Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Kiedy za oknem zimno i ciemno...

Autor sander
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Paź 2009 08:08 - Edytowany przez: sander 
Nawet na forum da się odczuć, że jest październik - sezon akwarystyczny się zaczął :-). Trwa on zwykle do szkolnych wakacji, miło będzie spotykać nowych ludzi, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z akwarium. Widać to po postach dotyczących małych zbiorników. Osobiście nie lubię zimy (ze względu na niską temperaturę i małą ilość światła słonecznego) jednak z drugiej strony właśnie ta pora roku zwykle niesie z sobą nowe znajomości akwarystyczne i długie zimowe dyskusje przy akwariach i o akwariach :-). Do napisania tego postu nakłoniła mnie dzisiejsza sytuacja. Wstałem tradycyjnie rano, wykonałem z zamkniętymi oczami, znane każdemu czynności, nakarmiłem ryby w zbiornikach i wyszedłem do samochodu. Na zewnątrz szok, brrrr zimno jak jasna ...i do tego ciemno jak w ..., no nic jadę, termometr w aucie pokazuje 1,5C. Zanim wnętrze się nagrzało byłem na miejscu. Wchodzę do swojego gabinetu a tam, mimo, że za oknem ciemno i prawie mróz, to w rogu pokoju żarzy się akwarium, kolorowe ryby żwawo czekają na poranną porcję karmy a roślinki rozchyliły zielone listki (włącznik czasowy uruchomił oświetlenie odpowiednio wcześniej). No teraz można normalnie zacząć dzień, pomyślałem i od razu gęba mi się uśmiechnęła. Tak sobie pomyślałem, jak ważne jest akwarium i jak bardzo może ono poprawić nam humor w czasie tej zimnej, szarej pory roku :-)


Autor nuroslaw
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Paź 2009 08:40 
znam, znam to. Wchodzisz, zimno, ciemno, tylko na środku biura ta jedna świetlista oaza ciepła, spokoju.... AKWARIUM

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 14 Paź 2009 08:54 
u nas pada śnieg - 14 października w Krakowie to dosyć niemiłe wrażenie. Ale cóż, cały czas myślę, że to chwilowe i za parę dni będzie słońce i blaski przebarwiających się w różnych kolorach liści.....

Rano na szybkiego zabieraliśmy z ogrodu donice z Bugenwilla i innymi ciepłolubnymi roślinami. Szok -

A u nas w domu ......zbiornik jaśnieje kolorami. Cyathopharynx buduje kopiec, drugi z drugiej strony próbuje także coś wykopać i ściągnąć samiczki.

To taki promyk światła rozjaśniający szarość i mrok:)

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Paź 2009 09:08 
Potwierdzam. Wstalem po polgodzinnej meczarni z samym soba, w salonie okna zasloniete, polmrok, luna swiatla nad akwarium, a ksiezniczkusy juz z pyskami przy szybach... :-)

Autor jaosh
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Paź 2009 09:16 
:D

Mnie na dzień dobry Neolamprologus sexfasciatus ugryzł w palca ale to tylko dla tego by się przypomnieć i upomnieć o to, że go trochę zaniedbałem i nie zrobiłem porządków przed zimą.

Wczoraj będą w Nowym Targu poczułem co to znaczy zima jak po 30 minutowym postoju musiałem odśnieżać samochód.

Zimno na dworze więcej czasu przy akwarium.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 14 Paź 2009 11:19 
Czy Wy wiecie, że w Krakowie sypie gęsty śnieg od 4 godzin....


Marta

Autor nechor
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Paź 2009 11:24 
Z checia poplywalbym sobie teraz w cieplej wodzie w akwarium. Poki co - pierwszy gripex za mna.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 14 Paź 2009 11:28 
U mnie niestety od wczoraj gripex to podstawa wyżywienia. Siedzę zakatarzona i zagrypiona w domu. Na szczęście kominek grzeje:))


Marta

Autor Lucek1987
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Paź 2009 12:21 
Sypie coraz mocniej Krakowie, jeszcze troche i będzie można śmigać na narty. Zdrowia Marto Życzę:)
Pozdrawiam,
Łukasz

Autor sander
Użytkownik
#10 - Posted: 15 Paź 2009 07:24 
Zamiast gripex-ów polecam Wam sok z Noni. Moje hobby i mój zawód wymagają często dość zabójczych dla zdrowia wycieczek np. ostatnią niedzielę spędziłem na łodzi gdzie nie było możliwości schować się od wiatru i silnego deszczu. O tej porze roku w weekendy wracam do domu cały mokry a ręce mam tak wystudzone, że nie mogę odwiązać butów (ledwo wędkę trzymam w rękach, żeby zawiązać przynętę muszę wkładać ręce pod ubranie bo palce sztywnieją jak grabie). Od 2 lat piję codziennie na czczo nakrętkę soku z Noni i od tej pory ani razu grypy nie miałem.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#11 - Posted: 15 Paź 2009 08:08 
to nie to :)

Sam się wielokrotnie przekonałem, że nurkowanie pod lodem, wyprawy na narty, ciąganie niewodów itp. prace na wodzie nie robią nic złego - bo człowiek wiedząc ze będzie zimno i wietrzno odpowiednio się ubiera.

A w domu? a bo to czapki nie ma, a to szkoda kurtkę dobrze zapiąć, bo przecież do samochodu to zaledwie dwa kroki ..... A przecież tylko na chwilkę, czyli ciągle ciepło-zimno-ciepło.

Autor sander
Użytkownik
#12 - Posted: 15 Paź 2009 08:22 - Edytowany przez: sander 

czasem się moja suka komuś do szyi uczepi mimo chłodu :-)

A z ubraniami to różnie bywa raz się je ma raz nie...

Trocie lubią się czasem wygrzać na słońcu
[url=http://www.fotosik.pl]
[/url]
sielawy lubią grzać się na oleju

Czy ona mi kiedyś da spokojnie połowić agregatem...


grunt, że w rączki ciepło ;-)

Autor nuroslaw
Użytkownik
#13 - Posted: 15 Paź 2009 10:19 
dla ochłody



już spokojnie, nic nie wieje


na granicy

Autor sander
Użytkownik
#14 - Posted: 15 Paź 2009 11:33 
nuroslaw a może ktoś by tak skoczyć nad Tanganikę?, bo ja preferuję jednak mokre pianki ;-) i freediving ale ewentualnie zmuszę się do ssania automatu jeśli trzeba będzie złowić Frontkę.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#15 - Posted: 15 Paź 2009 11:52 - Edytowany przez: nuroslaw 
bardzo chętnie, a kto sponsoruje wyjazd? Zawsze można podkręcic pod wyprawę naukową - dwa w jednym. JA zrezygnowałbym nawet ;) z wynagrodzenia, jesli ktoś pokryłby koszty przejazdu i pobytu :)

Polecam nurkowanie w AGA INTERSPIRO - bajka, i nic nie trzeba ssać (stały wydatek).



A free też lubię. Kiedyś chwaliłem się swoim wynikiem dopóki nie zobaczyłem min. wymagań przed zawodami we free :)

Oczywiście temat dotyczy wciąż ryb :)

Łososie, ktoś im klatki sprząta - akwarysta :)

Autor sander
Użytkownik
#16 - Posted: 15 Paź 2009 12:52 
Właśnie z tym sponsoringiem jest kiepsko :)

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 15 Paź 2009 15:48 

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Kiedy za oknem zimno i ciemno... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®