Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Tarło bemby czyli ciągle nic

Autor baryton31
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Sier 2008 17:06 - Edytowany przez: baryton31 
Witam serdecznie wszystkich, kiedyś już poruszałem temat tarła moich ryb (15 bemb ) i niestety nic się nie zmieniło mianowicie rybcie trom się jak oszalałe , ale żadna samica jeszcze nie donosiła, zastanawiam się czy problemem nie jest coś innego niż młody wiek ( ok 10 miesięcy ). Zastanawiam się nad paroma kwestiami mianowicie :
1 Czy przysłonić zbiornik?
2 Czy aby dominant nie jest bezpłodny
3 A może coś z karmą, natlenieniem albo po prostu niezbędny będzie kotnik
4 w tym miejscu muszę się przyznać również , że przygarnąłem małego gibbicepsa i zastanawiam się czy on nie macza w tym palców, a raczej płetw, z góry dodam , że nie planuję go zostawiać w tym akwarium .
Wróćmy do sedna , aktualnie 2 samice inkubują temp.26-27 st, NO2=0,NO3=20, PH 8,5<, akwa 240l 15 trophciów+gibuś, filtracja 2xfluval305, wew Aqua szut Turbo N-750 brzęczyk APS300 tetry. podłoże piaszczyste+ małe otoczaki, 2 wapienie 1 piaskowiec, anubias nana i valisneria gigantea,rybcie czują się wybornie szarżują po całym akwarium pokarm pobierają regularnie i z ochotą.
Pokarmy:
podstawowe=spiru OSI, forte 36, phyll, hikari
dodatkowe= dallio,vipan, tetra rubin, granu green, sera flora, tetra pro vegetable, ocean nutrision dla ryb trpikalnych, malawi, spiru tabin A + shrimp mix
Przepraszam jeśli przesadziłem z tymi inforacjami, ale wszystko może się przydać , będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 27 Sier 2008 18:14 
Jeżeli obserwujesz dokładnie swoje ryby, to może zauważyłeś czy z samicami wyciera sie tylko jeden samiec, czy także inne? Jeżeli tylko dominat, to mozna spróbować sprawdzieć czy jest płodny w taki sposób, że odławiasz go na jakis czas i pozwalasz innym samcom podejść do tarła.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Sier 2008 19:43 
zastanawiam się czy problemem nie jest coś innego niż młody wiek ( ok 10 miesięcy )

Jeśli ryby mają naprawdę 10 miesięcy to trudno mi zrozumieć w czym jest problem gdyż bardzo często pierwsze udane inkubowanie obserwuje się u ryb w wieku 2 lat. Oczywiście są stada, które rozmnażają się już w tak młodym wieku ale przeważnie trzeba na to poczekać przynajmniej do momentu kiedy będą miały półtora roku. Jeśli jesteś mało cierpliwy to powinieneś kupić od razu dorosłe stado albo zmienić biotop;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor baryton31
Użytkownik
#4 - Posted: 27 Sier 2008 21:21 
Z samicami wycierają się również inne samce co powoduje małe konflikty, a wieczorem istny fight club, zauważyłem , że inkubujące samice często stają się mimowolnym uczestnikiem takich walk. Łukaszu , cierpliwości mi nie brakuje , nie piszę o tym jak o 'Tragedii Posejdona' ;) po prostu skądinąd wiem , że bemby rozmnażają się w bardzo młodym wieku, może faktycznie zbyt uporczywie trzymam się tej informacji, w każdym bądź razie dziękuję za spostrzeżenia i rady , Kuba

Autor rambowskixx
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Sier 2008 22:17 
Łukaszu , cierpliwości mi nie brakuje

Skoro zastanawiasz się dlaczego nie masz narybku przy stadzie 10-cio miesięcznym to chyba jednak troszeczkę zaczyna Ci jej brakować;-). To że u kogoś bemby miały młode w wieku 8 miesięcy nie znaczy, że u Ciebie będzie tak samo. Natomiast co do stwierdzenia, że bemby tra się szybciej to jeśli nawet to głównie dotyczy to fx. Jako ciekawostkę mogę Ci powiedzieć, iż przy 9 odmianach jakie posiadamy Bemby(F0) jak na chwilę obecną trą się wyjątkowo słabo;-). Musisz uzbroić się w cierpliwość i jak za 5-8 miesięcy nie dochowasz się narybku to odśwież temat.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor aahaja
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Sier 2008 22:23 
Często jest tak kiedy jest za mało ryb. Wtedy samiczki noszące są 'molestowane'... :-). Bemba bardzo wcześnie się wyciera i bardzo ładnie nosi ... chyba że jest jw. Nigdy tego nie zaobserwowałem w stadach 2/3 razy większych.
Innym powodem moze być pokarm. Często twarde granulki/płatki mogą uszkodzić ikrę w pyszczku kiedy samiczka chce coś skubnąć.
K

Autor joachimz
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Sier 2008 09:21 - Edytowany przez: joachimz 
A kiedy rozmnażają (w jakim wieku) się L. brevis(początkującemu akwaryście:} )?

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 30 Sier 2008 12:01 
To chyba nie ten temat, prawda?

Marta

Autor joachimz
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Sier 2008 12:44 
Nie miałem czasu napisać nowego. Przepraszam.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Tarło bemby czyli ciągle nic Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®