Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

2 gatunki muszlowców w 60l?

Autor Pawlosma
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Lip 2010 19:23 
Witam

Pytam czysto hipotetycznie , chociaż mam akwa 60l[profil] do zagospodarowania i się zastanawiam czy w 60l można połączyć dwa gatunki muszlowca? Np. brevis i do tego coś jeszcze? Jakiegoś małego , łagodnego?

Mam taką zadumę bo widziałem kilka akwariów 54l z 2 gatunkami i właściciele wypowiadają się pochlebnie o takim połączeniu ...co myślicie?

Autor pkubek
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Lip 2010 12:57 
myślę, że mogłabyś zestawic dwa spokojne gatunki, może dwie pary raczej. połaczenie monogamicznych z jakąś kolonią może spowodować ekspansję tej drugiej. Może Alto Shell i T.Vittatus Shell? Te drugie, pomimo, że żyją w koloniach, są spokojne. Może Brevisy? Też raczej przywiązują się do muszli i są towarzyskie.

Autor Pawlosma
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Lip 2010 20:51 
No ja właśnie już mam zamówione N.brevis i do tego coś chcę.
Alto cieżko dostać u mnie....Może coś innego?

Autor pkubek
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Lip 2010 22:42 
T. Vittatus Shell są spokojne ale nie wiem jak grupa tych ryb współżyłaby z Brevisami. Raczej spokojnie

Autor Pawlosma
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Lip 2010 16:37 
Co masz na myśli grupa...?
Nie lepiej parke tych i parę brevisów?


PS.brevisy będą w przyszłym tygodniu , jak dodam np. vittatus shell za miesiąc to się pogodzą ?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 5 Lip 2010 16:41 
PS.brevisy będą w przyszłym tygodniu , jak dodam np. vittatus shell za miesiąc to się pogodzą ?


Czy to młode ryby czy dorosłe? vittatusy powinny żyć w grupie.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Lip 2010 22:26 
IMHO vittatusy potrzebują nieco większej wanny to dość duże rybki. Wpuściłem je kiedyś do małego akwarium i dorosłe samce potrafiły zmuszać inne do ukrywania i głodowania, po przeniesieniu do większego zbiornika zachowania te zniknęły.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 6 Lip 2010 05:45 
Ja powiem tak- w 60l trzymałabym tylko jeden gatunek muszlowców. Ale to ja:))

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / 2 gatunki muszlowców w 60l? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®