Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

butla z tlenem

Autor Rafa
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Paź 2009 16:03 
Witam.
Potrzebuje rady -
gdzie i jaką kupić butle , aby móc spokojnie wysłać ryby .

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 27 Paź 2009 17:14 
Joasiu

Butlę z tlenem kupujemy w firmie zajmującej się napełnianiem gazami technicznymi. Nie wiem czy tam są także małe butle, ale powinny? Muszą mieć atest.

Marta

Autor nuroslaw
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Paź 2009 18:15 
masz aż tyle ryb do wysłania, czy to robić będziesz sporadycznie?

Sa tabletki z tlenem.

Za 200-300 zł kupisz 4l butle nurkowa do tlenu. za 500 zł masz jakis regulator do podawania tlenu.

Jeśli potrzebujesz dużą, to tylko zakłady handlujące gazami technicznymi. Ale tutaj pierwszy problem - tylko dla firm.

Aha, tlen techniczny jest czystszy niż medyczny.

Autor Rafa
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Paź 2009 07:56 
Dzięki za rady.
Ryb nie mam aż tak dużo , ale dla mnie to "moje dzieci" chce aby ruszyły w świat z "podniesioną płetwą " a nie pół - żywe.

Joanna

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Paź 2009 08:09 
Butla zawsze się przyda a już najbardziej jak wysiądzie prąd w mieszkaniu. Koszt butli 1,5L i reduktora można łącznie zamknąć kwotą 200-250pln.

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Paź 2009 08:16 
Chociaż najnowocześniejsza technologia transportu ryb nie opiera się już na nabijaniu worków tlenem. Ostatnio aklimatyzowałem medaki, które przyleciały do nas z Japonii. Rybki były zapakowane w plastikowe pojemniki w których znajdowały się "dropsy", które pochłaniały amoniak i produkowały tlen. Wszystkie rybki dotarły w idealnej kondycji i można je trzymać w takich pojemnikach 12 dni bez narażenia zdrowia. Podobnie zapakowana była ikra, która też dała się w 100% inkubować i kluć bez najmniejszego problemu.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / butla z tlenem Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®