Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

jakie roslinki do zbiornika z trophusami

Autor alwaro
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Sty 2009 18:11 
czy nużaniec srubowy nadaje sie do tropheusow??

Autor alwaro
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Sty 2009 18:53 
a moze polecicie jakis inne rosliny??

Autor Topielec
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Sty 2009 19:40 
Wpisz w opcji "szukaj" hasło "rośliny".

Autor alwaro
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Sty 2009 20:06 
dzieki kolego

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 14 Sty 2009 20:53 
Witaj

W zbiorniku tanganickiem możesz mieć wiele rośłin. Wszystko zależy od oświetlenia i obsady ryb.

Mogą to byc vallsnerie, anubiasy, zielone kryptokoryny, mikrozorium, rogatek, mchy.

Wszystko zalezy od warunków wodnych, oświetlenia no i gustu.

Marta

Autor alwaro
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Sty 2009 12:23 
obsada to planowo 13 ilangi a swiatelko 2 zwykle swietlowki po 30w. tlo , kamienie i 1/3 dna z dlolomitu(reszta 0 kwarcowa) akwarium jasne bo wszystko sie odbija od dna i kamieni. zakladam dopiero zbiornik i teraz czekam zeby sobie dojrzal. slyszalem ze trofcie lubia sobie poskubac roslinki.narazie mam pare sadzonek vallsneri posadzonych w 2 miejscach.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 17 Sty 2009 20:58 
alwaro

Dlaczego napisałeś, że obsada to planowo 13 sztuk Ilangi? Jaki masz zbiornik?

Dlaczego taki jasny wystrój?

Marta

Autor alwaro
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Sty 2009 21:04 
no bo mam maly baniak 240 l a jasno bo mi sie podobaja dolomity i musze jakos zatwardzic wode a wiem ze z czasem i tak porosna glonem. postaram sie umuescic zdjecie

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 17 Sty 2009 21:16 
Bardzo mały zbiornik - nie polecam go dla trofeusów. Będziesz miał więcej problemów niż sam sądzisz. Trofeusy to ryby bardzo terytorialne!!

Bardzo jasne tło, podłoże i oświetlenie niekoniecznie wpływa dobrze na ryby.

Przemyśl to. Poczytaj na tym forum o takich zbiornikach, sam zobaczysz, ze zbiornik jest zbyt mały dla tych ryb.

Marta

Autor alwaro
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Sty 2009 21:39 
dziekuje bardzo za rady

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 17 Sty 2009 21:44 
dziekuje bardzo za rady

Jak zwykle nic z tych rad nie będzie. Gdy ktoś tak mi odpisuje - to wie lepiej. Szkoda:((

Za jakiś czas zapewne będziesz szukał pomocy, bo ...ryby się biją, ryby są płochliwe itd, itd.

Marta

Autor alwaro
Użytkownik
#12 - Posted: 17 Sty 2009 21:56 
napewno masz wieksze doswiadczenie w chodowli tych rybek.wiem ze zbiornik nie jest duzy a raczej maly.mam jednak alternatywe.bede mial male rybki i gdy tylko zobacze ze cos jest nie tak oddam je do inego zbiornika. tanganika zarazilem sie od tescia ktory swojego czasu mial z 8 sporych baniakow.jak rybki beda sie meczyly wpuscimy je do jego 4 cyfrowego baniaka. niestety na wiekszy niemoge sobie w tej chwili pozwolic. pozdrawiam

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 18 Sty 2009 07:41 
alwaro


W tym zbiorniku możesz spokojnie mieć ryby z tanganiki, ale odpowiednie do litrażu. Poczytaj to forum i zobaczysz ile ciekawych ryb można trzymać w 240l.

Jeżeli twierdzisz, ze zaraziłeś sie tym biotopem to stwórz im właściwe warunki, albo skomponuj obsadę do tego akwarium. To i dla Ciebie i dla ryb będzie lepsze.

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / jakie roslinki do zbiornika z trophusami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®