Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Obsada na 400l

Autor UTUS
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Mar 2009 12:48 
Temat niby oklepany, a jednak nie. Przyglądam się wątkom dotyczącym zbiornika dla tropheusów zarówno na tym forum jak i innych i szczerze mówiąc mam w głowię mętlik - tym większy im więcej czytam. Zakładam w tym roku nowy większy zbiornik i chce zmienić obsadę. Z muszlowców chciałbym przejść na tropheusy, ale zarówno wątki na forach jak i opinie doświadczonych Kolegów są bardzo podzielone. Czy zbiorniczek o wymiarach 140 dł x 60 szer x 50 wys jest odpowiedni dla tropheusów? Jeśli nie, to czy wiąże się to z jego długością? Ja wiem, że im większy tym lepszy (!), ale to kres moich możliwości lokalowych :-( Na długości już nic nie mogę dodać, jeśli już to może z 10 cm na szerokość - czy to wystarczy? Jeśli nie, to jaką obsadę proponujecie na taki litraż? mam tylko jedno wymaganie (powtórze za małżonką) "ryby ma być widać więcej niż nos z muszli! "

Autor tasma
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Mar 2009 13:38 
Czesc

Widze ze troszke poszedles w gore w stosunku do tego co pisales mi w mailu.
Mysle ze jedno stado da rade. Najlepiej bedzie jak ograniczysz sie z dekoracjami.

Przemek

Autor UTUS
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Mar 2009 13:48 
Nie obraź się Przemku, nie podważam tym postem Twojej opinii, poprostu nie wiem co myśleć. Jedno stado jek rozumiem to 12 szt. no i jeszcze te dekoracje - w przypadku innych pielęgnic (i nie tylko pielęgnic) mają one bezpośredni wpływ na ustalenie terytoriów. Czy "ograniczone" dekoracje nie będą rodziły kłopotów? - bo jak mniemam "ograniczyć dekoracje" sprowadza się w praktyce do kilku płaskich kamieni na dnie?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 30 Mar 2009 13:56 
UTUS


Jak dla mnie najważniejsza jest powierzchnia dna - im szerszy dasz radę zrobić zbiornik tym będzie lepiej:)) Jedno stado powinno bez problemu sobie poradzić. Taki zbiornik 140 X 60-70 x 50 cm będzie ciekawym doświadczeniem w ich hodowli.

Inne obsady także wchodza w grę...to juz kwestia wyboru:))

Marta

Autor UTUS
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Mar 2009 14:34 
Ok, dziękuję :-)

Autor tasma
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Mar 2009 14:43 
Nie obraź się Przemku, nie podważam tym postem Twojej opinii, poprostu nie wiem co myśleć. Jedno stado jek rozumiem to 12 szt. no i jeszcze te dekoracje - w przypadku innych pielęgnic (i nie tylko pielęgnic) mają one bezpośredni wpływ na ustalenie terytoriów. Czy "ograniczone" dekoracje nie będą rodziły kłopotów? - bo jak mniemam "ograniczyć dekoracje" sprowadza się w praktyce do kilku płaskich kamieni na dnie?

Absolutnie tak tego nie odbieram. Spoko.
Dla mnie stado to minimum 15-20 sztuk. Raczej nie ptoponuje dodatkowo nic ponad Erewtmodini.
Ograniczenie dekoracji rozumiem przez takie rozmieszczenie skal, aby istnialy strefy bez dekoracji, ktore nie beda zajete przez dominanta (ow). Pozwoli to slabszym rybom na znalezienie spokojnego kata w zbiorniku.

Przemek

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 30 Mar 2009 15:05 
Przemek ma racje stado minimum 15 sztuk- dokoracje dość rozsądne, aby zapewnić rybom jak najwięcej miejsca do pływania. Można oprócz Eretmodini dodac kilka sztuk S. petricola.

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Obsada na 400l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®