Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Sprawdzajcie certyfikaty!!!!!!!!!!!!

Autor Beliar
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Mar 2009 23:49 
Teraz kazdy ma do sprzedania ryby z odlowu albo f1
Na www.gielda.akwarysta.pl mozna znalezc ofery z podlozonymi certyfikatami
sprawdzajcie u importerow czy ryba byla sprzedana na 100% temu hodowcy
znalazLem ogloszenie na tropheus chipimbi z moim certyfikatem,
UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!
Jarek

Autor Topielec
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Mar 2009 07:54 
Widać ludzie już wyczuli biznes, jako, że cena ryb F0 i Fx różni się dosyć radykalnie. Niestety tak u nas jest w każdej "branży" i dopadło to już nasze hobby:/

Autor worton
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Mar 2009 08:52 
No tak teraz wszystko jst F1 :D

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Mar 2009 09:38 - Edytowany przez: rambowskixx 
Dziwi mnie jednak to, że ludzie kupują np. odłowy z drugiej ręki w cenie 40-50pln. Przecież to logiczne, że jak ktoś kupi ryby za które zapłacił 100 lub 100 parę złotych to nie sprzeda ich za mniej niż połowę ceny nawet jak mu się znudzą. W takiej sytuacji to albo brak certyfikatu albo ryby chore albo ktoś jest tak bogaty, że pieniądze nie mają dla niego najmniejszego znaczenia;-). Podobnie jest z f1 akwaryści kupują na piękne oczy u człowieka, który nie ma żadnego potwierdzenia, że jego stado to f0 bo oczywiście certyfikat się zamoczył albo zgubił no ale ryby są tańsze o 2-4 złote niż u pewnego sprzedawcy a po wybarwieniu się wyglądają nie tak jakbyśmy chcieli albo krótko mówiąc "wcale nie wyglądają";-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Mar 2009 12:57 
albo ktoś jest tak bogaty, że pieniądze nie mają dla niego najmniejszego znaczenia

Wydaje mi się, że to właśnie dla bogatych, pieniądze mają największe znaczenie ;)

A tak już na poważnie, Jarku, a może ktoś odsprzedaje ryby które kupił kiedyś u Ciebie wraz z Twoim certyfikatem ?
Wtedy miałoby to sens.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 13 Mar 2009 13:22 
A tak już na poważnie, Jarku, a może ktoś odsprzedaje ryby które kupił kiedyś u Ciebie wraz z Twoim certyfikatem ?

Jarek będzie pewnie dopiero wieczorem to wyjasni dokładnie ale tam Marcinie chodziło mniej więcej o coś takiego, że ta osoba najprawdopodobniej kiedyś kupowała ryby u Jarka albo u Mnie tylko, że f1. Na sprzedaż miała odłów z takim samym certyfikatem i dniem zakupu jak Jarek. Adminowie sprawdzili i w tym samym czasie nikt nie kupował więcej takich ryb poza nami. Jarek na pewno wyjasni to dokładniej bo wczoraj na ten temat rozmawiałem z nim tylko przez chwilę a w dodatku był mocno podirytowany całym zajściem.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Mar 2009 14:26 
Nie ma co sie dziwic irytacji. Ciekawe czy takie zagranie jest karane.
Na dobra sprawe to tak jakbysmy poszli kupic chleb, a dostali worek lajna zapieczony w skorce :).

Pozdrawiam :)

Autor ikola1
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Mar 2009 21:11 
Nie ma co sie dziwic irytacji. Ciekawe czy takie zagranie jest karane.
Na dobra sprawe to tak jakbysmy poszli kupic chleb, a dostali worek lajna zapieczony w skorce :).


Jesli nikt nie karze sprzedajacych stale rzeczy na allegro bez placenia podatkow to tym bardziej nie bedzie karal za takie klamstwo (chociaz jest to ewidentne oszustwo).

