Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Narybek i odchów

Autor jaosh
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Sty 2010 12:18 
Mam pytanie związane z młodzieżą w akwarium.

Mam altolamprologusy i chce uniknąć wyławiania matek z muszlami do innego zbiornika, bo po ich powrocie samce stają się strasznie agresywne w stosunku do samic i interesują się samiczkami innych gatunków alto.

Czy może stosował ktoś kotnik by uchować młode nie wyciągając ich z głównego baniaczka?

W takim przypadku samica była by w tym samym zbiorniku, samiec by ja widział a po wszystkim samicę można wyciągnąć z kotnika bez uszczerbku dla młodych. Młode miały by cały czas te same parametry wody.

Autor nechor
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Sty 2010 12:46 
Moze to glupie pytanie - ale nie lepiej same mlode do kotnika ?

Autor jaosh
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Sty 2010 02:52 
tylko, że młode siedzą w muszli i co włożę rękę do akwarium to samczka też się w niej chowa...

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 12 Sty 2010 06:10 
Ja używam czasami kotnika dla tych ryb. Wkładam muszle z samicą do niego.

Czasami udaje się jednak tak, ze maluchy zaczynają już wypływać z muszli i wtedy udaje się zabrać muszlę bez samicy.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Sty 2010 07:46 - Edytowany przez: sander 
Kiedyś miałem podobny problem tyle, że z innym gatunkiem. Rozwiązałem go dzięki opracowaniu, które dotyczyło wprowadzania nowych ryb do zbiornika...ale do sedna, możesz kupić sobie plastikowy transporter dla gryzoni do niego włożyć samiczkę z muszlą i całość zostawić na dnie akwarium. Ten box ma wygodnie otwierane wieczko które stanowi plastikowa kratka jest wręcz idealny do różnych manipulacji w zbiorniku.


Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Narybek i odchów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®