Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Nietypowe akwarium

Strona  Strona 5 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  
Autor jaro0106
Użytkownik
#121 - Posted: 27 Gru 2009 21:35 
jeden z ciekawszych filmików na necie z kileskami co sądzisz o ich zachowaniu URL

Autor sander
Użytkownik
#122 - Posted: 27 Gru 2009 21:39 
Baniak 200x50 o wystroju nie było nawet mowy. Ilość ryb była różna ale dwa samce to było o jednego za wiele. Sporo musiałem się nawyginać żeby nie rozwaliły baniaka :-). Kiedyś czytałem, że rosną do 16cm? u mnie znacznie więcej może 15cm w Tanganice? są żarłoczne, ogólnie co im przez wargi przejdzie to już nie wyjdzie. No i kręcą "bączki" z dużą szybkością więc fajnie jak wanna jest szeroka moja była zbyt wąska.

Autor jaro0106
Użytkownik
#123 - Posted: 27 Gru 2009 21:45 
jeden z ciekawszych filmików na necie z kileskami co sądzisz o ich zachowaniu URL

Autor sander
Użytkownik
#124 - Posted: 27 Gru 2009 21:58 
To jeszcze młodziaki. Zobacz jakie ten kolega trzyma razem ryby :-) Tropheus, Ophtalmotilapia, Xenotilapa, Cyprichromis i pewnie jeszcze czegoś nie widzę Baniak też ma słuszny. Ale poszukaj filmu z dorosłymi rybami :-)

Autor admin
Admin
#125 - Posted: 28 Gru 2009 07:18 
Nie znam sp. "Kilesa" bo tych ryb nigdy nie miałam. X. melanogenys o zbliżonych zachowaniach buduje kopce, które u mnie mają średnicę nawet do 40 cm.

Dorosłe macrops (samce do 15 cm) budują kopce o średnicy 30 cm a wysokości - 20-25 cm.

Ventralisy żyją w naturze w strefie skalnej i w akwarium właściwie budują niewielkie budowle. Powinny mieć stosy skalne na których właśnie się rozmnażają. Te 3 gatunki należą do jednych z najbardziej agresywnych Ectodini, zwłaszcza w porze godowej..

Marta

Autor jaro0106
Użytkownik
#126 - Posted: 28 Gru 2009 08:52 
kilesa z tego co czytałem buduje kilka niewielkich kilkucentymetrowych kopczyków ventalis u mnie zgadza się w 100 % jeden samiec robi niewielki lej koło jednej grupy skał a 1,5 m dalej drugi samiec obok drugiej grupki skał buduje własny oby dwa samce się wybarwiają.

w czasie tych dwuch tygodni jak mam te ryby raz się zdarzyło że jeden samiec przeganiał wszyskie ryby obok swojego kopca zazwyczaj toleruje współmieszkańców ma oko tylko na tego drugiego samca oba samce naruszają regularnie teren konkurenta ale reakcją przeważnie jest stroszenie się .

Dwa samce makropsa przebywają w okolicach rumowiska skalnego na razie nie budują kopców ale wybarwiaja się czasami dochodzi między nimi do drobnej utarczki co ciekawe mimo że maja sporo miejsca przebywają stale w niewielkiej odległości od siebie

Autor jaro0106
Użytkownik
#127 - Posted: 29 Gru 2009 20:52 
Czy macie jakiś sposób na usprawnienie mojego komina przelewowego.
w tej chwili mam komin wypełniony biobalami na samej górze ułożyłem watę perlonową komin zakończony jest grzebieniem .

Do puki nie było ryb nie było problemu ale teraz efekt jest taki że wata perlonowa bardzo szybko się brudzi praktycznie po 24h jest do przepłukania, w zawiązku z tym macie jakiś pomysł czym można by tą watę perlonową zastąpić.

Pozadrawiam Jaro0106

Autor sander
Użytkownik
#128 - Posted: 30 Gru 2009 07:36 
Ja w przelewach mam filtreny TM 25133 ale jak chcesz mieć spokój na kilka miesięcy możesz użyć TM 25280.

Strona  Strona 5 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Nietypowe akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®