Pozdrawiam
grzegorz

Autor rambowskixx
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Mar 2009 22:08 
Jesli nikt nie karze sprzedajacych stale rzeczy na allegro bez placenia podatkow to tym bardziej nie bedzie karal za takie klamstwo (chociaz jest to ewidentne oszustwo).


Akurat nikt nie poruszał tutaj tematu allegro;-).

P.S. Gratuluję pięknej "kolekcji";-)

Pozdrawiam
Łukasz

Autor arsik
Użytkownik
#10 - Posted: 15 Mar 2009 01:17 
Dziwi mnie jednak to, że ludzie kupują np. odłowy z drugiej ręki w cenie 40-50pln. Przecież to logiczne, że jak ktoś kupi ryby za które zapłacił 100 lub 100 parę złotych to nie sprzeda ich za mniej niż połowę ceny nawet jak mu się znudzą.

Skąpy traci dwa razy. Jak się chce mieć coś dobrego to niestety trzeba zapłacić. Poza tym jak ktoś chce mieć WF to kupuje w sprawdzonych źródłach. Poza tym o widać po rybie więc trzeba jechać osobiście i obejrzeć! A jak chce hodowlę to czy to F1 czy F16 to i tak te ryby nie znają smaku wody z Tanganiki ;-)

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#11 - Posted: 16 Mar 2009 11:25 
Nie do końca się z tym zgodze bo czasem ktos musi zlikwidowac akwarium i sprzedaje ryby "na szybko" wtedy czekanie miesiącami az ktos zapłaci godziwą cene nie wchodzi w gre. Wtedy cena jest niska.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#12 - Posted: 16 Mar 2009 11:44 - Edytowany przez: rambowskixx 
Nie do końca się z tym zgodze bo czasem ktos musi zlikwidowac akwarium i sprzedaje ryby "na szybko" wtedy czekanie miesiącami az ktos zapłaci godziwą cene nie wchodzi w gre. Wtedy cena jest niska.


Tak ale cena 40pln za sztukę f0 z drugiej ręki pojawiła się chyba po raz pierwszy. W każdym bądź razie ja nigdy wcześniej nie zaobserwowałem takich super promocji i pewnie też właśnie dlatego wzbudziło to zainteresowanie wielu osób a na finale odkrycie pięknych "kwiatków".

Pozdrawiam
Łukasz

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#13 - Posted: 16 Mar 2009 13:13 
Nie no jasne że tak niska cena to fenomen aczkolwiek sam za podobna cene kupilem i ryby byly na 100% pewne wiec cuda sie zdarzaja :)

Autor dbst13
Użytkownik
#14 - Posted: 7 Wrz 2018 17:51 - Edytowany przez: dbst13 
Odświeżając nieco temat. Mam teraz do kupna 2 pary Brevisow. Ponoc zakupione w tropheusie rok temu, ale Pan z racji ze brał je dla siebie nie chciał certyfikatu, nie potrafi też podać dokładnej odmiany sprzedawanych ryb oraz sprzedaje je za cenę pokolenia powiedzmy F1.
Marto,
Z racji ze ryby byly kupowane u Was, mogłabyś mi napisać jak to u Was jest z tymi certyfikatami? Czy rzeczywiście na to trzeba ekstra czekać i dlatego ta osoba tego nie chciała czy raczej mala szansa :)? Z gory dziękuję

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 7 Wrz 2018 19:02 
Generalnie każdy otrzymuje certyfikat. Jeżeli ktoś kupuje u nas ryby osobiście, musi podać adres do wysłania certyfikatu. Są też osoby, które kupują u nas osobiście i nie chcą certyfikatu, a to nie jest przymus. Możesz do nas wysłać maila z informacją - wtedy mogę potwierdzić czy to prawda czy nie. Staramy się notować wszystkie sprzedaże.

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Sprawdzajcie certyfikaty!!!!!!!!!!!! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®