Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Nietypowe akwarium

Strona  Strona 4 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next »  
Autor marti
Użytkownik
#91 - Posted: 26 Paź 2009 21:25 
mam kolejny problem jak zrobić czarne tło na kominie przelewowym i na tylniej i bocznych ścianach okleić czymś czy może lakierem pomalować


Jest kilka możliwości.
-możesz lakierem w sprayu
-mozesz nakleić tło dowolnego koloru w postaci folii samoprzylepnej
Oczywiście nie chodzi mi o folię stretch, która wyglada beznadziejnie.
Są specjalne folie kartonowe, dość sztywne, coś jak naklejka tylko b. duże.
Nawiniete na specjalnych rolkach, więc ich długość jest dowolna.
Są matowe i z połyskiem, polecam te pierwsze.
Taką folie najlepiej po docieciu pod wymiar, przykleić np.na tylną szybę za pomocą taśmy klejacej, bez odrywania od niej białego kartonu kredowego
czyli nie używając jej własnego kleju.

M.

Autor nechor
Użytkownik
#92 - Posted: 26 Paź 2009 23:03 
Przepraszam, ale dlaczego bez jej wlasnego kleju?

Autor marti
Użytkownik
#93 - Posted: 26 Paź 2009 23:43 
Jeśli ktoś próbował przykleić folię samoprzylepną, taką jak opisalem lub stretch , wie jak wygląda tego efekt.
Miedzy szyba a ściśle przylegającą folią powstają liczne bąbelki powietrza, które teoretycznie poleca się wycisnąć np. przeciągając linijką lub inne tego typu nieskuteczne metody.
Jeśli natomiast folia o której pisałem tzn. z podkładem z papieru śliskiego, jest przyklejona tylko na brzegach do szyby akwariumza pomocą taśmy, wówczas pomiędzy folią a powierzchnią szyby nie tworzą się żadne bąbelki, powierzchnia jest sucha, nie przyklejona i jednolita.

Autor sander
Użytkownik
#94 - Posted: 28 Paź 2009 07:29 
Moje Kileski były bardzo terytorialne. Dno o wymiarach 200x50 to było dla nich jak słoik po ogórkach. W takim akwarium nie dało się "normalnie" trzymać dwóch samców gdyż "strzelały" w siebie jak kule z kałasza. Nie widziałem, możliwości aby w akwarium był chociaż jeden kamień. Są to niewiarygodnie ładne ryby ale osiągają też bardzo duże rozmiary w związku z tym, że lubią zataczać koła szerokość zbiornika dobrze gdyby miała nawet 80-100cm.

Autor jaro0106
Użytkownik
#95 - Posted: 28 Paź 2009 10:28 
Wczoraj wysypałem piasek na dno postaram się dziś wrzucić jakieś foty ale gryzie mnie jeszcze jedno jakie są różnice w zachowaniu Neolamprologus tretocephalus i Neolamprologus sexfaciatus .
Podobno ten pierwszy jest bardzo agresywny wobec swojego gatunku a sexfaciatus znacznie łagodniejszy jak by musiała wyglądać obsada ilościowa u tych gatunków.

Autor marti
Użytkownik
#96 - Posted: 28 Paź 2009 11:03 
Podobno ten pierwszy jest bardzo agresywny wobec swojego gatunku a sexfaciatus znacznie łagodniejszy

Jest dokładnie tak jak napisałeś.

jak by musiała wyglądać obsada ilościowa u tych gatunków.

Chcesz trzymać dorosłe czy młode ?

Kiedys miałem w zbiorniku 160x60x60 aż 8 sztuk sexfaciatusów i było OK.
Były to ryby młode, ale nie małuchy (ok 12 cm).
Mają dobry apetyt i szybko rosną.

W przypadku Neolamprologus tretocephalus wydaje mi się że w domowych warunkach jedna para jest najlepszym rozwiazaniem .
Nawet w takim zbiorniku jak Twój

M.

Autor sander
Użytkownik
#97 - Posted: 28 Paź 2009 11:26 
jaro0106

Szczerze to jestem wypompowany najgorzej było po schodach, ale już mam kolejny problem jak zrobić czarne tło na kominie przelewowym i na tylniej i bocznych ścianach okleić czymś czy może lakierem pomalować .

