Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Moje akwarium :D

Autor fate
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Mar 2009 20:36 
Witam,
Szkoda że filmik nie odzwierciedla kolorków ;( ale i tak chciałbym się pochwalić moim 3 letnim akwarium. Pojemność 240l obsada 16x Dubois Maswa - trochę nie trendy obecnie ;) ale mi się nadal bardzo podobają :D. W akwarium była trobna przemiana jakieś 2 lata temu wyrzuciłem piaskowce i włożyłem otoczaki.

http://www.youtube.com/watch?v=P2Q3oFEzB1Y

Przy okazji dziękuje publicznie mojej żonce za utrzymanie porządku :P

Pozdrawiam,
fate

Autor Sendog
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Mar 2009 20:50 
duży plus za czystość zbiornika. minus to te plastikowe roślinki i monotonny wystrój. Ale ryby chyba zdrowe i szczęśliwe mimo dość skromnego zbiornika.

Autor fate
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Mar 2009 21:03 
No niestety naturalne roślinki są zjadane błyskawicznie. Rybki nie miały do tej pory żadnych problemów zdrowotnych :D, żyją razem od wielkości około 2cm i gonią się toszkę ale krew się nie leje... :D. Wystrój monotonny hmmm no niby tak, ale wtedy człowiek jakoś bardziej skupia się na rybkach.

Dzięki za opinię!

Pozdrawiam,
fate

Autor sue
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Mar 2009 21:34 
Podoba mi się to, że postawiłeś na kontrast. Białe otoczaki i ciemnogranatowe trofeusy - rewelacja.
Dzięki, że podzieliłeś filmikiem.
Pozdrawiam
Magda

Autor fate
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Mar 2009 21:40 
sue,
Bardzo dziękuję, cięszę się że Ci się spodobało.

Pozdrawiam,
fate

Autor Topielec
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Mar 2009 22:07 
Jako, że liczba zalet jest nieproporcjonalnie większa od wad, więc ja wyliczę te drugie:)

1. Te otoczaki za płasko ułożone - zrobiłbym z nich jakiś niewielki, w miarę naturalny usyp.
2. Sztuczne roślinki wg mnie nie są ozdobą, co więcej - szpecą akwarium.

To tyle:)
Pozdrawiam!

Autor sengir
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Mar 2009 07:25 - Edytowany przez: sengir 
Według mnie:
1. akwarium wygląda na czyste i zadbane, co oczywiście zasługuje na pochwałę.
2. ułożenie otoczaków jest według mnie dobre. Akwarium jest dość małe i tworzenie rozbudowanych konstrukcji skalnych po pierwsze zajmowałoby miejsce, po drugie mogłoby przyczyniać się do zwiększonej agresji ryb.
3. rośliny plastikowe zawsze wyglądają nienaturalnie i zawsze psują ogólne wrażenie.
Co ja bym zmienił?:
Uważam, że akwarium to wymaga minimalnych zabiegów, żeby można było uznać je za wzorowo skomponowane (biorąc pod uwagę gabaryty i wybraną obsadę).
1. usunąć rośliny.
2. dodać 1 duży otoczak (najlepiej o płaskiej podstawie) i ustawić go w mniej więcej 1/3 długości akwarium wśród pozostałych mniejszych.
3. zmodyfikować oświetlenie. wprowadziłbym punktowy halogen oświetlający dużego otoczaka ustawiony skośnie z przeciwnej strony akwarium. Jednocześnie osłabiłbym lub nawet zrezygnował z oświetlenia liniowego.

Oczywiście wszystko jest rzeczą gustu i moje wskazówki możesz calkowicie zignorować jeżeli nie stanowią dla ciebie inspiracji :)
Ogólnie już w tej chwili masz ładny, poprawny zbiornik.

Autor fishfan
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Mar 2009 09:17 
Jak najbardziej przychylam się do wypowiedzi sengira.Jeden duży otoczak.Oświetlenie punktowe ,strzał w dziesiątke,myśle że dodało by wiele uroku.Reszta kamieni mogłaby mieć bardziej zróżnicowane gabaryty.Rybki piękne .Warto pomyśleć o większym akwarium w przyszłości.Jeśli jest to niemożliwe dokupić dodatkowy filtr zewnętrzny a wewnętrzny usunąć.Zawsze to troszkę więcej przestrzeni.Sztuczne rośliny oczywiście wywalić tym bardziej jeśli jest to produkt made in china ,niewiadomo z jakiego tworzywa,które może podtruwać powoli rybki.Pozatym pierwsze wrażenie pozytywne, rybki dodają uroku całości .Tylko wyobrazmy sobie akwaruim bez ryb ,nic ciekawego:)

Autor fate
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Mar 2009 20:25 
Dziękuję bardzo za opinie i podpowiedzi.
Pomysł z jednym dużym otoczakiem mi się spodobał i na pewno go wdrożę :)

Usypiska z kamieni odpadają, bo rybki cały lubią przekopywać piasek i kamienie zmieniają położenie, takie usypisko byłoby dosyć ryzykowne.

Jeśli chodzi o roślinki to bez plastików jest dla mnie zbyt pusto, podejmę jeszcze jedną próbę z naturalnymi... zobaczymy czy się powiedzie. Jeśli mi się uda zrobie update filmu i podeślę link.

Zdaję sobie sprawę że większe akwa byłoby lepsze... pracuję nad tym ;)

Pozdrawiam,
fate

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Moje akwarium :D Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®