Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Altolamprologus compressiceps / "gold" PYTANIE??

Autor piotr993
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Gru 2009 21:03 
Jakiej wielkości akwarium jest mi potrzebne żeby sobie hodować parę tych rybek samiec+samica i to by była cała obsada zbiornika chodzi mi o minimalny litraż

Autor askott
Użytkownik
#2 - Posted: 23 Gru 2009 21:43 
Czerpiąc informację z ostatniego numeru Tanganika Magazyn (autorzy artykułu - Magdalena i Przemysław Mirek) - minimum dla pary tych ryb to 100 litrów. Dla lepszych obserwacji naturalnych zachowań polecana jest powierzchnia dna 120 x 40 cm. Jak zawsze - im więcej litrów tym lepiej.
Autorzy podkreślają również fakt, że taki zbiornik z jedną parą najlepiej sprawdza się jedynie do rozmnożenia tych ryb, ponieważ wtedy są mocno płochliwe.
Pragnę zaznaczyć raz jeszcze, że wiadomości czerpię z artykułu w TM, a nie z własnych doświadczeń.
Joanna

Autor marti
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Gru 2009 22:36 - Edytowany przez: marti 
taki zbiornik z jedną parą najlepiej sprawdza się jedynie do rozmnożenia tych ryb, ponieważ wtedy są mocno płochliwe.

Mogę potwierdzić dokładnie takie same obserwacje.
Gdy trzymałem kilka par compresi a później jedną w dużym zbiorniku wraz z innymi rybami nie wykazywały objawów stresu.
Gdy po jakimś czasie przeniosłem jedną dobraną parkę do mniejszego 200 litrowego zbiornika, gdzie były same, widok był bardzo smutny.
Siedziały stale w jednym miejscu w potwornym stresie, z widocznymi barwami stresowymi. Nie pływały wcale po zbiorniku ponad 10 dni i nie przyjmowały pokarmu.
W 11 dniu przeniosłem je z powrotem do ogólnego baniaka w obawie o ich zdrowie lub nawet życie.
Być może ktoś inny ma inne doświadczenia, ale ja nie polecam trzymania tych ryb samych w małym (100-240) zbiorniku.
Zaznaczam że mam tu na myśli dorosła parę, która wcześniej żyła z innymi rybami.
Być może z młodymi rybami wychowanymi od początku w takim zbiorniku nie byłoby problemów .

Autor Topielec
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Gru 2009 10:41 

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Altolamprologus compressiceps / "gold" PYTANIE?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®