Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Mangrowce a hydroponika

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor admin
Admin
#61 - Posted: 5 Wrz 2009 06:59 
a początku wszystkie były w ziemi

Łukaszu,

Jak dokładnie były posadzone? jaka ziemia? Może i ja spróbuję tak posadzić część?

Marta

Autor Lucek1987
Użytkownik
#62 - Posted: 6 Wrz 2009 19:53 
Dzisiaj grzebałem w ziemii i są posadzone na głębokość około 7cm. Ziemia, to najwyklejsza ziemia uniwersalna. Myślę że możesz spróbować tak posadzić część i zobaczyć co z tego będzie. Ja zauważyłem, że mangrowce po przesadzeniu do akwarium, zaczęły rosnąć szybciej (tzn dalej bardzo wolno ale jednak...:)) i ich liście stały się jaśniejsze. To pewnie zasługa światła... zresztą to już Ty pewnie wiesz lepiej:). Aaa i jeszcze jedna rzecz: sporo nasion w ogóle nie puściło liści, co zresztą widać, więc na pewno trzeba się z tym liczyć i wsadzić ich więcej. Czekam na efekty i pozdrawiam,
Łukasz

Autor admin
Admin
#63 - Posted: 7 Wrz 2009 05:59 
Dzięki za informacje Łukaszu. Chyba zrobię mały eksperyment.

Moje mangrowce puszczają korzenie na potęgę....

Marta

Autor ducze
Użytkownik
#64 - Posted: 7 Wrz 2009 11:09 
Aaa i jeszcze jedna rzecz: sporo nasion w ogóle nie puściło liści, co zresztą widać, więc na pewno trzeba się z tym liczyć i wsadzić ich więcej. Czekam na efekty i pozdrawiam,

A miałeś tak, że ładnie puszczały korzenie a potem nie chciały w ogóle liści wypuścić i padały? czy po prostu niektóre nasiona szły w zaparte i ani korzeni, ani liści nie puszczały? Z moich doświadczeń wynika, że jak już nasionka zaakceptują warunki i puszczą korzenie to liście są kwestią czasu, ale różnice w prędkości ich wypuszczenia są dość spore.
ps. Z moich obecnych dwóch partii nasion dobre 90-95% zapuściło korzenie, ale z pierwszych, które miałem, 30% padło. Spore różnice są chyba w jakości nasion.

Autor sander
Użytkownik
#65 - Posted: 7 Wrz 2009 11:33 
U mnie ani jedno z 3 nasion nic nie puszcza :(

Autor admin
Admin
#66 - Posted: 7 Wrz 2009 11:47 
u mnie wszystkie 4 sztuki mają piękne, rosnące korzenie.

Marta

Autor ducze
Użytkownik
#67 - Posted: 7 Wrz 2009 14:02 - Edytowany przez: ducze 
U mnie ani jedno z 3 nasion nic nie puszcza :(

Ale gniją albo coś? jak dam radę dzisiaj albo najpóźniej jutro wyślę Ci 3 już z rozwiniętymi korzeniami. Tylko, że będą mniejsze i generalnie wizualnie brzydsze bo takie mi głównie zostały. Ale przynajmniej będą w 100% żywe, a na późniejszy wygląd i wzrost nie będzie to miało znaczenia :) i miejmy nadzieję, że tym razem poczta nie zafunduje im 2 tygodni pobytu w paczce ;) ale musiałeś mieć strasznego pecha, bo sprzedałem ich całkiem sporo i z tego co wiem to z 99% rośnie, a niektóre też szły dość długo.

