Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Tanzania - wyjazd na misję

Autor nuroslaw
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Sier 2010 14:40 - Edytowany przez: nuroslaw 
Witam.

Przyjdzie mi niedługo wyjechać z kraju na dluższy czas - do Tanzanii.

Orientujecie się jak wygląda sprawa z zasięgiem tel. komórkowej, internetem?

Czy w Polsce dostanę tel. komórkowy o czestotliwości GSM 400 ? (może byc wielozakresowy).

Nie stać mnie na telefonię satelitarną. A łączność ze światem chciałbym zachować, nawet gdzieś w pipid...ie.

Niestety, "organizator" nie zapewnia stałej łączności i muszę kombinować prywatnie.

Autor zipo4
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Sier 2010 15:17 
internet musisz mieć do czego podłączyć a dlaczego pytasz o ten parametr są tam bts o tej częstotliwości ?

http://www.yahodeville.com/wyprawy/2008malawi/tanz ania.html

"Internet i telefon

Internet jest dostępny w większych miastach, gdzie dostęp zapewniają prywatne kafejki internetowe. Czasami dostęp do Internetu można znaleźć również na poczcie. Prędkość połączeń nie jest duża, godzina kosztuje od 1 000 do 4 000 szylingów. Kafejki internetowe otwarte są zazwyczaj w tych samych godzinach co biura, późnym popołudniem większość z nich jest już zamknięta.

Międzynarodowy numer kierunkowy do Tanzanii to 255 (z wyłączeniem Kenii i Ugandy, skąd aby dodzwonić się do Tanzanii należy użyć prefiksu 007). Połączenia można realizować z poczty, budek telefonicznych lub prywatnych biur. Jeśli zamierzamy dzwonić częściej, warto rozważyć kupno lokalnej karty SIM do telefonu komórkowego (telefon, z którego mamy zamiar dzwonić musi mieć zdjęty SIM lock). Karta SIM kosztuje około 2 500 szylingów. Konto można doładować kupując zdrapki, najmniejsze o wartości 500 szylingów. W Tanzanii jest czterech operatorów telefonii komórkowej (operatorzy o największym zasięgu i liczbie użytkowników wymienieni są w pierwszej kolejności):
Vodacom
Zain (Celtel)
Tigo (Mobitel)
Zantel

Wszyscy trzej najwięksi polscy operatorzy telefonii komórkowej oferują połączenia roamingowe z Tanzanii. Użytkownicy Ery mogą realizować połączenia za pośrednictwem sieci Vodacom, Zain i Zantel. Użytkownicy Orange mają do dyspozycji Vodacom, Tigo i Zain. Użytkownicy Plusa mogą łączyć się za pośrednictwem Vodacom lub Zain. "

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 2 Sier 2010 16:41 
Przyjdzie mi niedługo wyjechać z kraju na dluższy czas - do Tanzanii.

Czy aby się nie cieszysz?

Można wiedzieć na jak długo i czy odwiedzisz nasze ukochane jezioro?

Marta

Autor nuroslaw
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Sier 2010 20:57 - Edytowany przez: nuroslaw 
i tak i nie. Będę siedział z dala od dużych miast, i raczej rownież daleko od jeziora :(. Będę pracował na placówce misjonarskiej. Wyjazd mocno mnie podrajcował, ale wzbudził także dużo obaw. Zostawiam wszystko w kraju, a nie wiem co bedzie po powrocie. A nie jest to wycieczka krajoznawcza. Podjąłem to ryzyko, a teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem. Zapewne odwiedze jezioro, bym się nie oparł temu, ale ne bedzie pewnie dane zbyt częste przebywanie.
Wyjazd na conajmniej 2 lata. Może się mniej bym stresował gdyby to był dłuższy wypad. Z góry założyłbym że się przeprowadzam i byłbym spokojniejszy.

Znalazłem gdzieś info, że ze względu na odległości ta częstotliwość, moze nie przekazuje dużej ilości połączeń, ale zasięg pomiędzy poszczególnymi wieżami kom. jest znacznie większy, co umożliwia korzystanie z komórek - przez co jest ta częstotliwość tam wykorzystywana. Telefon chciałbym kupić juz u nas. - ze względu na rodziców, którzy chcielibi kupić mi aparat w prezencie.

