Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

WODA PARAMETRY

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor tooold
Użytkownik
#31 - Posted: 9 Mar 2006 16:07 
Dzisiaj kupiłem test na NO3 i wyszło NO3-20 siedem dni od podmiany wody

a moim zdaniem powinieneś się skupić skoro już badasz NO3 na maksymalnej ich ilości nie na 30 tylko góra 10 mg.
Czyli częśtsze podmiany .

Autor danlack
Użytkownik
#32 - Posted: 10 Mar 2006 22:00 
A jak z twardościa ogólną na ile podskoczyła?

Marta


TwO-16 TwW-9 - mozna sypac dalej sol morska ?

Autor danlack
Użytkownik
#33 - Posted: 10 Mar 2006 22:09 

a moim zdaniem powinieneś się skupić skoro już badasz NO3 na maksymalnej ich ilości nie na 30 tylko góra 10 mg.
Czyli częśtsze podmiany .


Tooold, dlaczego uwazasz ze podmiany powinny byc czestsze niz 7 dni i NO3 na poziomie 20mg jest za wysokie ?

Autor hakii
Użytkownik
#34 - Posted: 11 Mar 2006 01:13 
ja mam w kranie ph 7,5 co wy na to????

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 11 Mar 2006 07:28 
Ja też mam takie w kranie 7,5-7,7.

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 11 Mar 2006 07:28 
TwO-16 TwW-9 - mozna sypac dalej sol morska ?

Czy dalej utrzymuje sie ta wysoka przewodnosć, czy już opadła?

Marta

Autor danlack
Użytkownik
#37 - Posted: 11 Mar 2006 08:11 
przewodnosc nadal 1990 uS.

Spadanie troche jak zrobie podmiane dzisiaj, ale sama z siebie to moze w dluzszym okresie czasu, ale nigdy nie zaobserwowalem takiego zjawiska gdyz podmiany wody sa czestsze.

Taki sam wynik w przewodnosci mialem jak sypalem 3 lyzki soli na 100 l w celach leczniczych.

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 11 Mar 2006 08:35 
Tak sól tak samo podnosi przewodniość. Prosze jak na razie nie dodawać soli morskiej. Trzeba to robic bardzo powolnie.

Marta

Autor danlack
Użytkownik
#39 - Posted: 11 Mar 2006 23:34 
Po podmianie wody przewodnosc spadla do 1600 uS - czyli 20%.

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 13 Mar 2006 06:24 
Z tego co wiem skoki przewodniości jeżeli sa powolne nie maja znaczenia - najistotniejsze jest ustabilizowanie twO.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#41 - Posted: 13 Mar 2006 11:47 
Tooold, dlaczego uwazasz ze podmiany powinny byc czestsze niz 7 dni i NO3 na poziomie 20mg jest za wysokie

gdybym miał siły albo jedno akwarium podmieniałbym wodę w małej ilosci codziennie , a poziom azotanów traktuję w tym wypadku jako tylko wskaźnik częstotliwości podmian wody , moim zdaniem im niższy tym lepszy.
Co do poziomu azotanów - myslę,że 30 mg/l jest to duzo, tak że stężenie 10mg/l uważam za lepsze ;-) - nie podeprę tego żadnym naukowym wywodem, po prostu tak myslę , no może tylko to że w naturze raczej takich stężeń ryby nie spotykają .......

Autor admin
Admin
#42 - Posted: 13 Mar 2006 11:55 
Jurku masz racje. Ja w wiekszości akwariów w naszej firmie podmieniam wodę codziennie. Zwykle jest to max około 10%, ale wtedy N03 mogę bez problemu utrzymać na poziomie 10-15 mg. Zauważyłam, że kondycja ryb w takim wypadku jest znacznie lepsza, szybciej regenerują sie po transporcie płetwy. Do podmian zwykle dodaję niewielkie ilości soli morskiej, a w razie potrzeby Aqutan lub Aquasafe. Potrzebą określam nie jakość wody, ale zwykle sytuacje stresowe ryb i uszkodzenia śluzówki i płetw.

Marta

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / WODA PARAMETRY Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®