Użyj czarnego spienionego PCV, wkłada się je do środka, łatwo można je zaginać w dowolne kształty. Taki materiał pozbawiony jest wszelkich wad jakie mają folie. Atutem PCV jest także brak refleksów świetlnych jakie daje goła szyba czy to w czasie obserwacji czy robienia zdjęć.

Autor jaro0106
Użytkownik
#98 - Posted: 28 Paź 2009 14:35 - Edytowany przez: jaro0106 
pierwsze fotki sorki za jakość ale robione komórką
URL
URL

Autor marti
Użytkownik
#99 - Posted: 28 Paź 2009 14:56 
Ładny baniaczek .
Czy to Twoja sypialnia ? (ważna będzie cicha praca filtrów w nocy).
Trudno zwlec się rano z łóżka gdy po obudzeniu ma się przed oczami taki widok :)

Autor jaro0106
Użytkownik
#100 - Posted: 28 Paź 2009 14:58 
to naszczeście nie sypialnia

Autor admin
Admin
#101 - Posted: 28 Paź 2009 15:01 
Pięknie wygląda taki duzy baniak:))

Marta

Autor admin
Admin
#102 - Posted: 28 Paź 2009 15:51 
oje Kileski były bardzo terytorialne. Dno o wymiarach 200x50 to było dla nich jak słoik po ogórkach. W takim akwarium nie dało się "normalnie" trzymać dwóch samców gdyż "strzelały" w siebie jak kule z kałasza. Nie widziałem, możliwości aby w akwarium był chociaż jeden kamień. Są to niewiarygodnie ładne ryby ale osiągają też bardzo duże rozmiary w związku z tym, że lubią zataczać koła szerokość zbiornika dobrze gdyby miała nawet 80-100cm.


Musze powiedzieć, że Twój opis nieco odbiega od moich doświadczeń z "Melanogenys". My mieliśmy 3 samce i 4 samice w zbiorniku o wymiarach dna 150 x 60 cm. Wszystkie samce jednocześnie budowały okręgi i zapładniały samice. Nie miałam aż takiej agresji nawet w czasie tarła. Nasze ryby to były odłowy. Podobnie teraz 1 samiec i 3 samice - to najspokojniejsze ryby w zbiorniku.

Może "kilesa" ma inny poziom agresji?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#103 - Posted: 29 Paź 2009 07:46 
Może "kilesa" ma inny poziom agresji?

Nie wiem, innych nie miałem

Autor jaro0106
Użytkownik
#104 - Posted: 26 Gru 2009 14:59 
W końcu na święta dorobiłem się obsady 20 szt cyprochromis "Leptosoma jumbo" Chaitika, 5 szt Ophtalmotilapia ventrally, mtoto 10 szt Xenotilapia kilesa 10 szt Ectodus descampsii 5 szt Callochromis macrops, Ndola Red
większośc obsady mała poza Ophtalmotilapia dwa samce już budują kręgi odalone od siebie o około 1,5 m

Autor admin
Admin
#105 - Posted: 26 Gru 2009 15:19 
Już niedługo będziesz miał wg mnie niezłe problemy, obsada jest chyba mało przemyślana, niestety.


Marta

Autor jaro0106
Użytkownik
#106 - Posted: 26 Gru 2009 15:52 
Obsada była tu kilkakrotnie omawiana w tym temacie były różne opinie oraz zróżnicowane doświadczenia posiłkowałem się również opracowaniem Jarosława Grejczyka odnośnie zestawienia obsady, no ale oczywiście czas pokaże

Autor admin
Admin
#107 - Posted: 26 Gru 2009 16:09 
Z tego co pamiętam tej obsady nie konsultowałeś, a gdzie takie opinie wyrażał Jarek w artykule? Połączyłeś gatunki o bardzo zbliżonych zachowaniach godowych. Najbardziej z nich chyba zresztą agresywne. Szkoda, bo ryby będą bardzo zestresowane i mogą się zabijać.

