Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Zdjęcia ryb z nowej dostawy

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 10 Lip 2010 20:39 
Dzisiaj odwiedzili nas Magda i Przemek.

Zdjęcia będą ukazywały się sukcesywnie:)

http://galeria.tropheus.com.pl/thumbnails.php?albu m=112

Na początek Pseudosimochromis curvifrons




Marta

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 11 Lip 2010 12:27 - Edytowany przez: admin 
Następne zdjęcia:


Altolamprologus sp. "Compressiceps Shell" Chimba


Autor admin
Admin
#3 - Posted: 11 Lip 2010 15:54 
Paracyprichromis niripinnis



Neolamprologus savoryi


Autor admin
Admin
#4 - Posted: 11 Lip 2010 16:02 - Edytowany przez: admin 
Xenotilapia melanogenys Kantalamba




Lamprichthys tanganicanus



Xenotilapia rotundiventralis



Neolamprologus modestus


Autor Alex
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Lip 2010 16:30 
Witam

Wspaniałe zdjęcia,wspaniale ryby. Czekam na fotki G.Bellcrossi,mam nadzieje że znajdzie się kilka.

Maciek

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 11 Lip 2010 16:33 - Edytowany przez: admin 
Greenwoodochomis bellcrossi



Limnochromis auritus



Benthochromis tricoti Kantalamba


Autor admin
Admin
#7 - Posted: 11 Lip 2010 16:56 
Neolamprologus sexfasciatus Blue



Cyprichromis pavo Kantalamba


Autor Alex
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Lip 2010 17:03 
Faktycznie, aktualna dostawa ryb pozwala na dobranie ryb dla każdego. G.Bellcrossi jak dla mnie zwala z nóg,pysk jak na prawdziwego zbója przystało,niesamowite ryby.

Maciek

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 11 Lip 2010 17:04 - Edytowany przez: admin 
Cyphotilapia gibberosa Kantalamba



Tropheus sp. Kasanga



Altolamprologus calvus Yellow



Tropheus sp. Kalambo



Tropheus sp. Ilangi Yellow Real


Autor admin
Admin
#10 - Posted: 11 Lip 2010 17:29 
Cyphotilapia gibberosa Nangu



Wszystkie rewelacyjne zdjęcia można oglądnąć pod tym adresem:

http://galeria.tropheus.com.pl/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-112

Marta

Autor sue
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Lip 2010 22:07 
Cześć!

Moje wrażenia na temat nowych ryb...

Wspaniale wygląda wielka grupa lamprychtysów, z zasadzie mogą być same w zbiorniku, a i tak nikt nie zauważy braku innych gatunków ;) Moim zdaniem fantastycznie prezentują się na ciemnym tle.

Przemiłe "dzióbki" mają pseudosimochromisy, samce niestety ;) mają bardziej imponującą kolorystykę...

"Calvusy" yellowy, tym razem od samego przyjazdu są żółte, jeden osobnik ma specyficzne paskowanie na ciele - brazowe pasy sa jakby zlane po dwa... Dla mnie rewelacja!

Limnochromis auritus - przyjechały takie słodkie małe osobniki, podobało mi się jak zeskubywały glony ze skał, pragnę zaznaczyć, że większe osobniki mieszkające w naszym zbiorników niegdy tego nie robią!

itd itd itd

Acha... Marto ksenotilapie to z pewnoscią "tenuidentata", ponieważ na ich ciele wyraźnie widoczne są ciemne znaczenia

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 13 Lip 2010 06:26 
Acha... Marto ksenotilapie to z pewnoscią "tenuidentata", ponieważ na ich ciele wyraźnie widoczne są ciemne znaczenia

Tak Madziu, wiem, sprawdziłam:))

Oprócz nowych interesujących ryb, które jak zawsze dostarczają niesamowitych doznań, największe wrażenie na mnie robią bentochromisy. To wspaniale ryby, ich kolorystyka i zachowania nie pozwalają obojętnie przechodzić koło zbiornika. Zwłaszcza gdy pływa ich spora grupa.


