Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Brak pradu przez 8 tygodni !!!

Autor lester001uk
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Sier 2008 23:07 
Taka mala historyjka ktora wlasnie mi sie wydarzyla. 8 tygodni temu mielismy pozar u siebie w bloku, poniewaz budynek grozil zawaleniem(tak nam powiedziano) nie moglismy wrocic do domow wlasnie przez 8 tygodni.Wczoraj nas wposcili, I co zobaczylem moje muszlowce jeszcze zyja. Calvusy wszyskie sa ok, a lamprologus ocellatus z 6, 2 niestety padly. Ryby byly bez filtracji, grzalki( temperature jak wszedlem byla w akwarium 16 stopni), I jedzenia. Dla mnie byl to poprostu szok, bylem w 100% pewien ze stracilem wszystkie ryby a tu mila niespodzianka. Ryby juz w tej chwili sa w nowym akwarium I maja sie dobrze.
Pozdrowienia

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 25 Sier 2008 05:44 
A jak duży był ten zbiornik? To faktycznie niesamowite.

W jakiej są kondycji?

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Sier 2008 07:01 
To były ryby z odłowu? Czy pokolenia wychowane w hodowli?
Niska temperatura wody napewno w dużym stopniu pomogła im przeżyć.
Ale trzeba przyznać , że masz prawdziwych twardzieli.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Sier 2008 08:16 
duża zasługa - brak karmienia, obniżona temperatura

Potwierdza się kolejna prawda: im mniej się grzebie przy akwarium tym lepiej :).

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 25 Sier 2008 15:07 
Wg mnie kluczem do przetrwania tych ryb była niska temperatura. To spowodowało obnizenie ich metabolizmu. Dodatkowo brak pokarmu nie powodował gromadzenia sie odchodów.

Czy udało Ci się zmierzyc może parametry wody? Tak dla ciekawości

Marta

Autor lester001uk
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Sier 2008 18:28 
Rybcie byly w akwarium 130x50x45, tak jak pisalem woda tragicznie zimna bo tylko 16 stopni, parametow nie mierzylem bo nie mialem czasu, kolor starasznie zoly pawie brazowy, starsznie ‘smierdziala’, ryb prawie nie bylo widac.Kondycja ryb: Calvusy ok, ale nie mialem duzych problemow z wylowieniem ich, i to mnie strasznie zadziwilo, bo kilka lat temu kilka Calvusow mi padlo jak zrobilem wieksza podmiane wody a tu przetrwaly takie cos.Ryby te sa z odlowu, moze to pomoglo.Natomiast ocellatusy nie sa z odlowu byly w strasznym stanie, wszystkie przy powierzchni wody, odlawialem je reka, nawet nie uciekaly.
Ryby teraz sa w abiorniku 100l niestety, wode w calosci wlalem dojrzala ze sklepu zoo, zbiornik 375 juz dojrzewa, sprawilem im 2 nowe filtry Eheim PRO 3, no ale dojrzewaie zajmie kilka tygodni, nie chce nic teraz robic pochopnie bo rybcie sa nadal zestresowane. Calvusy juz normalnie plywaja, dalem im dzisiaj troche platkow spiruliny namoczonych w vitaminach sery, ocelatusy juz dzis lepiej, troche plywaja, ale to jeszcze nie te same ryby ktore sie wiecznie przepychaly miedzy soba, walki o muszle I te sprawy.
Podsumowanie:
Chyba tylko jedno slowo:
Twardziele.
Pozdrowienia, I sorki jak kogos zanudzilem swoja historyjka.

Autor lester001uk
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Sier 2008 18:44 
Aha o czyms zapomnialem, o pozarze od razu zawiadomilem moja ubezpieczalnie, I zapytalem czy ryby sa ubezpieczone. Poinformowano mnie ze niestety nie, na ryby zwierzeta I rosliny trzeba miec odddzielne ubezpieczenie. Czasem nasze ryby sa troche warte takaze moze pomyslcie o tym jak jescze tego nie macie.
Pozdrowienia.

Autor marti
Użytkownik
#8 - Posted: 25 Sier 2008 19:08 
...to mnie strasznie zadziwilo, bo kilka lat temu kilka Calvusow mi padlo jak zrobilem wieksza podmiane wody a tu przetrwaly takie coś.

Tak, Calvusy są bardzo wrażliwe na gwałtowne zmiany parametrów.
Czyli takie, jak np. przy dużych podmianach.
W opisanym przez Ciebie przypadku, parametry wody były z pewnoscią niekorzystne, jednak zmiana w złą stronę następowała systematycznie przez dość długi okres czasu i ryby miały czas, żeby się do tych złych warunków przyzwyczaić. Dlatego nie padły, tak jak tamte po podmianie.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Brak pradu przez 8 tygodni !!! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®