Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Filtr hydroponiczny

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4  
Autor sander
Użytkownik
#91 - Posted: 13 Paź 2009 07:29 
Druga dziura zbędna, końcowy pojemnik z watą też. Dziura awaryjna na wysokości dziury pierwszej wlewowej. Poziom wody powinien być niski więc dziura odpływu z set-a powinna być gdzieś max na wys. 1cm i tak samo dziura wypływu wody do baniaka.

Autor sander
Użytkownik
#92 - Posted: 29 Gru 2009 13:32 
Jakoś nie mogę się zebrać do wykonania większego boxu a jest taka potrzeba bo zielsko wyłazi bokami i jakoś żal to ciągle obcinać

Autor admin
Admin
#93 - Posted: 29 Gru 2009 14:42 
Nieźle to wygląda. Przypomniałam sobie, ze dobrym pomysłem jest także bielistka i trzykrotka. A jak Twoje mangrowce? Moje fajnie rosną w wodzie.

Ten posadzony w doniczce także nieźle wyglądał, ale moja suczka gdy byłam w pracy ze smutku zjadła mi całego:((

Marta

Autor sander
Użytkownik
#94 - Posted: 30 Gru 2009 07:44 
Moje oddałem koledze i u niego pod HQI rosną rewelacyjnie. W moim boxie rosną bielistka i trzykrotka bielistka- (po lewej na samym dole a trzykrotka - (widoczny fioletowy liść po prawej na dole). Na żywo set wygląda okazale bo rośliny są większe od swoich odpowiedników w doniczkach z glebą ale na zdjęciu tego nie widać.

Autor admin
Admin
#95 - Posted: 30 Gru 2009 14:25 
Rośliny faktycznie wyglądają bardzo okazale. Niedługo zarosną Ci cały .zbiornik.

Marta

Autor alwaro
Użytkownik
#96 - Posted: 1 Sty 2010 14:45 
witam w nowym roku. mam takie pytanie.czy do pąpowania wody do takiego filtra można użyć turbiny z akwarium ktora dziala z gąbka??
chodzi mi o to czy woda po przeplywie przez gabke bedzie sie nadawala dla roslin?? pewnie tak ale mozna zapytac

Autor janas1970
Użytkownik
#97 - Posted: 1 Sty 2010 20:48 
Witam na 100% tak.Nie ma znaczenia czy woda trafia przez pre filtr czy bezpośrednio








Pozdrawiam Krzysiek

Autor alwaro
Użytkownik
#98 - Posted: 2 Sty 2010 10:18 
czy do napedzania takiego filtra mozna uzyc wode wyzucana z kubełka?? czy moze lepiej bedzie bezposrenio ze zbiornika??

Autor sander
Użytkownik
#99 - Posted: 2 Sty 2010 15:50 
alwaro

czy do napedzania takiego filtra mozna uzyc wode wyzucana z kubełka?? czy moze lepiej bedzie bezposrenio ze zbiornika??

To dość dowolne jednak biorąc pod uwagę ilość korzeni jak i ich cienkie wiązki wydaje mi się, że lepiej jeśli woda przed podaniem ulegnie filtracji mechanicznej aby zbędne, stałe cząstki nie osiadały w box-ie.

Autor andzin44
Użytkownik
#100 - Posted: 26 Sty 2010 10:15 
Witam!
Mam takie pytania do Ciebie Sander :
- jakiej grubości płyty użyłeś do budowy tego filtra ?
- jakiej grubości płytę proponowałbyś do budowy filtra o wym.
30-35 cm / 60 cm / 13 cm

Autor sander
Użytkownik
#101 - Posted: 26 Sty 2010 10:26 - Edytowany przez: sander 
Ja użyłem płyty o grubości 5mm i taką też użyłbym do sklejenia box-u o podanych przez Ciebie wymiarach.

Autor andzin44
Użytkownik
#102 - Posted: 7 Lut 2010 09:23 
Sander czy mógłbyś podać nazwę kleju jaki użyłeś do sklejenia box-u ?
Czy do filtrów hydroponicznych nadawalaby się Hoya oraz domowe bluszcze ?

Autor sander
Użytkownik
#103 - Posted: 7 Lut 2010 15:48 
Każdy klej do PCV nadaje się do klejenia gdyż po wyschnięciu jest neutralny (klei się nimi nawet instalacje sanitarne dla ludzi). Chyba każda roślina nadaje się do hydroponiki u mnie rosną nawet sukulenty.

