Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Naturalne tlo, czy kiedys mi sie uda?

Autor iwanek
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Mar 2010 22:09 
Witam,
Moim wielkim marzeniem jest tylna szyba, pieknie porosnieta glonami.
Nie lubie sztucznego tla. Oczywiscie, nie neguje takiego rozwiazania w akwarium, ale mi sie nie podoba. Z daleka moze i wyglada efektownie, ale z bliska.........
Bardzo staram sie takie glony miec, ale nic z tego nie wychodzi.
Eksperymentuje z oswietleniem, ale efekt jest marny. Glony sa, ale na 1/3 szyby i daleko im do mojego wyobrazenia...
Moze cos doradzicie
pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 1 Kwi 2010 08:56 - Edytowany przez: admin 
iwanek

Na samej szybie to raczej pięknie glony Ci nie porosną. Może włożysz kamienne tło?

Marta

Autor tomek72
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Kwi 2010 12:15 
Skieruj wylot filtra na szybę.
Pzdr
Tomek

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Kwi 2010 23:42 
Najlepiej glony rosną na tle z piaskowca. Jeśli jeszcze dodasz do wody nieco chelatu żelaza to w bardzo krótkim czasie pokryje się ono zielonym dywanikiem.

Autor jaosh
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Kwi 2010 22:24 
:D

temat jak dla mnie

ja mam baniaczek o wymiarach sciany tylniej 150/60h. W maju w ubiegłym roku startowałem z nową obsadą. Do tamtego momentu ściana tylnia była cała zielona z glonów. Niestety przy starcie musiałem akwarium postawić od nowa więc i szybę wyczyścić musiałem, ale....

ale teraz prawie po roku od startu baniaczka ściana znowu pokryła się glonami i mniemam, że jeszcze dwa może trzy miesiące i znów będę szczęśliwym posiadaczem zielonego dywanika.

a jak to mi się udaje to nie mam pojęcia. Ściana jest podklejona z zewnątrz na czarno. Oświetlenie to jedna 36W, która świeci przez równe 11 godzin dziennie. Akwarium stoi w takim miejscu, że promienie słoneczne wschodzącego słońca oświetlają je (w ciepłe miesiące) od jednej do dwóch godzin przed zapaleniem się oświetlenia sztucznego.
No i mam 130 litrowego sumpa i mniemam, że to też ma wpływ na glony bo wylot z niego skierowany jest na tylnią szybę.

pozdrawiam
Piotrek

Autor iwanek
Użytkownik
#6 - Posted: 7 Kwi 2010 21:49 
Dzieki za podpowiedzi,
Na oklejanie tylnych szyb juz jest za pozno. Moje akwaria stoja przy scianach...
Wyloty filtrow mam juz ustawione na tylne sciany baniakow

Sander, gdzie moge to kupic i czy nie zaszkodzi moim pieszczochom?

O kamiennym tle myslalam od dawna. Dostalam nawet w prezencie od mojej polowki piekna plyte. Boje sie ja wstawic..... To jednak masa i to w pionie :)

pozdrawiam

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 7 Kwi 2010 22:05 
Piaskowiec nie zaszkodzi twoim rybkom a prędzej czy później pokryje się glonami lepiej niż jakakolwiek inna skała. O masę nie masz się co martwić bo nie jest ona specjalnie duża nawet gdybyś tego piaskowca władowała bardzo dużo. Jak chcesz to napisz do mnie na priv pomogę Ci z tłem.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Naturalne tlo, czy kiedys mi sie uda? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®