Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Jaki filtr?

Autor c1n0
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lut 2009 19:42 
Mam pytanie.... kupilem wlasnie akwa 310l i zastanawiam sie jakie filtry do niego dokupic... Tetra tec ex 1200 czy moze eheim 2228? Czy bede musial oprocz tego wrzucic filtr wewnetrzy czy to wystarczy? I jeszcze jedno pytanie... ile grzalek musze miec? 1 czy moze lepiej dwie bo slyszalem ze lepiej miec 2 po obu stronach akwa... Pomozcie! :)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Lut 2009 19:47 
Było już na tym forum o tym mnóstwo;-). Na pewno nie polecam Tetra tec a dlaczego no cóż jak poszukasz to znajdziesz na forum w archiwalnych postach.

Czy bede musial oprocz tego wrzucic filtr wewnetrzy czy to wystarczy?

Głowica z gąbką jak najbardziej musi być.

ile grzalek musze miec? 1 czy moze lepiej dwie bo slyszalem ze lepiej miec 2 po obu stronach akwa... Pomozcie! :)

Jak masz duże skoki temperatury w domu to lepiej dwie bo jak jedna się zepsuje to zawsze zostanie druga.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor c1n0
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Lut 2009 19:49 
dziekuje za rade... A jaki filtr wewnetrzy bys proponowal i czy musze miec kamien do natlenienia wody?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Lut 2009 19:59 
A jaki filtr wewnetrzy bys proponowal

Myślę, że głowica aqua-szuta spokojnie wystarczy a do tego większa gąbka.

i czy musze miec kamien do natlenienia wody?


Zbędna rzecz tym bardziej, że na głowicy będziesz miał możliwość ustawienia natleniania a dodatkowo proponuję dyfuzor na wylot filtra zewnętrznego.

Łukasz

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Lut 2009 21:50 
Mam pytanie.... kupilem wlasnie akwa 310l i zastanawiam sie jakie filtry do niego dokupic...

Nic nie napisałeś o obsadzie do tego zbiornika, a to jest najistotniejsza kwestia przy wyborze filtra.

Autor aki
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Lut 2009 15:14 
Ja polecam eheim 2228. Posiadam od roku taki filtr i jak narazie nic mi sie znim nie dzieje jest cichy i bardzo wydajny. Pozdrawiam

Autor rafi201
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Lut 2009 16:56 
Jako biologiczne filtry zewnetrne - eheim classic.
Wewnetrzne mechaniczne - aquashut.

Autor brotherpit
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Lut 2009 12:52 
Ja zastanowiłbym się nad Unimaxem 700 - mają bardzo dobrą opinię.
Ma 24 litry pojemności i znacznie większy przepływ niż Eheim 2228, a kosztuje podobne pieniądze.

Mam kubełki: dwie Tetry, jednego JBL i dwa Eheimy - tylko z Eheimami nie miałem żadnych problemów.

Autor kulus12
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Lut 2009 13:15 
W zeszłym tygodniu nabyłem unimaxa 700 i muszę powiedzieć że jak go rozpakowałem to zrobił na mnie ogromne wrażenie, jest bardzo wielki i dość fajnie wykonany ma 5 dużych koszy, świetny system zalewania wodą, niski pobór mocy przy 2 silnikach tylko 38W jest naprawdę mocny, posiada dwa wloty i wyloty i miesza wodę wewnątrz co uważam jest lepszym rozwiązaniem niż dwa mniejsze kubełki, jeśli chodzi o minusy to wymienił bym: przelewki są dość krótkie co przy tle 3D trochę zawadza (jeśli nie masz tła 3D to niema problemu) i jakość plastiku użyta do ich wykonania sprawiają wrażenie tandetnie wykonanych no i długość dostarczonego węża 8m dla mnie trochę za mało brakło mi 0,5 metra musiałem wykorzystać jeden wąż ze starego zbiornika.

Ale ogólnie rzecz biorąc po tak krótkim czasie użytkowania mogę powiedzieć że jestem z niego bardzo zadowolony.

Pozdrawiam Radek

Autor c1n0
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Lut 2009 15:33 
Wlasnie kupilem eheim professionel II 2128 i zastanawiam sie czy do 375l zbiornika potrzebuje filtr wewnetrzny? Obsade planowalem na ok. 30 duboisi...