Marta

Autor jaro0106
Użytkownik
#108 - Posted: 26 Gru 2009 16:38 
Posiłkowałem sie opracowaniem http://www.projekttanganika.pl/index.php/artykuly/ artykul/48 oczywiście nie jest to identyczne zestawienie jak podane przykładowe ale starałem się dobierać gatunki które według tego opracowania mogą ze sobą funkcjonować bez uszczerbku na zdrowiu jak to ładnie określił autor

Autor jaro0106
Użytkownik
#109 - Posted: 26 Gru 2009 17:04 
Ale jedno niebezpieczeństwo zaczynam zauważać jak wszystkie naraz zaczną kopać dołki to zabraknie dna

Autor jaro0106
Użytkownik
#110 - Posted: 26 Gru 2009 18:20 
Czy ktoś się z tym spotkał bo nigdzie na zdjęciach i w opisach nie spotkałem się z podobnym ubarwieniem dokładnie chodzi o Ectodus descampsii jeden z moich samców zaczyna na środku zbiornika budować kopiec w momencie uniesienia jego płetwy brzuszne zabarwiają sie na kolor czarny

Autor admin
Admin
#111 - Posted: 27 Gru 2009 08:06 
Normalne zjawisko u dominujących samców. Gdybyś poczytał artykuł Vepsika o Ectodus z ostatniego Tanganika MAGAZYN to byś o tym wiedział:))

Marta

Autor jaro0106
Użytkownik
#112 - Posted: 27 Gru 2009 09:40 
owszem czytałem ale nie każdy ma taki zmysł naukowca jak niektórzy żeby wszystko przyswoić:))

Autor admin
Admin
#113 - Posted: 27 Gru 2009 09:46 
Ale jak masz jakiś gatunek to szukasz o nich informacji, prawda?

To normalne zjawisko przyciemniania płetw u wielu gatunków. Samce muszą być jak najbardziej atrakcyjne dla samicy. Nie zapominaj, ze to samica wybiera najlepszego samca. Najlepszy to ten najatrakcyjniej wybarwiony. To on może przekazać najlepsze geny potomstwu.

Tak wiec samce puszą się i wybarwiaja, budują budowle, starają się jak mogą aby zachęcić samicę.

Pisałeś, ze poza ventralisami masz młode ryby, to ile centymetrów mają teraz ectodusy?



Marta

Autor jaro0106
Użytkownik
#114 - Posted: 27 Gru 2009 09:57 
plus minus jakiś 6 cm

Autor sander
Użytkownik
#115 - Posted: 27 Gru 2009 20:17 
Ogólnie sporo ryb wpuściłeś :-) no i 10 szt Xenotilapia kilesa jestem ciekaw co tam się będzie działo? Gimnastyka akrobatyczna zapewniona dla ryb i akwarysty, żeby utrzymać ryby w całości. Powodzenia

Autor jaro0106
Użytkownik
#116 - Posted: 27 Gru 2009 20:34 
na razie to najspokojniejsze ryby w akwarium a najbardziej się panoszą ventally ale to i tak bez porównania z moim drugim zbiornikiem z trofciami,jeszcze zauważyłem jedna regułę czym bardziej głodne tym większy harmider po karmieniu 2-3 godziny jest względny spokój

Autor sander
Użytkownik
#117 - Posted: 27 Gru 2009 20:46 
Heheheh poczekaj aż ryby będą miały 20cm. Trofcie przy nich to ciche myszki.

Autor jaro0106
Użytkownik
#118 - Posted: 27 Gru 2009 20:53 
miałeś te ryby ja czytałem tylko kilka wypowiedzi na kilku forach i raczej nikt ich kilerami ni nazywał

Autor sander
Użytkownik
#119 - Posted: 27 Gru 2009 21:16 
Miałem te ryby, mam też Tropheus-y i sporo innych niepokornych ryb ale chyba Killeski mogę postawić obok Simochromis diagramma jeśli chodzi o charakterek.

Autor jaro0106
Użytkownik
#120 - Posted: 27 Gru 2009 21:22 
w jakim miałeś je zbiorniku ile szt i jaki wystrój

Strona  Strona 4 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Nietypowe akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®