Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Nowa dostawa maj 2009

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 22 Maj 2009 18:05 
No to rozpakowaliśmy zwierzęta, które do nas dzisiaj dotarły.

Mam już swoich faworytów Ophthalmotilapia ventralis Kasanga "Orange Cap" i Neolamprologus furcifer - to dwa cudeńka

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Maj 2009 19:16 
No cóż to jak najszybciej trzeba porobić zdjęcia;-).


Łukasz

Autor sengir
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Maj 2009 06:33 
A co tu takie milczenie długie :)?
Neolamprologus furcifer - to cudeńko szczególnie mnie interesuje. Zdjecia, obserwacje, może linki do ciekawych opracowań/dyskusji?
Jak zachowują się u was?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 25 Maj 2009 06:41 
Ryśku:))

Cisza - bo po dostawie jak zwykle sporo pracy z pilnowaniem parametrów i obserwacją ryb.

Neolamprologus furcifer to niesamowiecie ciekawa ryba. Jej zachowania i sposób pływania zaskoczyły mnie zupelnie:) Siedzę przed nimi i nie dowierzam, że tak mogą zachowywać sie ryby z Tanganiki.

Przyjechały do nas osobniki od 8-15 cm. Maja bardzo wysmukly kształt i przepiękne lirowate ogony. Pływaja cały czas góra/ doł przy skałach a zachowują sie tak jakby pływanie sprawiało im trudnosć. Nie znalazłam jezcze informacji o ich pęcherzu pławnym. Jedzą w ten sposób, ze albo w pionie wyłapują pokarm albo odwracają się do góry nogami jak zawrotki. Cos niesamowitego.

Barwa tych ryb jest takze niesamowita. Czegos takiego jeszcze nie miałam.

Marta

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 26 Maj 2009 09:01 
Wczoraj rozmawiałam z Evertem o N. furcifer. Opisywał mi, że zarówno w Zambii jak i w Tanzanii w Kigoma N. furcifer zawsze zachowują się tak samo- pływają wyłącznie przy pionowych skałach uczepione jakby ich.

Niesamowicie wygląda jak ryba odwrócona do góry brzuchem poszukuje pokarmu przy powierzchni wody. Nie są dobrymi pływakami, przynajmniej takie sprawiaja wrażenie.

Zdjęcia ryb jak na razie mozna zobaczyć tutaj

http://www.destin-tanganyika.com/Galerie/page-neol amprologus-furcifer.htm

Jak Magda z Przemkiem do nas dotrą to zapewne zobaczycie piękne fotki naszych ryb, które odłowione zostały w Chaitika.

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Maj 2009 13:08 
Niezwykłe ryby. Próbuję sobie wyobrazić zbiornik dla nich.
Słyszałem, że agresja wewnątrzgatunkowa jest u nich bardzo duża. Nawet w relacjach samiec-samica.
Jak to wygląda u was? Ile osobników trzymacie teraz razem?
Czy Evert obserwował te ryby raczej jako samotników, czy może tworzyły większe grupy?

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 26 Maj 2009 13:28 
Zbiornik musi mieć skały i pionowe i chyba najlepiej także nawisy skalne. Część osobników pływa przy powierzchni- jakby tafla wody tworzyła dla nich barierę - oczywiście do góry brzuchem:))

Tutaj jest wątek http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic.php?f=7&t =5512&p=33165&hilit=furcifer#p33165 gdzie znany z wielu opisów Philippe Burnel pisze, ze nie są to bardzo agresywne ryby. Raczej obierają sobie terytoria i pilnują ich.

Mamy 10 osobników w jednym zbiorniku. Są same. To bardzo wrażliwe ryby na transport i aklimatyzację, więc nie chciałam ryzykować. Michelle mówiła mi, że są bardziej wrażliwe niż Xenotilapia. Ja na razie nie mam z nimi pod tym względem problemów.


Evert obserwował i grupy i pary.

