Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Morski Svet (Praga, Czechy)

Autor Vepsik
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Wrz 2009 15:59 
Witam.

W sierpniu tego roku wybrałem się do Pragi. W metrze zobaczyłem plakat reklamujący Morski Świat i postanowiłem się tam wybrać.

Na wejściu kuszą nas plakaty, z których dowiadujemy się, że wystawa ma około 1000m2 powierzchni oraz że pływa w niej największy w Czechach rekin.Po wejściu i uiszczeniu opłaty (studenci 190KC, dorośli 240KC) naszym oczom ukazuje się taki widok:Hala podzielona jest na dwa piętra. Na dolnym znajdują się największe akwaria oraz zbiorniki, w których prezentowane są głównie ryby. Górne piętro to już ekran, na którym prezentowane są ciekawe filmy związane z podwodnym światem oraz grota pełna mniejszych zbiorników, w których główną dekoracją są wszelkiej maści koralowce. Ryby stanowią w nich tylko dodatek.

Pierwsze duże akwarium zaaranżowane jest na dno morskie, na którym osiadł fragment statku.Oraz jego mieszkańcy:

Drugi duży zbiornik, to już "schronienie" dla rekinów :)Oraz główni mieszkańcy:Kolejne zbiorniki to również przedstawiciele morskich głębin, jednak znajdziemy również akwaria słodkowodne. Tutaj kilka zdjęć zbiorników oraz gatunków je zamieszkujących (niestety nie doszukałem się nazw wszystkich ryb).
Arathron ?


Monodactylus argenteus


Plectorhinchus lineatus


Morska "ramireza" Sphaermia nematopera


Sphyarena barracuda


A tak to wygląda, gdy stoimy na górze:Na górze warunki oświetleniowe są już dużo lepsze:

Akwarium z Paracucumaria tricolor:
Dascyllus trimaculatusAutor admin
Admin
#2 - Posted: 16 Wrz 2009 19:50 
Niezłe fotki, super ryby. Ja uwielbiam strzykwy, ich kolory są niesamowite.

Jak duży był zbiornik dla rekinów i jak duży ten potworek?

Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Wrz 2009 00:01 
Zbiornik ma 8 metrów długości oraz jeśli dobrze zrozumiałem 100 000 litrów pojemności (tak napisane jest na stronie głównej). "Potworek" ma na oko ponad 2 metry długości (według informacji dorasta do ponad 3m). Jest to Odontaspis Taurus.

Autor wookash
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Wrz 2009 00:16 
Dokładnie,tez sie zastanawiam jakiej wielkości ten zbiornik,bo ten rekin wyglada na kawał fish-y.Tu w Irlandii tez odwiedziłem oceanarium i maja rekiny ,zresztą wiele gatunków,ale te wieksze(około 2 metry długości) maja na oko zbiornik wielkości 8-8-4 metry(szer-dł-wys) i sama toń wody zamknieta w szybach robi wrażenie nie wspominając o rybach.
Dodam,ze przynajmniej jeden gatunek rekina,całkiem dobrze im sie tam rozmnaża,co ciekawe ,młode przychodzą na swiat w czymś co przypomina z wyglądu "fasolę szparagową" tylko taka wyrośniętą ;) widać w poszczególnych segmentach młode,istny wysyp tych rekinkow.Dorosłe osobniki trzymają w otwartym akwarium,gdzie wiele samic widziałem w trakcie "porodu",zeszta chetnie podpływaja do dłoni.Jak kogos to interesuje,moge wygrzebac zdjęcia tej"szparagi" ;)

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 17 Wrz 2009 06:35 
Oczywiście, że wszysytki fotki są mile widziane:))

Marta

Autor nuroslaw
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Wrz 2009 08:24 
no cóż widze że wszystkie Akwaria sila się na główną atrakcję rekiny :( i zamykają je w zbyt małych zbiornikach, ryby które w naturze są w ciągłym ruchu i przemierzaja nie tylko całą rafę kilka razy dziennnie ale i plywają od wyspy do wyspy... A tu
Rekin długości 2m a zbiornik 8 m długości ? to zaledwie 4x długość ryby. Tyle to dla szczupaka, ktory mało co plywa. To tak jak tropheusa dać akwarium o długości 50 cm ( 4x12 cm).
Pojemność 100 000 to przecież kropela, to zaledwie 10 m3. Oczywiście przy zbiornikach rzędu 300-500 litrów liczba 100 000 robi wrażenie, ale to dla 10 cm rybek.

A zmieniając temat- zdjęcia super i niektore akwaria wypas - widać ile światło daje na "+" klimatowi budynku. A za to kocham te wielkie akwaria.

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Wrz 2009 08:36 
No i gatunek typowo wedrowny i uznawany za najbardziej agresywnego rekina, ten akurat potrafi w poszukiwaniu pozywienia wplywac gleboko w gore slodkowodnych rzek :)

Ale zdjecia super - dzieki Vepsik za relacje :)

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Morski Svet (Praga, Czechy) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®