Autor zipo4
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Sier 2010 23:35 
powiem ci za zajmuje się telefonami komórkowymi w życiu zawodowym ,
wiem, że u nas tez jest stosowana ta częstotliwość raczej 420 i ma bardzo dobre zasięgi od bts, ale nie widziałem na naszym rynku telefonu który by działał na tym zakresie wiec możesz mieć problem z jego zakupem

a nazywa się to cdma i powinno ci ułatwić szukanie telefonu
kilka na szybko
NOKIA 6225
НТС Ozone !!

a ps super opcja ten wyjazd przyślij parę rybek ;)

poszukam jutro w pracy mam tam na kompie parę ciekawych linków i dużo materiałów ze specyfikacjami telefonów

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 3 Sier 2010 07:50 
Faktycznie i wyzwanie i jednocześnie przygoda.

Kiedy wyjeżdżasz?

Marta

Autor nuroslaw
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Sier 2010 07:53 
W marcu przyszłego roku wyjazd. Do tego czasu muszę uzupełnić wymagane szczepienia, zakończyć kurs pilotażu i kilka innych formalności pozalatwiać również. A że niedługo mam urodziny :) rodzice stwierdzili ze to kupią dla mnie, coś z ekwipunku.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 3 Sier 2010 07:57 
A możesz zdradzić co będziesz tam robił?

Marta

Autor nuroslaw
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Sier 2010 08:25 - Edytowany przez: nuroslaw 
pomagał w zaopatrzeniu placówek misyjnych, jak Mel Gibson w Air America :)- chociaż pilotem to mam byc nr 2,
głównie -utrzymanie i budowa SUW (Stacji Uzdatniania Wody) oraz zaopatrzenie

Mam być grzeczny, po placówki misyjne kościoła katolickiego.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 3 Sier 2010 08:58 
Czyli totalne wyzwanie zaopatrzeniowe i realizacja zawodowa przy budowie SUW.

Pięknie:))

Marta

Autor zibi69
Użytkownik
#11 - Posted: 3 Sier 2010 09:38 
Mam "trochę" inne doświadczenia z Afryki... może inna (mniej publiczna) forma kontaktu? Polecam zapoznanie się z "podręcznikiem małego partyzanta"... :)

Autor nuroslaw
Użytkownik
#12 - Posted: 3 Sier 2010 13:13 - Edytowany przez: nuroslaw 
daj na priv nuroslaw wytnij @poczta.fm

Ja nie mam niestetych żadnych doświadczeń z Afryki, pewnie dlatego się zgodziłem :)

Autor marti
Użytkownik
#13 - Posted: 3 Sier 2010 14:16 
Mam "trochę" inne doświadczenia z Afryki...


zibi69 wytnij te mniej cenzuralne i opowiedz swoje dośwaidczenia , to ciekawe.

moje doświadczenia z Afryką są skąpe (kilka lat temu 1 tydzień w RPA), a zawsze ciekawił mnie ten kontynent..

Autor zibi69
Użytkownik
#14 - Posted: 3 Sier 2010 15:21 
eeehhh wiedziałem, że się zacznie:(:(:(
Niestety, ku Waszemu rozczarowaniu nic z tego nie będzie - większość rzeczy nie nadaje się do "publikacji" z racji drastyczności (to były misje ale nie "religijne"). Wiele tych doświadczeń może Koledze Nurosławowi pomóc w sytuacjach zagrożenia bądź zagubienia/zabłądzenia (czego nie życzę).

- Nurosław jak przejść na priv? Mam z tym jakiś kłopot:(

Autor nuroslaw
Użytkownik
#15 - Posted: 3 Sier 2010 16:13 
wpisz po prostu mój nick + "@poczta.fm" w adres poczty i normalnie e-mail`em. Bo opcji PW tu nie ma (przynajmniej ja nie widzę).

Autor trofek
Użytkownik
#16 - Posted: 3 Sier 2010 16:59 - Edytowany przez: trofek 
nuroslaw życzę powodzenia

Autor jaosh
Użytkownik
#17 - Posted: 6 Sier 2010 17:52 
Witam,

Słuchaj jutro wieczorkiem napiszę Ci co i jak, mój tato był prawie miesiąc na objazdówce po Afryce między innymi był w Tanzanii. Rano będe sie z nim widzieć więc wypytam.

Piotrek

Autor jaosh
Użytkownik
#18 - Posted: 9 Sier 2010 08:50 
Witam,

Więc tak mój ojciec nie miał tam problemów z zasięgami na zwykłym telefonie.

Piotrek

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Tanzania - wyjazd na misję Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®