Bardzo interesujące są także Neolamprologus savoryi - niesamowity kopacz. Wczoraj całe akwarium było przekopane i usupane były dołki i wzgórza.:))

Marta

Autor Szarooka
Użytkownik
#13 - Posted: 13 Lip 2010 08:43 
Piękne ryby! Jest czym oko nacieszyć :)

Autor maniek240676
Użytkownik
#14 - Posted: 13 Lip 2010 20:40 
To fakt piekne ryby, mam pytanie dlaczego zdecydowaliście sie na dwa gatunki Cyphotilapia? wydaje mi się że odmiana Kantalamba
jest bardziej niebieska. Czy widoczne są różnice wizualne lub w zachowaniu tych ryb?

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 13 Lip 2010 21:01 
maniek240676

Zwykle mamy w ofercie kilka wariantów:)) Teraz mamy jeszcze i Mpimbwe:)) To chyba dobrze jak mamy wybór?

Marta

Autor maniek240676
Użytkownik
#16 - Posted: 13 Lip 2010 21:57 
Owszem:-) które są najładniejsze? chodzi mi o jak najwięcej koloru niebieskiego? i czy są widoczne jakiekoliek różnice w zachowaniu ryb(ewentualnie która domiana jest najspokojniejsza) mam też pytanie z jakimi rybami je łączycie? czy pływają w zbiornikach ogólnych? czy macie przygotowany zbiornik tylko dla tych ryb? przepraszam że odbiegam od tematu ale jestem zainteresowany tymi pięknymi rybami;-)

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 13 Lip 2010 22:09 
Może trzeba się do nas wybrać i zobaczyć na żywo?
Robert

Autor maniek240676
Użytkownik
#18 - Posted: 13 Lip 2010 22:12 
bardzo chetnie ale niestety z wawy do krakowa to wycieczka conajmniej weekendowa;-D może przy okazji jakiś targów terra we wrześniu lub październiku was odwiedze.

Autor Mateusz
Użytkownik
#19 - Posted: 14 Lip 2010 02:52 
A na pewno jest na co popatrzeć :))

Mam dość banalne pytanie, czy G.bellcrossi w ofercie przedstawiony jest jako Greenwoodochromis chrysti czy to zupełnie dwie różne ryby ?

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 14 Lip 2010 06:29 
Mateusz

To zupełnie dwa oddzielne gatunki. G. bellcrossi nie ma w cenniku, bo nie jest na sprzedaż.

maniek240676

Do czasu wystaw wrześniowych tych Cyphotilapia zapewne już
nie będzie u nas:)) Najbardziej niebieska jest wg mnie Nangu. W odpowiednim stadzie gibberozy zachowują się tak samo. Zresztą o zachowaniach możesz poczytać i na tym forum i w Tanganika Magazyn. To majestatyczne ryby.

U nas są w zbiornikach i same i z innymi rybami.

Obecnie Nangu pływają same. Kantalamba pływa z Greenwoodochromis chrystyi, Limnochromis staneri, a Mpimbwe z Tylochromis polylepis i sumikami.

Marta

Autor maniek240676
Użytkownik
#21 - Posted: 14 Lip 2010 17:35 
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Autor sander
Użytkownik
#22 - Posted: 18 Lip 2010 20:56 
Samiec Ilangi robi wrażenie intensywnymi barwami. Tęczanki tanganickie od dłuższego czasu interesują mnie w kontekście rozrodu. Wydaje mi się uzasadnione aby upowszechniać ten gatunek właśnie poprzez bardziej masowy chów. Jak tylko zwolni mi się większy zbiornik postaram się tym zająć.

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 19 Lip 2010 05:49 
Lamprichthys to naprawdę cudowna ryba i w wyglądzie i w temperamencie. Godna polecenia do wielu zbiorników. A i rozmnażanie nie jest trudne:)

Marta

Autor marti
Użytkownik
#24 - Posted: 19 Lip 2010 16:08 
Marto, jakiej długości są Wasze Lamprichthys ?
Wiem że pewnie maja różne rozmiary, ale chodzi mi zakres od-do.

Marcin

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 19 Lip 2010 16:31 
Marcinie,

samice - 5-6 cm - samce 8 - 10 cm.


Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Zdjęcia ryb z nowej dostawy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®