Marta

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 31 Maj 2009 12:36 
Wczoraj odwiedzili nas Magda, Amelka i Przemek - a oto powoli efekt tych odwiedzin. Ryby z ostatniej dostawy.

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-104







Marta

Autor makami
Użytkownik
#9 - Posted: 31 Maj 2009 12:53 
Witam
A gdzie rodzinka Triglachromisów??

Marcin

Autor Topielec
Użytkownik
#10 - Posted: 31 Maj 2009 13:00 
Oko furcifera jest obłędne:)

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 31 Maj 2009 13:20 
Marcin - rodzinka za chwilę. Magda zrobiła jej tyle fotek - że muszę mieć nieco czasu.

Autor tasma
Użytkownik
#12 - Posted: 31 Maj 2009 13:26 

Autor sue
Użytkownik
#13 - Posted: 31 Maj 2009 13:30 
Witam!

Oko furcifera jest obłędne
Tak tak, te ryby tak zachwyciły Przemka, że już pływają w naszym zbiorniku. Wydaje sie, że odnalazły już swój kawałek zbiornika, a w zasadzie skały ;)

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 31 Maj 2009 14:16 
Juz są:)

Poniewaz odławiacze mieli ogromne problemy ze znalezieniem triglachromisów w Chituta z powodu pory deszczowej i bardzo złej widoczności odłowili całą rodzinkę składającą sie z dwóch dorosłych osobników - kilku podrostków i kilku maluchów. Zdjęcia tej cudownej rodzinki można zobaczyć w galerii

Marta

Autor makami
Użytkownik
#15 - Posted: 31 Maj 2009 15:02 
Witam

Trzeba było wczoraj do Was przyjechać./ Przemki skradły furcifera i teraz figa:)

Madziu, fotki obłędne.

Marcin

Autor tasma
Użytkownik
#16 - Posted: 31 Maj 2009 15:05 
Trzeba było wczoraj do Was przyjechać./ Przemki skradły furcifera i teraz figa:)

Przyjechac trzeba bylo.
A z furciferami spoko. Zostalo Ci osiem.

Przemek

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 31 Maj 2009 16:00 
Przemku - dodaj tylko, ze największy samiec jest u Ciebie:)) I jak się zachowują, pływają tylko przy skałach, czy jak u mnie do góry nogami przy powierzchni?

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#18 - Posted: 31 Maj 2009 17:49 
Zajely dwa najwyzsze kamienie, oczywiscie jeden dla kazdej ryby. Glownie sie na nich wyleguja. Co jakis czas patroluja teren oplywajac kamien wokolo. Zupelnie ignoruja obecnosc innych ryb.

Przemek

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 31 Maj 2009 18:21 
A u mnie pojawił się nowy dominat. Zajął miejsce tego dużego i wyleguje się na piasku. Inne "wiszą" w toni lub na kamieniach. Niesamowite ryby

Marta

Autor sue
Użytkownik
#20 - Posted: 1 Cze 2009 00:53 
Wiesz Marto, "furcifery" mnie zaskoczyły. Bałam sie, że bedzie im trudno zadomowić się w akwarium o tak różnorodnej obsadzie, ale tak nie było. Przez większość czasu przebywają na dwóch najwyższych skałach, czasem osobno, czasem obok siebie. W dzień odważniejsza wydaje sie samica, częściej opływa "swój" kamień, wybiera się na zwiady szukając nowych, pionowych powierzchni. Za to w nocy nowych terenów szuka samiec, widziałam, że lubi leżeć na piasku nie czując lęku przed współmieszkańcami.
Jeżeli chodzi o pobieranie pokarmu, to wygląda to tak jak u Ciebie, czyli ryby "podskakujac" łapą pokarm przy powierzchni i wracają na swoje miejsce przy skale. Rewelacja!
Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 1 Cze 2009 16:17 
I jeszcze zdjęcia Cunningtonia longiventralis z wcześniejszej dostawy

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-25

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Nowa dostawa maj 2009 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®