Autor marti
Użytkownik
#11 - Posted: 21 Lut 2009 17:54 - Edytowany przez: marti 
kupilem eheim professionel II 2128

Bardzo dobry filtr, a właściwie termofiltr, trafiony zakup.

Filtr wenętrzny zawsze się przyda jako mechaniczny.

Możesz wstawić turbinę/pompę z gąbką, albo np. Eheim 2012

Autor c1n0
Użytkownik
#12 - Posted: 21 Lut 2009 19:03 
...a co do tego termofiltra... czy grzałka oprócz tego musi być? Wiem że są to pytania z serii żałosnych ale mam nadzieje ze mi wybaczycie...

Autor marti
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Lut 2009 10:17 
.a co do tego termofiltra... czy grzałka oprócz tego musi być?

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym pytaniu, ale spróbuję odpowiedzieć.

Grzałka jest tam wmontowana fabrycznie, wiec powinna być w tym filtrze.
Natmiast jeśli pytasz , czy trzeba koniecznie tej grzałki używać , to odpowiedź brzmi - nie, możesz jej nie używać. Wystarczy nie podłacza jej do prądu.
Jednak nie bardzo widzę sens nieużywania takiego dobrodziejstwa w postaci grzałki w termofiltrze, gdyż używanie jej ma same korzyści.
Ja tak polubiłem termofiltry w ostatnim czasie, że mam je we wszystkich akwariach i jestem bardzo zadowolony.

Autor c1n0
Użytkownik
#14 - Posted: 22 Lut 2009 16:08 
Chyba źle sprecyzowałem pytanie.... Chodzi o to czy oprócz podłączonej grzałki w termofiltrze muszę mieć inną niezależną grzałkę w akwarium?

Autor marti
Użytkownik
#15 - Posted: 22 Lut 2009 17:26 - Edytowany przez: marti 
Nie , nie musisz.
Właśnie na tym polega cały "urok" termofiltrów.
np. w jednym akwarium 600L mam "zwykły" filtr Eheim 2028 i oprócz tego 2324.
Ten ostatni to termofiltr, przeznaczony do zbiorników do 250L , jeśli chodzi o moc filtracyjną.
Natomiast jesli chodzi o moc grzewczą, w zupełności wystarcza jego grzałka do tej wielkości zbiornika.
Grzałki w termofiltrach Eheim mają zazwyczaj moc od 150-200 W.
Mimo to, są w stanie jako jedyny element grzewczy, zapewnić odpowiednią temperaturę w naszych zbiornikach, pod warunkiem, że stoją w domu o przyzwoitej temperaturze (a nie np. w zimnym garażu itp.)
Poza tym, Twój nowy termofiltr powinien posiadać cyfrowy termoregulator z elektronicznym wyświetlaczem, na którym możesz sobie ustawić odpowiednią temperaturę, a w okienku obok termometr pokazuje aktualną temperaturę w akwarium z dokładnoscią co do 0,1 C*.
Cudowne urządzenie ;)

Autor barey
Użytkownik
#16 - Posted: 23 Lut 2009 10:30 
Jakie i ile ryb planujesz? Do 310L przy niedużej obsadzie z pewnością wystarczył by eheim 2228 1050l/h ( lub jakiś classic) i turbina z dużą gąbką do środka.
Jeżeli planujesz dłuższy okres eksploatowania nie polecam filtrów nie sprawdzonych.
Ja mam w tej chwili dwa filtry eheim 2226 i 2228 zwykłą grzałkę i wewnętrzną turbinę. Po awarii Tetry http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=5&topic=2952&page=0#msg47790
postanowiłem nie ryzykować i pozostać jednak przy dwóch filtrach mniejszych niż przy jednym większym. U mnie pływa sporo ryb w 450L. i tak naprawdę wcześniej kupiłem tego eheima 2226 bo zawsze czułem że ta tetra długo nie pochodzi. I przydał się - prawdę mówiąc gdyby nie on to było by ciężko.
Na koniec powiem tak, przetrwać możesz nawet z samymi filtrami wewnętrznymi tylko ile :) każda podmiana płukanie filtrów musi byc wykonana perfekcyjnie z pewną rutyną której szczególnie na początku nam brakuje.
Pozdrawiam Adam

Autor c1n0
Użytkownik
#17 - Posted: 4 Mar 2009 21:24 
mam pytanie co do turbiny z gąbka... Jaką wybrać? Czy zamiast tego moge wrzucic tetre in1000?

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Jaki filtr? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®