo cytuje "nie chce mi sie po komendach latac na przesłuchania" . Kase dostalem jakos tak w środę

Poza tym, moja opinia o tych ludziach ze sklepu "Cichlid" jest juz jednoznaczna i wydana na podstawie tego, że oszukali mnie już kilkakrotnie, np. gdy napisali że przesyłka przyjedzie dzisiaj, a ja czekałem jak ... na dworcu PKP.
Być moze oni wtedy za moją kasę jedli kolacje w restauracji i mieli niezły ubaw.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Lip 2008 22:58 
Przejrzałem właśnie komentarze na allegro tego sprzedawcy i z tego co można tam zaobserwować poza rzeszą oszukanych osób to fakt, iż kilka z nich zgłosiło sprawę na policję więc wcześniej czy później finał nastąpi i podejrzewam, że osoby oszukane mają szanse na odzyskanie pieniędzy. Nie liczył bym jednak, że stanie się to szybko wnioskując po liczbie oszukanych osób.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 14 Lip 2008 05:57 - Edytowany przez: admin 
Sprawa jest faktycznie szokująca!

Mam nadzieję Marcinie, ze i Ty i inni odzyskacie pieniądze.

Szkoda, ze takie sytuacje mają miejsce i tacy sprzedawcy funkcjonują. Na takie działania nie ma usprawiedliwienia.

Marta

Autor marti
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Lip 2008 09:27 
Właśnie Marto.
Tym bardziej gdy sobie uświadomię różnicę między tym co mnie spotkało ze strony wymienionych wyżej osób, a np. komfortowymi zakupami u Was, kiedy to prawie codziennie otrzymywałem informację na jakim etapie jest zamówienie, a każda przesyłka była terminowa jak w zegarku.
No ale cóż, człowiek uczy sie na błędach i wyciąga wnioski...
Z jednej strony, trochę mi wstyd, że w ogóle zamawiałem u takich ludzi, jak ci z Zielonej Góry i dałem sie tak nabrać, ale z drugiej strony, mam nauczkę i informuję o niej innych.

Autor marti
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Lip 2008 10:11 
chociaz w sumie przeczytalem regulamin i wychodzi na to, ze maja 8 tygodni od zlozenia zamowienia do oddania Ci kasiorki jak cos :) - moze jeszcze oddadza.

Danielu, to prawda.
Jednak moim zdaniem, nie zmienia to faktu, że mnie oszukali.
Przysyłając maile, że wyślą ryby w danym dniu, o danej godzinie do Lublina na PKP. Byłem na dworcu, pytałem kierownika pociągu o przesyłkę dla mnie, ale takiej oczywiście nie było.
Moim zdaniem zostałem oszukany w tym momencie (i w kilku innych) przez te osoby.
A to, że za 8 tygodni, być może, łaskawie zwrócą mi pieniądze, to juz całkiem inna sprawa.
Chociaż jak wynika z wątku, do którego podałem wyżej link z Klubu Malawi, nie są chętni do zwrotu kasy. Zwacają dopiero po interwencji Policji i to niechętnie. Tak więc pewności, że mi zwrócą, nie ma.
Tak czy inaczej, uczciwi nie są.

Autor worton
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Lip 2008 18:38 
:( no bo o. W sumie blizej do Krakowa ;)

Autor karlos
Użytkownik
#10 - Posted: 15 Lip 2008 10:46 
Niestety muszę potwierdzić opinie tym sklepie.
Ryby jeśli w ogóle przysłali to zwykle było ich mniej, albo pomylone....

Kiedyś czekałem na przesyłke, PKS przyjechał a paczki nie ma :(
Myślałem że szlag mnie trafi.

Na 8 szt Cyprychromisów , dostałem 3!! ,a przeciez to nie są tanie ryby.
Mieli dosłać mi pozostałe, ale niestety .

Autor marti
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Gru 2008 21:38 - Edytowany przez: marti 
Odświeżam temat, gdyż sprawa się zakończyła pomyślnie.
Dzisiaj, po półrocznym okresie oczekiwania, otrzymałem zwrot pieniędzy.
Oczywiscie tylko dlatego, że sprawę zgłosiłem na policję, która nadała bieg sprawie i zajęła się jak należy.
Jak można wyczytać w jednym z kilku wątków, które pojawiły się na temat tej "firmy", oszukanych osób było całkiem sporo.
Podaję link do drugiej stony tematu, który kiedyś założyłem na forum klub-malawi : http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=34&t=3 321&start=15

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Uwaga ! Oszuści z Zielonej Góry - "Cichlid" Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®