Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

dostawa :)

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#31 - Posted: 1 Gru 2009 08:41 
a jak petro?

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 1 Gru 2009 09:03 
Na zdjęcia musicie nieco poczekać. Ryby jednak płoszą się jeszcze bardzo i trzeba dać im nieco czasu na odpoczynek i aklimatyzację.

Magda z Przemkiem obiecali być w weekend i to jest chyba najlepszy czas na to aby zrobić im zdjęcia.


Petrusie- jak petrusie super, to ryby raczej mało wrażliwe na taką drogę. Na razie spokój i majestat.:)

N. pulcher- już co "kręcą":))

Marta

Autor admin
Admin
#33 - Posted: 2 Gru 2009 16:02 
Neolamprologus obscurus to niesamowicie ciekawa ryba, nie widać szczególnej agresji pomiędzy osobnikami, a także innymi rybami. Dzisiaj zagospodarowały sobie teren. Część tworzących się par okopała sobie terytoria. Świetnie to wygląda.

L. hecqui Shell - wygląda jakby cześć osobników podobierała się w pary. Nieco większe samce zajmują największe muszle, samiczki obok nich także zagospodarowują sobie muszelki. Największe samce mają ciało dość silnie wydłużone, takie mało "muszlowcowe".

Marta

Autor worton
Użytkownik
#34 - Posted: 2 Gru 2009 16:42 
Hej,

kurcze az sie nakrecilem.
Ja tez prosze o foty! :D

Magdo, Przemku wracajcie do zdrowia i bez numerow :D

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 2 Gru 2009 17:12 
Danielu

Wsród tych sumów na pewno jest nigromaculatus (ale głowy sobie nie dam uciąć bo mają 10-12 cm), ale jest także taki o bardziej wyraźnym kropkowaniu, nieco ciemniejszy niż nigromaculatus z wyraźnym hełmem na głowie - (nie wiem jak to nazwać fachowo).

Ryby próbowałam porównać z fotkami z Photo Collection Aqualog.

Przybywaj, oznaczaj....

Marta

Autor worton
Użytkownik
#36 - Posted: 4 Gru 2009 16:38 
Hejka,

weekendzik sie zbliza, ja przebieram kopytami za zdjeciami :D.
Jak tam zdrowko Magdo i Przemku? Dacie rade uderzyc do Kraka?

Pozdro.

Autor tasma
Użytkownik
#37 - Posted: 4 Gru 2009 17:35 
Daniel
Planujemy sie wybrac jutro. Wytrzymasz?

Przemek

Autor worton
Użytkownik
#38 - Posted: 5 Gru 2009 12:35 
:)
no jakos dam rade :)

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 5 Gru 2009 21:46 
Pierwsze fotografie

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=109

Dla mnie rewelacja

Marta

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 5 Gru 2009 22:06 - Edytowany przez: admin 

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 5 Gru 2009 23:00 


Boski:))

Marta

Autor admin
Admin
#42 - Posted: 5 Gru 2009 23:40 
Danielu

I sumy:))
http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-109

Nie podpisane, ale nie mam pojęcia co to jest:))

Marta

Autor bernard
Użytkownik
#43 - Posted: 5 Gru 2009 23:54 - Edytowany przez: bernard 
Rzeczywiście piękne ryby. Petrochromisy pierwsza klasa, a i trofeusy niczego sobie.
Jak duże są polyodony i macrognathusy?

Autor sue
Użytkownik
#44 - Posted: 6 Gru 2009 00:13 
Danielu
to może oprócz zdjęć napisze jeszcze kilka moich obserwacji na temat sumów

moim zdaniem zdecydowanie zaznaczają się 3 "frakcje"/ gatunki:
1) z fantastyczną płetwą grzbietową, która wygląda jakby była odcięta i przyklejona ;) to znaczy wyraźnie widać jej nasadę, szczególnie widok od przodu/ z góry
2) z rozmytymi plamami na ciele, ale "ostrymi" kropkami na płetwach (jeden osobnik niestety stracił jedno oko, ale widać je również w doniczce z osobnikiem nazwanym 1)
3) najjaśniesza frakcja, ciało wyższe od pozostałych, inny układ kropek, inny wygląd płetw, szczególnie widoczna w przypadku płetw brzusznych i grzbietowej

nie wiem czy wewnątrz frakcji numer 1 można mówić o różnicach osobniczych czy o dwóch gatunkach, ponieważ można zauważyć różny układ kropek na ciele, mimo podobnego wyglądu płetwy grzbietowej (efektu jakby odcięcia)

