Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

wysyłka ryb zimą

Autor tooold
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Lut 2006 06:50 
Ostatnio miałem zamiar zakupić pewne muszlowce w Krakowie ;-). NAdarzyła sie okazja bo córka pojechała na konferencje naukową - ale niestety nie zdecydowałem się w tym momencie. Córka jednak wróciła i powiedziała,że bardzo dobrze zrobiłem,bo w pociągach bywa bardzo zimno - to było podczas kilkunastopniowych mrozów.
Teraz z kolei ktoś męczy mnie o muszlowce - chce kuriera, a nie wie przecież że hale w firmach kurierskich nie są moim zdaniem ogrzewane .
Zniechęcam więc tego kogoś - radą :poczekajmy do wiosny .
Co Wy na to ?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 1 Lut 2006 07:03 - Edytowany przez: admin 
Pociąg i przesyłka kurierska to nie problem. Ciepły przedział.

Natomiast kurier - nie! Przeładunek w centrali przeładunkowej - to zimne hale, to prawda.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Lut 2006 09:30 
To ze my w pociagach marzniemy to wcale nie znaczy ze w przedziale dla konduktorow i kierownika pociagu tez jest zimno. Proponuje to sprawdzic osobiscie a przekonacie sie ze w tym przedziale w ktorym sa konduktorzy i kierwonik mozna chodzic w koszulce z krotkim rekawkiem nawet w najgorsze mrozy. Zreszta to jest ich praca do ktorej chodza codziennie i nie wiem czy by wytrzymali zbyt dlugo w takiej pracy jesli w ich przedziale byla taka temperatura jak czasami bywa w przedzialach w ktorych zdaza sie podrozowac zwyklym smiertelnikom.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor JacekK
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Lut 2006 10:34 
Ja zalecam termosy /steropianowe zamkniete /.. w ksztalcie wiadra z przykrywka mocno wchodzaca ../koszt okolo30zl/...i do tego powerpack termo /koszt 25zl/..dobry wydziela temerature przez 30 godzin.
I po problemie.
Pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Lut 2006 11:57 
To chyba na Syberie w takim opakowaniu:-)

Autor JacekK
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Lut 2006 12:32 
Temat posta brzmi ..,,wysylka ryb zima...
Pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#7 - Posted: 1 Lut 2006 14:11 
Tak ale to lekka przesada moim skromnym zdaniem. Ja ostatnio wysylalem ryby do Szczecina(okolo 15 godzin byly w podrozy) gdy za oknem bylo -22 i temperatura wody w worku z rybami w miejscu docelowym miala ponad 20 stopni. Wystarczy jak ryby sa zapakowane w worek, mozna jeszcze owinac gazeta i wlozyc wszystko do styropianowego pudelka. Jesli natomiast spodziewamy sie siarczystych mrozow to najlpiej poczekac az temperatura za oknem nie bedzie nizsza niz -5 stopni.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor JacekK
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Lut 2006 14:39 
Toold pyta o wysylke i w formie kurierskiej.... wiec mu odpowiedzialem jak wyslac kurierska w zimie bezproblemowo Łukasz.
Pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#9 - Posted: 1 Lut 2006 15:05 
Moim zdaniem ja bym nie wysylal firma kurierska nawet latem. Kiedys widzialem przeladunek paczek w takiej firmie. To ze jest napisane ostroznie na paczce to wcale nie oznacza ze nasza paczka zostanie tak potraktowana. Najlepszym sposobem wysylki zima jest PKP badz PKS ale w przypadku tego drugiego trzeba porozmawiac z kierowca zeby umiejscowil paczke wewnatrz pojazdu a nei w bagazniku.

Pozdrawiam

Autor mckolek
Użytkownik
#10 - Posted: 2 Lut 2006 14:20 - Edytowany przez: mckolek 
Witam
Ja swoje 11 ikoli w listopadzie rowniez otrzymałem pkp w 2 workach i pudełku styropianowym . Mrozu co prawda nie było ale jechały w przediale konduktorskim (fakktycznie ciepło laska w krótkiej koszulce siedziała) Konduktorka sama mówiła mi abym ostroznie brał bo uprzedzali ja że cos zywego w środku było. Z pks -em był uważał często kierowca potraci 2 razy zdziczyć kase i autobus dłużej jedzie co jest nie bez znaczenia dla ryb nie. Kurierskiej nie stosowałem ale kazy przeładunek nie jest dobry zawsze cos sie moze stać a potem co / do kogo pretensje

pozdrawiam

maniek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#11 - Posted: 2 Lut 2006 14:45 
Co do pks to zgadza sie czasami trzeba zaplacic jeszcze przy odbiorze. Mnie tez to kiedys spotkalo:-)

Łukasz

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / wysyłka ryb zimą Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®