Autor Lucek1987
Użytkownik
#68 - Posted: 7 Wrz 2009 18:36 
A miałeś tak, że ładnie puszczały korzenie a potem nie chciały w ogóle liści wypuścić i padały? czy po prostu niektóre nasiona szły w zaparte i ani korzeni, ani liści nie puszczały? Z moich doświadczeń wynika, że jak już nasionka zaakceptują warunki i puszczą korzenie to liście są kwestią czasu, ale różnice w prędkości ich wypuszczenia są dość spore.
Jak już puściły korzenie, to szły...:) Nie wiem jak to jest z mangrowcami ale chyba nigdy 100% nasion nie wykiełkuje. U Nas straty były spore, zresztą to widać na jednej z fotek. Do korytek zostały posadzone nasiona, które już miały i korzenie i liście. Pozdrawiam,
Łukasz

Autor sander
Użytkownik
#69 - Posted: 8 Wrz 2009 07:24 
Ale gniją albo coś?

Czubki mają brązowe (suche) zero korzeni i ani drgną zrobię jutro zdjęcie. A pecha to ja mam faktycznie :(

Autor ducze
Użytkownik
#70 - Posted: 9 Wrz 2009 08:17 
Może komuś się to przyda. Jestem po 2 opryskach liści Tytanitem (biostymulator stosowany głównie w rolnictwie ale też i akwaryści niektórzy go do wody leją). I moje wnioski są podobne jak te, które naukowo podchodzący do sprawy zaobserwowali przy opryskach pomidorów ;) Pryskałem 2 razy w odstępie 2 albo 3 tygodni i już po pierwszym oprysku było widać ("na oko") że liście stały się jakieś ładniejsze i mam wrażenie, że dość szybko przybrały na wielkości. Po kolejnym oprysku jestem już pewien, że im to dobrze robi :) liście rosną szybciej i wyglądają zdrowiej (może to subiektywna "ludzka" ocena i dla rośliny bardziej błyszczący liść i o ładniejszej dla oka zieleni wcale nie jest zdrowszy..., tego nie wiem). Przy okazji spryskaliśmy kwiatki w pokoju i tez jakieś ładniejsze się w dość krótkim czasie zrobiły :)

Ameryki nie odkrywam, ale naprawdę na pierwszy rzut oka i przy krótkim czasie stosowania, Tytanit wpływa widocznie na liściaste rośliny w zauważalnym gołym okiem stopniu.

Spryskiwałem w rozcieńczeniu 0,06 i 0,08%. Nie wyciągałem zielska z akwarium do oprysków, glonów aktualnie nie mam to nie wiem czy im też by się podobało ;)

Autor admin
Admin
#71 - Posted: 11 Wrz 2009 12:03 
dzisiaj zauważyłam,że pączku u dwóch mangrowców pogrubiały, pozieleniały i.....moze coś z tego wyrośnie.

Marta

Autor yarosan
Użytkownik
#72 - Posted: 16 Wrz 2009 09:50 
właśnie kupiłem 5 nasionek czytam co pisaliście i mam pytanie, lepiej zrobic dla nich osobny zbiornik czy moge dożucić go do mojej hydroponiki?

Autor admin
Admin
#73 - Posted: 16 Wrz 2009 10:59 
Chyba nie ma większego znaczenia, czy będą w osobnym zbiorniku, czy w hydroponice? Pamiętać trzeba tylko o dużym pobieraniu magnezu przez mangrowce

Marta

Autor ducze
Użytkownik
#74 - Posted: 16 Wrz 2009 12:15 
właśnie kupiłem 5 nasionek czytam co pisaliście i mam pytanie, lepiej zrobic dla nich osobny zbiornik czy moge dożucić go do mojej hydroponiki?

Takie ładne wylicytowałeś i chcesz je między inne krzaczory włożyć? ;) żartuję, im wszystko jedno, byle światło do nich dochodziło.

Autor yarosan
Użytkownik
#75 - Posted: 16 Wrz 2009 12:22 
Takie ładne wylicytowałeś i chcesz je między inne krzaczory włożyć? ;) żartuję, im wszystko jedno, byle światło do nich dochodziło.


nie te pojdą do akwarium na pierwszy plan

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Mangrowce a hydroponika Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®