no to teraz czekam na oznaczenie ;)))
miłej zabawy
pozdrawiam
Magda

Autor sue
Użytkownik
#45 - Posted: 6 Gru 2009 00:17 
Bernard
"polyodony" to dorosłe ryby, wśród "macrognathus rainbow" widać zróżnicowanie,
dokładnie napisze z pewnością Marta, bo wiem że miała je mierzyć...
pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#46 - Posted: 6 Gru 2009 07:19 
Madzia opisując detale wyglądu sumików nie opisała "dramatyzmu" robienia tych zdjęć. Sumy są w zbiorniku z N. furcifer i z Limnochromis staneri. Skały dla furciferów tworzą pionowe bloki tuż przy szybach- tak aby ryby te miały pionowe powierzchnie do pływania. Sumiki oczywiście cały czas chowają się za tymi skałami i tylko jedzenie powoduje, ze wypływają. Tak więc na zmianę albo Przemek albo ja wypłaszaliśmy delikatnie sumiki, a Magda polowała na nie z aparatem.

Co do petrochromisów- polyodony mają rozmiary 18-19 cm, ale są także 2-3 sztuki takie 13-14 cm. Dominant- ten na fotografiach i drugi mają właśnie po 19 cm, samica - ta z fotografi - 18,5 cm.

Macrognatusy- od 14-20 cm. Ten najciemniejszy ma właśnie 20 cm.

Marta

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 6 Gru 2009 09:47 
Dodaję nowe zdjęcia:

Neolamprologus obscurus, N. pulcher Kantalamba... http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-109

Marta

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 6 Gru 2009 10:08 

Autor trofek
Użytkownik
#49 - Posted: 6 Gru 2009 10:15 
Przepiękna Ikola.Już dawno nie widziałem tak głęboko-żółtego koloru u Ikolek

Autor worton
Użytkownik
#50 - Posted: 6 Gru 2009 14:32 
o kyrie elejson :D

Foty jak zwykle super a co do oznaczenia no to mam problem :), nawet kilka hehe :).

Wrzuce na PC, zobaczymy co tam ludzie powiedza :).

Autor admin
Admin
#51 - Posted: 6 Gru 2009 14:40 
No już miałam do Ciebie dzwonić:)

Niezłe co - mają 9-12 cm maksymalnie.

Ja próbowałam cokolwiek porównywać z Aqualogiem, ale ....chyba mi to nie wyszło.

A teraz nowe fotki Lepidiolamprologus hecqui Shell okolice Isanga zamieściłam:))



Marta

Autor worton
Użytkownik
#52 - Posted: 6 Gru 2009 14:52 
Hej,

i nie wyjdzie bo z tamtych okolic importow nie bylo wczesniej ;), wiec fotosow tez nigdzie nie ma.

Wydaje mi sie (chociaz nie jestem tego pewien bo ryby sa mlode i rysunek na ciele moze ulec zmianie) ze nie sa to S. nigromaculata :).

Pozdrawiam.

Autor Sendog
Użytkownik
#53 - Posted: 6 Gru 2009 15:06 
A teraz nowe fotki Lepidiolamprologus hecqui Shell okolice Isanga zamieściłam:))
Piękna para. Naprawdę. Widać wyraźne różnice w wielkości szczęki. Czy zmieniły się ich zachowania socjalne? Czy nadal zachowują się jak kolonia?


Krzysiek

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 6 Gru 2009 15:21 
Krzyśku-

zaczynają się nieco przeganiać. Chyba walczą o te lepsze muszle. Odłowiłam dzisiaj sobie parkę. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Danielu - wg mnie to także młode ryby....ale kto to wie? Działaj proszę bo umrę z ciekawości


Marta

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 6 Gru 2009 15:25 - Edytowany przez: admin 

Autor Vepsik
Użytkownik
#56 - Posted: 6 Gru 2009 18:50 
No to już mam typ dla moich ectodusów :D Piękne.

Michał

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 6 Gru 2009 19:18 
Mój ulubieniec


Marta

Autor admin
Admin
#58 - Posted: 6 Gru 2009 19:34 
Nie wiem czy to już wszystko, ale przypominam plik z galerii i zapraszam do oglądania:)

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-109





Marta

Autor bernard
Użytkownik
#59 - Posted: 7 Gru 2009 21:12 
Czy będą także fotki innych przywiezionych ryb - zwłaszcza P. famula i T. sp. Kalambo OB?

Autor admin
Admin
#60 - Posted: 8 Gru 2009 06:12 
Bernardzie

Nie wiem, co jeszcze Magdzi i Przemkowi udało się zrobić, ale na ten raz to chyba wszystko. W tej dostawie ryb było bardzo dużo i zróżnicowanych.

Marta

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / dostawa :) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®