Autor andzin44
Użytkownik
#104 - Posted: 7 Lut 2010 18:19 
Chyba każda roślina nadaje się do hydroponiki u mnie rosną nawet sukulenty.
Miałem pewne obawy , ponieważ dawno temu słyszałem opinie ( przyznaje niesprawdzone i niczym nie poparte , wypowiedziane przez niefachowców ) , że niektóre rośliny wytwarzają , wydzielają ,,trujące'' soki np . fikusy - nie wiem czy to prawda ? Czy korzenie zaastosowanych przez Ciebie sukulentów nie ulegają gniciu ?
Ja myślę , że najlepszymi roślinami do hydroponiki będą te które mają najbardziej rozbudowany system korzeniowy a zarazem duże zapotrzebowanie na wodę - czy myślę słusznie ?

Autor sander
Użytkownik
#105 - Posted: 7 Lut 2010 22:18 
Wkładałem do filtra wszystkie roślinki jakie tylko potrafiłem znaleźć w moim otoczeniu, fikusa też. Rybki nie wykazywały reakcji na nowe szczepki. Rośliny mogą być trujące ale z tego co wiem nie potrafią strzykać jadem? więc raczej są bezpieczne pod tym względem. Korzenie nie gniją i dotyczy to wszystkich roślinek jakie mam. Najlepsze do hydroponiki są rośliny, które rosną możliwie szybko np. sałata lub bok choy. Kiedyś znalazłem informację, że rewelacyjna jest wierzba ale jeszcze jej nie wsadziłem.

Autor admin
Admin
#106 - Posted: 8 Lut 2010 06:15 
Chodzi zapewne o zjawisko allelopatii, czyli wydzielania do podłoża substancji hamujących lub pobudzających wzrost innych roślin przez poszczególne gatunki. Nie potrafię odpowiedzieć jak takie związki mogą działać na ryby. Są ukierunkowane na rośliny.

Marta

Autor andzin44
Użytkownik
#107 - Posted: 10 Lut 2010 09:51 
Wkładałem do filtra wszystkie roślinki jakie tylko potrafiłem znaleźć w moim otoczeniu, fikusa też

Autor andzin44
Użytkownik
#108 - Posted: 10 Lut 2010 09:53 
Wkładałem do filtra wszystkie roślinki jakie tylko potrafiłem znaleźć w moim otoczeniu, fikusa też
Myślę , że należy wziąć pod uwagę fakt , że nie wszystkie rośliny lubią twardą i zasadową wodę ?

Autor sander
Użytkownik
#109 - Posted: 10 Lut 2010 10:15 
Ja tego pod uwagę nie brałem a miałem też gatunki, które rosną na torfowiskach gdzie raczej woda jest kwaśna i miękka.

Autor andzin44
Użytkownik
#110 - Posted: 23 Lut 2010 10:23 
Sander czy mógłbyś napisać po jakim czasie zauważyłes wyraźny spadek NO3 od momentu startu filtra - chociaż zdaję sobie sprawę , że to zależy od kilku czynników.
Mój filtr wystartował 3 dni temu lecz zastosowałem kilka zmian w porównaniu do Twojego :
- rośliny to Skrzydłokwiat , Hoya i bluszcz
- zastosowałem deszczownię z której woda najpierw splywa po gąbkach , box wypełniłem materiałami jakie posiadałem tj : grys koralowy , ceramika, biokule i keramzyt - przetestowany na zmiany ph wody ( z pomiaru wyszło mi , że podniósł ph przynajmiej o 0,2 - czy to możliwe ?
Poziom wody w box-ie utrzymuje się na poziomie ok.1,5 cm a wkłady to ok.2 cm
Czy coś w moim przypadku można zmienić , poprawić ?

Pozdrawiam !

Autor sander
Użytkownik
#111 - Posted: 23 Lut 2010 11:09 
Mój filtr szybko wystartował bo na początku wsadziłem tam korzenie chrzanu, które dosłownie od razu wypuściły liście i rósł on bardzo szybko. Nie wiem jak grys podnosi ph bo ja w niego nie wierzę :-). U mnie woda w box-ie płynie bardzo cienką warstwą dosłownie kilka milimetrów nie wiem czy u Ciebie nie jest zbyt głęboko? z drugiej strony masz jakiej podłoże więc korzenie będą mogły sobie wyjść wyżej i oddychać. Powinno być ok.



Stan obecny

Autor andzin44
Użytkownik
#112 - Posted: 23 Lut 2010 12:54 
Gdzie najłatwiej poszukać chrzan - jak go rozpoznać lub czy można kupić korzeń chrzanu w sklepach?

Autor sander
Użytkownik
#113 - Posted: 23 Lut 2010 13:03 
Ja wykopałem korzeń z ziemi, umyłem i wsadziłem do box-a

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Filtr hydroponiczny Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®